mateusz8530

New Holland TD 5030 czy John Deere 5R 80km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej8704    0

Ja mam 22 ha i kupuje w tym roku na PROW NH TD 5030 z turem! Już nie mogę się doczekać!


Ciekawe co za frajer zmniejszył mi liczbę gwiazdek!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Jeżeli cię tylko stać to bierz JD . Wiadomo że modele 5R są o klasę wyżej jeżeli chodzi o wyposażenie , no i większy komfort. Ja mam ciągnik z autorewersem (bezsprzęgłowym) i powiem ci że różnica między mechanicznym a hydraulicznym jest ogromna w czasie pracy . I powiem ci jeszcze jedno . Parę lat temu mieliśmy 15 ha pola , sprzedaliśmy wtedy MF 255 ( 47 kM) i kupiliśmy ursusa 914 DL (80 KM) i wszyscy się z nas śmiali że po co nam to , na co , że będzie gnił w garażu bezużytecznie, że chyba nam coś odbiło . A dzisiaj uprawiamy 46 ha pola , mamy pełne sislosy zborza , komplet maszyn , i 914 jest już za mały i możemy im się śmiać w nos . A ci co się tak śmiali dalej mają po 12 , 5 czy nawet 18 ha , tak jak mieli te parę lat temu . A jak jest rozmowa o areale to narzekają że mają ciągniki za małe teraz . Lecz teraz jest już trudniej się rozwijać niż wtedy .

A w całym mym wywodzie chodzi o to że gdy jest możliwość i okazja to należy brać sprzęt na wyrost , w twoim przypadku to 80 KM , i dzięki temu będziesz miał duży atut w czasie rozwoju gospodarstwa . I jeszcze raz powtarzam : jeżeli jest taka możliwość to bierz JD . Komfort trwałość i solidność , ciągnik na pełnej ramie , co w tym przedziale mocy jest niespotykane .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ale czy w dzisiejszych czasach i technologi upraw 80km to ciągnik na wyrost? moim zdaniem to konieczne minimum bo się nie czarujmy dzisiejsze dobre maszyny potrzebują mocy już kończy się era pługów zagonowych i wielokrotnych przejazdów osobno z agregatem a osobno z siewnikiem i jeszcze z bronami bo kto tak gospodaruje ma małe zyski wiadomo jakie drogie jest paliwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Święta racja. Kiedyś C330 to był podstawowy ciągnik a C360 to już koń pociągowy. A jak gdzieś do skru, pgru przyjechała C385 to było to potężne monstrum. Teraz maszyny coraz większe, więcej hydrauliki, masy. Nawet 80 km na ciągnik pomocniczy to czasem mało to opryskiwacze i rozsiewacze coraz większe, a dzisiejsze ciągniki są ekonomiczniejsze niż stare zetory i ursusy, a nawet jak spalą trochę więcej w lekkich pracach to jest to cena za wygode, bezawaryjność i zdrowy kręgosłup i słuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Yarecki-co do "ekonomiczności" starych Zetorów i Ursusów to polemizowałbym-generalnie jest tak (niestety) że im nowszy ciągnik (nowsza norma czystości spalin) tym więcej ciągnik spala-druga sprawa-w temacie jest mowa o NH serii TD-to ja się pytam czym akurat taki TD góruje nad starym Zetorem-ani to zbytnio ciche ,kabina mała,nieszczególne wykończenie-no chyba że zamówisz sobie jakiś hiper,extra fotel pneumatyczny (dobra przyznam się że moja opinia bazuje na oględzinach i jeździe "starym" NH TD80 -z tymi "stojącymi" pedałami-ale wątpię że nowa wersja jest aż tak znacząco ulepszona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Nie zawsze nowy więcej spali. Poza tym nowy ciągnik mniej spali niż zajechana 20-30 letnia 60tka w przeliczeniu na hektar. NH TD wogle nie przewyższa zetora 7211/7245 jeśli chodzi o komfort pracy. Nawet w zetorze chyba ciszej. Ale mi ogólnie chodziło o różne nowe ciągniki - lampo 60-70, NH TD,TL,proxima itp. Na pewno lepiej takim jeździć niż C330, C360. Niektórzy jak mają duży opryskiwacz np 4000-5000 litrów to 70 koni za mało, czy rozsiewacz 1500kg jak zaczepie to 70 konnego ciągnika to muszę dodać obciążników i/lub mniej ładować a do 100 koni nie ma problemu.

Nawet widać w wielu gospodarstwach pola jest ile było a ludzie zamienili 60tki na 80tki, 912-1014 bo szybciej zrobią i w lepszym komforcie.

U nas w gospodarstwie nawet nie wiem co bym mógł zaczepić do ciągnika 40-60 koni. Opryskiwacz za duży, rozsiewacz za duży, dwa metaltechy DB14 to puste by miał co ciągnąć, sadzarki nie podczepie, przyczep też nie, żadnego agregatu uprawowego i uprawowo siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

w pełni się z wami zgadzam , właściwie źle to wcześniej ująłem , bo te 80 km to praktycznie podstawa , i to musi być , upr-siew agregat w 70 czy 60 KM to nie pójdzie , ani obrot 3 x 48 też nie. 80 KM u mnie to czasem ma ciężko , a w normalnych warunkach to śmiga aż miło (chodzi mi o agregat, obrotu nie mam ) .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja kupiłem NH TD 5050, i żebym miał wybór na JD to bym nawet nie myślał i go brał. Nie dośc że jest kilka razy lepiej wyposażony to jeszcze ma znacznie mocniejsze podzespoły (podnośnik).


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Chcesz powiedzieć że NH 5050 ma kiepski podnośnik?

Pytam bo w listopadzie jedziemy z kumplem obejrzeć kilka modeli NH i może Case (chcę zobaczyć jak się uda takie 80-90KM) oraz Farmtraca 690DT. Więc info na temat podnośnika mnie interesuje bo jeśli PROW wypali to będe szukał ciągnika 70-90KM do upraw polowych.

 

 

Sorki za OT


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A czemu one az o tyle tansze od serii 5r? Jakie ona maj wyposazenie w podstawie?

 

Dolaczam sie do pytania Nikity_Bennet :)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

A ma może ktoś jakąś specyfikację tych ciągniczków?

Idzie mi o model 5080M Compact.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

Witam!

Moje zdanie: niech ojciec opisuje gospodarkę na Ciebie i składaj na PROW.

Sam tak zrobiłem i nie żałuję. Wyszedłem z założenia (obserwacje potwierdziły) że niezbyt opłaca się kupno używanego z zachodu (regułą jest że dostają dobrze w kość); jest to swoista loteria - jak się trafi to OK jak nie to części i nerwy wykończą. W dzisiejszym czasie jest okazja dla młodych na odnowienie zaplecza maszynowego bez dużych obciążeń.

Założyłeś że gotów jesteś wydać ok 100 tyś.

Ja na PROW kupiłem NH T5040 full wypas (no prawie...), po zwrocie wyniósł mnie ok 60 tyś. Kupiłem trochę na wyrost, lecz jak jest okazja to trzeba brać. W przyszłości może trochę się zwiększy areał.

Jesteś młody i kupuj na długie lata.

A co kupisz to już Twoja sprawa.

popieram Twoj tok myślenia dziś obrabiam prawie 60 h mam mf 3080 i trzy inne ciągniki w przedziale 30 do 50 km i jednego z nich planuje wymienić na nh td5040 lub inny o podobnych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Czytam w tym temacie wszystkie posty i naprawdę jestem w szoku! Ludzie wypisujecie totalne bzdury, porównujecie maszyny, nie mając zielonego pojęcia o jednym lub drugim. Wiele jest podobnych tematów, które powinny być obiektywne, a użytkownicy forum piszą to co chcieli by przeczytać. Oczywiście ja znam kilku naprawdę obiektywnych i zarazem posiadających duże doświadczenie userów patrzących na dany problem. Sory ze w tym temacie to pisze, ale stwierdziłem że muszę napisać co czuje, bo przecież mamy WOLNOŚĆ SŁOWA. Moim zdaniem AF.pl odpycha starych posiadaczy kont, a przygarnia dużo młodzieży, która tylko w internecie może znaleźć pole do popisu! Wracając do tematu uważam ze obydwa ciągniki są warte, aby zwrócić na nie uwage. Co do JD mogę powiedzieć ze w cięzkiej robocie tzn orce spali z moich doświadczeń około 12 litrów na godzinę, ma w standardzie dobrze wyposażoną kabinę, jest w niej cicho, ma rewers, biegi pod obciążeniem, ERH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

A czy w TD5020 jest mozliwość zwiekszenia mocy do 80KM? w proximie 75 sie nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Porównanie TD5030 do JD 5 R jest błędne. TD5030 można porównywac bardziej do JD 5M, a T5 (dawne T5000) do JD 5 R.

Patrz na serwis(w Twojej okolicy czy jest dobry serwis, opinie innych użytkowników), spalanie, wyposażenie, komfort. Co do awaryjności - nie widzę jednoznacznej tendencji u którejs z marek. Najważniejsze to nie słuchać opowiesci typu "u ciotki, koleżanki, kolegi, kuzyna był ciagnik i się..." tylko konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Będę kupywał ciągnik do ładowacza czołowego który lepszy?który mniej spali w ładowaczu czołowym MOJE PROPOZYCJE:

JOHN DEERE 5070M

CLAAS AXOS 310 CL

Do serwisu mam bliżej do CLAASa.

Ceny podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj