Zaloguj się, aby obserwować  
tomek926

Co lepsze zetor 7745 czy MF 3060

Polecane posty

Gość tomasek   
Gość tomasek

to to musiał byc duza drobnostka jak za 5 tys kosztowała...

a co z moja 40echa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli jest wszystko popsute to się robic nie opłaca bo stare to i tak będzie stare, lepiej sobie c360 kup z lat 75-80 za 10tys i sprzedaj c4011 za 2tys ;) Ale c4011 naprawde twardy sprzęt. Kumpel ma przy turze to cały czas dym z opon na 2 i tył w górze a z tyłu się nic nie popsuło, ale napisy wszędzie zetor :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja chce 40! To jak załtwisz mi ten remoncik? bardzo mi zalezy bo chce ja przywrócić do oryginału i zeby sobie stała i robiła za zabytek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to ja mogę ją u siebie naprawić tylko sponsora potrzeba jak @tomasek pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

eeee jak z robocizną to nie dużo, w ursusie 5314 wymiana 3 łożysk w skrzyni biegów razem z robocizną to koszt ok 3tys zł, co ciekawe łożyska były zamawiane od oryginalnego angielskiego MF bo "ursusowskich" aktualnie nie było

No to fajnie robocizna była policzona -lepiej chyba niż w zachodnich serwisach-no bo ile te łożyska mogły kosztować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

te łożyska kosztowały ponad tysiąc złotych a żeby je wymienić trzeba wyciągnąć całą skrzynię biegów a to jest trochę rozbierania a poza tym były wybite miejsca w obudowie pod łożyskami więc trochę się tego nazbierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co to za łożyska że tyle kosztowały ?-a o tych wybitych gniazdach łożysk już parę razy słyszałem-chyba niestety sporo Ursusów (tych postlicencyjnych) na to choruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 5tys to koszt części razem z robocizną serwisu, a walnęła jakaś drobnostka u kumpla w 3060. Ja też bym kupił fergusona, ale właśnie boje się o nieprzewidziane awarie i koszty ;)

Nikt i prawie każdy z nielicznymi wyjątkami na forum nigdy nie podaje żadnych konkretów tylko pisze "coś tam walnęło i kosztowało tyle" mało jest konkretów w tematach takiego typu a szkoda...


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

łożyska calowe, od MF oryginalne

 

No tak a chłop mówi-"kupuję Ursusa bo w razie awarii naprawa tanio mnie wyniesie"biggrin.gif -można się zdziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i to bardzo niestety, a co śmieszniejsze z drugiej strony skrzyni łożyska są już metryczne i te są tanie już bo z chin pochodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Za to wiem ile kosztują naprawy wraz z częściami do JD bo dzwoniłem w kilka miejsc (przymierzałem się do JD 2140) popmpa hydrauliki w serwisie 8tys, sprzęgło robota wraz zczęściami u znajomego mechanika to koszt 6tys ;) Drogo? Tanio? Oceńcie sami :) Ja wybrałbym wypasionego zetora 8245/8540 lub Ursusa 934 w wersji exportowej, a każdy wybierze co uważa. No chyba że trafiłby mi się ciągnik zadbany i z pewnym przebiegiem to kupiłbym nawet Reno lub Forda jeśli był by w 100% pewny np. przebie 5tys mtg na oryginalnych oponach jak nowy za 35tys (cuda się zdażają) :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

za taka cenę to już musi być naprawdę dobry ford ;) a części do forda nie są drogie, np do naszego forda za sprzęgło wielotarczowe do półbiegów zestaw wszystkich 6 tarcz(3 tarcze i 3 przekładki), wszystkie tarcze sprzęgła wom, wszystkie filtry(5 sztuk, 2 hydrauliki, wspomagania, cieczy chłodzącej i paliwowy), linka napędu licznika, kosztowały ok 1900zł,

a z przebiegiem 5000mth to nie wiem czy znajdziesz bo to mało realne

 

Edit

cuda się zdarzają może nie ma 5000mth ale... http://allegro.pl/item792782308_ford_new_holland_7610_4x4_1988r_ladny_i_inne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Tylko u nas by był jeszcze jeden problem bo nikt by nie naprawił takiego ciągnika ;) tylko po serwis dzwonic, a oni to już sobie liczą :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zapraszam do mnie z nim, i to niedrogo bo za ok 1000zł możemy wymienić takie sprzęgło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Za to wiem ile kosztują naprawy wraz z częściami do JD bo dzwoniłem w kilka miejsc (przymierzałem się do JD 2140) popmpa hydrauliki w serwisie 8tys, sprzęgło robota wraz zczęściami u znajomego mechanika to koszt 6tys ;) Drogo? Tanio? Oceńcie sami :( Ja wybrałbym wypasionego zetora 8245/8540 lub Ursusa 934 w wersji exportowej, a każdy wybierze co uważa. No chyba że trafiłby mi się ciągnik zadbany i z pewnym przebiegiem to kupiłbym nawet Reno lub Forda jeśli był by w 100% pewny np. przebie 5tys mtg na oryginalnych oponach jak nowy za 35tys (cuda się zdażają) :)

a gdzie dzwoniłes za tymi czesciami do JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ale ja go nie kupiłem jak dowiedziałem się o cene części, a po drugie musze swojego zetora 7211 sprzedac żeby myślec o czymś innym. Potrzebne mi jest 80KM do grubera 2.2m 9łap podwójne wałki, uprawowo siewnego z Nordstenem 3m i pługa fraugde 3skibowego na zabezpieczeniu sprężynowym (dokupie 4 skibe) Podobają mi się zetory 8540, 8245, ursus 934 i myślałem nad JD 2140 lub 2850 ;)

Dzwoniłem do mechanika znajomego o sprzęgło, a o pompe do serwisu w Sannikach :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

No to chłopie nie wiem, ale te czesci chyba ze złota sa ze takie drogie albo sobie troche zer dodałes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Niestety takie u nas są ceny ;) A najgorsze jest to że naprawia 1 osoba lub serwis, a ta osoba ma ceny jak w serwisie :(:)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

to w jednak oplaca sie mieszkac w lubelskim zawsze to najbiedniejszy rejon polski i pewnie dlatego unas cena sa kilka razy tansze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

oryginalna pompa do JD 2140 kosztuje ok $1180 to jest ok 3300zł + marża serwisu to za jakieś 4tys by ją już dostał

 

EDIT

wystarczy trochę poszukać http://allegro.pl/item779292369_pompa_hydrauliczna_john_deere_23cm3_nowa.html

jak chcesz to wyślę ci za 6000zł z przesyłką na mój koszt tą pompę a Ty będziesz się jeszcze cieszył z zaoszczędzonych 2000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazi u mnie w łódzkim tam gdzie ja mieszkam takie ceny to standard do zachodniaków.... Przyjechał mechanik robić sąsiadowi skrzynię w mf 3065 to powiedział że razem z częściami na które ma faktury itp... wyjdzie kwota BAGATELA 24500zł!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Pompka sprzęgłowa do zetora to wydatek 50zł (agroma kutno) pompka do JD 2850 693zł netto w agrotechu ;) ja p*****e JD zostaje przy zetorze :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gazi u mnie w łódzkim tam gdzie ja mieszkam takie ceny to standard do zachodniaków.... Przyjechał mechanik robić sąsiadowi skrzynię w mf 3065 to powiedział że razem z częściami na które ma faktury itp... wyjdzie kwota BAGATELA 24500zł!!!!!!

cóż rzec, zapraszam z remontami do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gazi u nas się wyzbywają mf 30XX bo ceny remontów ich denerwują i kupują zetory i ursusy bo z takimi częściami nie ma problemu i w obrębie 30km to kupie co będę tylko chciał zarówno do zetora jak i ursusa... a do zachodniaków??? Z minimum 100 km bym musiał jechać żeby coś kupić i to za cene kosmos... takie zacofane u mnie z lekka regiony :) ... Jak ojciec rozmawiał kiedyś o zgrabiarce karuzelowej to go wyśmiał i powiedział że najlepsza jest polska "siódemka" :) żal.pl ... Albo sąsiad mf 3095 orze zagonowym pługiem grudziąckim 4ro skibowym :) albo taszczy rozrzutnik 4 tonowy ;) naprawdę śmiesznie to wygląda... Sąsiad z na przeciwka ma z 7ha ziemi i 3 ciągniki w tym mfa 3065 :) a kultywator ma do niego 2,1m :) ledwo co za koła wychodzi... to ja zetorem 7211 taszcze kultywator 2,7m :) plus jeszcze wałek rozdrabniający pecyny :( ... Znajomy z sąsiedniej wioski ma 35ha ile ma ciagników?? Bagatela 6 :) i robi wszystko starą renią 155.14 :) a nowe lambo stoi w garażu... no taka u mnie dziwna okolica jest niestety

 

gazi z miłą chęcią tylko daleko niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj