szybki00

Wyciszenie kabiny ciężkich Ursusów

Polecane posty

wojtek170    0

Witam tak naprawde po co chcesz wyciszac kabine a tymbardziej skrzynki od aku . to nic nie da poniewaz sa one na dole kabiny jak juz to proponuje uszczelnic kabine by nie przeciekała i nie wiało to jest podstawa a uszczelki dokupisz w pirwszym leprzym sklepie motoryzacyjnym tzw. z metra wymierz i kup zainstaluj zrób podbitke dachu i jest ok .pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuniu    1

sprobuj najpierw uszczelic kabine jak radzi kolega wyzej i zalezy w jakim stanie jest tłumik czy jest juz stary przepalony w ciezkiej pracy sie wszystko okaze jak to nie da rezultatu to wtedy zakładaj maty wygłuszjaca najpierw od strony silnika później mozna podłoge wygłuszyc tego na allegro pełno. uszczelki mozna zakupic na metry w agromie, grene, lub innym wiekszym sklepie rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

mozna kupić gotowe pod wymiar na allegro... wystarczy poszukac....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bakik125    1

A może ktoś wyciszał Mtz-a82 w małej kabinie, i czym najlepiej obić dach bo jak otwoże to strasznie brzęczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Podaj ile kasy chcesz wydać to powiem Ci czym wyciszyć :) ale tak na poważnie to raczej jak najmniej więc na gołą blachę możesz przykleić taśmę dekarską lub maty bitumiczne (tylko, że dekarka zdaje się że powinna się lepiej trzymać). A do wyciszania kabiny możesz użyć poroso http://www.bitmat.pl/pl/p/Filc-wygluszajacy-z-rolki-POROSO/250 To by były w miarę tania wersja wygłuszenie. Może nie najlepsza ale powinno być lepiej. Ten filc (poroso) to za grosze dostaniesz na szrotach z aut. w dodatku powinien być z matą bitumiczną razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy chialbym wyciszyc kabine w ursus 385 i che kupic od kolegi maty wygluszjace z volswagena pasata rok 1998 i nwm czy cos to da ale polozyl bym na podloge 2 warstwwy co wy o tym sadzicie? dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jakie to dokładnie maty? Natomiast jeśli chodzi o wygłuszenie to w pierwszej kolejności przegroda pod deską rozdzielczą aby odizolować się od silnika bo tędy najwięcej hałasu się dostaje. Później podłoga i dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W c 385 wszystko hałasuje ale czy silnik jest takim podstawowym problemem to bym polemizował ;)

Zaczął bym od wyeliminowania skrzypienia , piszczenia czy dzwonienia jakis elementów z reguły sa to dźwignie od podnośnika i hydrauliki, ręczny hamulec czy łącznik pedałów hamulca możnego.

Następnie jak piszą koledzy uszczelnić kabinę.

Nieprzyjemne buczenie mogą też powodować pełne felgi w połączeniu z gołymi błotnikami. Na botniki pasowało by dac samoprzylepna mate bitumiczna aby nie wpadały w wibracje i dopiero na to wyciszenie. Podobnie można zrobić z podłogą  i nie zapominać o gumach na dźwigniach biegów czy pedałów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Maty będą dobre  a na to kup wykładzinę gumową albo orginalna albo sam sobie dotnij. W internecie jest pełno różnych materiałów wygłuszajacych tak że z doborem nie ma problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

u mnie strasznie warczy silnik bo taki tłumik mam długi prawie przelot ;p a wygłuszenie doprowadziło do efektu 82 decybeli :P a zetor 7211 ma 85 :P w standardzie musze zmierzyc ile jest w moim bo jest ciszej bo wersja z holandii ;p wiecej wygłuszeń ma a w 904 jeszcze mesze kilka punktów dogłuszyc i wymienic uszczelki w drzwiach bo dziurki sa wiec pewnie te 80 decybeli spokojnie uzyska :D a moze sie uda jeszcze bardziej wyciszyc :)

 

zrobie zdjęcie tej pokrywki tam pod szybą no nawet tam tata zwinął w rulnonik jakąs mate i włozył zaraz pod kokpit przed szybe :) w wersji exportowej 914 widziałem ze od strony silnika pod kokpitem wygłuszenie było przyklejone do szyby postaram sie fotki porobic i tu powrzucac :)

 

bardzo ładnie wygłuszenie kabiny ze masz 82 decybeli.

pytanie co masz na podłodze ?

bys zrobił zdjecia co i jak gdzie masz wygłuszone na pewno mi i inym przydadzą sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli byś chciał możliwie jak najtańszym kosztem to kup wyciszenia na szrocie z samochodów (poroso, poroso z gumą) i napchaj przed deską rozdzielczą aby się odizolować od silnika. Z zewnątrz możesz jakąś blachę dociąć aby to wyglądało w miarę estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

a chce jeszcze przykleić maty pod kabinę na zewnątrz . jakie maty polecacie pod kabine, tam piasek woda moze dostac sie,

patrzałem w zetor 7745 turbo mam wsedzie maty gdzie idzie i w nim cicho jak w aucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

Panowie ja zastosowalem od spodu ocieplenie od kominkow dalem folia do dolu dach blotniki i podloga w srodku byla juz zrobiona fabrycznie teraz jest w miare zostalo mi wygluszyc deske rozdzielcza i szybe za deska zrobje to zwykla gabka o grubosci jakies 5cm poprostu ja przykleje na klej do wykladzin wszystkie pedaly i dzwgnie tak samo od zewnatrz zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj