Zaloguj się, aby obserwować  
DominikPocisk

pług Kołaszewski

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W jaki sposób go mierzyłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale MTZ możesz mieć różnie rozstawionego (ja mam na max) jeśli byś chciał wiedzieć. Na tym zdjęciu może tak wygląda ale 4 skiba bierze leciutko za koło, równo z brzegiem koła to 165cm dodaj to tego jeszcze piątą skibę około 40-42cm.

 

Objechałem pole kilka razy. Wziąłem miarę zmierzyłem, podzieliłem przez ilość przejazdów. Chyba prostszego sposobu nie ma


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To źle mierzysz. Nie może brać 2m jak jesgo max szer. to 1.80 w praktyce może 190cm ale nie 2 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale MTZ możesz mieć różnie rozstawionego (ja mam na max) jeśli byś chciał wiedzieć. Na tym zdjęciu może tak wygląda ale 4 skiba bierze leciutko za koło, równo z brzegiem koła to 165cm dodaj to tego jeszcze piątą skibę około 40-42cm.

 

Objechałem pole kilka razy. Wziąłem miarę zmierzyłem, podzieliłem przez ilość przejazdów. Chyba prostszego sposobu nie ma

Dokładnie tak rozszezonego Mtz-ta kiedyś posiadałem ,pług 4x35 wystawał ok 10 cm poza koło.Dzisiaj mam pług 4x40 który pracuje na 160 cm i wystaje ok 20 cm poza koło podobnego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO nie masz na max rozstawionego. Wejdź sobie na stronę Pronara i zobacz jaki MTZ jest szeroki.

 

A mierzyłeś czy Twój pług ile bierze w rzeczywistości???


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewno że na max nie był rozstawiony.By tak było trzeba by obrócić felgi ,na podobieństwo koparko- spycharki ,a to wyjątkowo szpetny widok.W pługu jesli między korpusami jest np.wymiar 40 cm.To nie ma sensu mierzyć w polu bo nic to nie da.Nie wierze by materiał użyty na ramę w pługu był tak marnej jakości że z biegiem lat plug ,że tak powiem" się wyciąga".W takim przypadku strach pomysleć jaką wielkość będzie miał po 40 latach i czy MTZ da jeszcze rade. :) Od szer ciągnika odlicz szer opony,gdyż tam pług nie pracuje,a jedynie przerzuca tam glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mi to nie przeszkadza jaka jest szer. robocza tego pługa.Jesli uważasz że 200 cm ,to niech tak będzie.Sam wiesz najlepiej bo to Twój pług.Pozazdrościć tylko mogę krzepy temu MTZ-towi.Pozdro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szerokość orki zależy również od długości lemiesza (ja mam od PHX) oraz ile wystaje pierś(ja mam od Unii tur 40cm) która zbiera ziemie przed płozem, który nie ma się o co oprzeć i cały pług musi lekko się nad sunąć w lewo.

PS. Weź miarę i idz sobie zmierz ile ma Twój MTZ szerokości od zewnętrznej strony lewej opony do wewnetrznej strony prawej opony. A potem powiedz ile wyszło cm. A skad wiesz że ten Twój 40cm nie bierze również lekko więcej jak podają??


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie podejrzewam go o to ,ani hucuła że by uciągnął. :) Nie będę po nocy latał z miarką bo jak mnie sąsiadka zobaczy powie że mi do końca odbiło.Latarka może mnie zdradzić,będzie mnie miała jak na dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wg Ciebie Jeśli pług bierze 160cm i wystaje 20 za koło. To czyli szerokość MTZ wynosi 140cm +37cm daje 177cm. A Całkowita szerokość MTZ to ok 2 metry. Wiec nie wiem co Ty masz z ciagnik.

 

Ps. wytłumacz mi jedno jeśli 35x4 wystawał Ci 10 cm za koło to 40x4 (bo na każdej nadrabia 5 cm a 5x4=20) powinien wystawac 30cm za koło czyż nie?? do dlaczego Twój wystaje tylko 20???

 

Poprawka:

To wg Ciebie Jeśli pług bierze 160cm i wystaje 20 za koło. To czyli szerokość MTZ wynosi 140cm +37cm(na szerokość prawego koła) daje 177cm. A Całkowita szerokość MTZ to ok 2 metry. Wiec nie wiem co Ty masz z ciagnik.

 

CIĄGNIK PRONAR 82A - PRONAR Sp. z O.o. - ciągniki, przyczepy, wozy paszowe, kombajny zbożowe, owijarki, prasy belujace, zamiatarki, pługi odśnieżne, posypywarki piasku, ładowacze czołowe, maszyny komulane,

Link do strony Pronara. Jego szerokośś spr sobie to 197cm. Tylko że ona fabrycznie nie są rozstawione na maksa jeszcze jakieś 10-15 cm idzie rozsunąć. Mój też był lekko zwężony i go rozsuwałem.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo 4x35 pracował z MTZ o szer opon 15 a pług 4x40 pracuje sprzęgniety z ciagnikiem o oponach 18"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co teraz weź już nie szukaj jakis śmiesznych wytłumaczeń. Bo próbuje Ci uświadomić że widocznie Twój pług mimo że jego szerokość książkowa wynosi 160cm bierze jakieś 180cm inaczej tego sie nie da wytłumaczyć. Sory istnieje jeszcze jedna możliwość może lejesz wode? weź najlepiej wrzuć fotkę i wszystko będzie wiadome. Ja bynajmniej udowodniłem że mój pług bierze tyle co mówiłem. Tylko że wy teraz szykacie jakis innych chorych pomysłów ze MTZ jest tej samej szerokości co C 330.

 

Więc po wtórze jeszcze raz przy MTZ jak jest rozszerzony (tak jak mój) na max równo z kołem to 165cm


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daj spokój i nie gniewaj się juz więcej na mnie,twój plug bierze z pewnością więcej jak 200 cm ,myślę że nawet blisko mu do 2,5 m, twój MTZ to istny szatan i idzie z nim niczym pocisk.Zgadzam się również z tym że nasze pomysły są chore,ja leję wodę itd.W całej rozciągłości tematu udowodniłeś jak wielką połać pola zabiera twój pług i przyznaje szczerze ,ze nie doceniłem jego walorów.Od dzisiaj marka Kołaszewski będzie przeze mnie traktowana na równi z Kvernelandem,Rabe i Lemkenem,ba będę ją wymieniał na pierwszym miejscu ,bo jak udowodniłeś możliwości jego są przeogromne.Pozdrawiam i przepraszam za moja niewiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jestem pełen podziwu co do mocy MTZ kolegi Dominika P.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xemit

 

Nie wasze tylko Twoje pomysły, bo pokazujesz wielce madrości. A nawet nie potrafisz prostych rzeczy pojąć. Już CI wczoraj pisałem idź sobie zmierz jaki szeroki jest MTZ (o ile go w ogóle posiadasz). I potem mów. Bo ja miarą jeszcze obsługiwać się umiem ale czy Ty to nie wiem.

 

A do Kol. S-Piotr

Chciałem powiedzieć ze u nas ziemie są lekkie i niektórzy C360 ciągają pługi 4x30. MOze Ty masz ziemie Ciężkie to trudno Ci jest to zrozumieć ale tak juz jest. U mnie jest w większości 6 Klasa.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie potrafisz przebaczyć?.Przecież każdy ma prawo zbłądzić,a ja przecież przyznałem się do błędu niewiary w nadzwyczajne możliwości pługa marki KOŁASZEWSKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co weź już się lepiej nie wypowiadaj na tym poscie. Bo jak chcesz sobie szyderę urządzać to proszę nie tutaj.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

NAjlepiej jakbys zmierzył faktyczna szerokosc robocza jednego korpusu. Zmierz od płozy pierwszego korpusu do czubka lemiesza drugiego korpusu,zrób zdjecie i wtedy rozwieje to wszelkie gdybania. Takie mierzenie na polu to zero dokladnosci bo jak mozesz to zmierzyc???Chyba ze bys z zaoranego kawałka ziemie wybrał i dopiero zmierzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie mogę mierzyć, juz z reszta tłumaczyłem, przejechac kilka razy, zmierzyć podzielić przez ilość przejazdów wychodzi całkowita szer. robocza. a jak Podzielisz jeszcze przez ilość korpusów to masz wynik na jedną. Wiesz co juz nie chce mi się robić tych zdjęć. Bo jak zrobiłem z tylu to i tak powiedzieli ze to nie 2 metry. Choć od razu widać że tyle jest. Wiec teraz również coś wymyślą.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

z tymi przejazdami tez do konca nie jest miarodajne bo szerokosc pierwszej skiby moze byc nie taka sama jak pozostałych.Pług rzeczywiscie bierze szeroko i na 100% nie jest to taki jak na stronie producenta nawet z wygladu mało podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no o ile mogę się pomylić na 5 przejazdach?? o 10cm?? co i tak daje na jednym pługu 2cm. a na jednej odkładni niecałe 0,5cm. A przednia skiba nie moze brać więcej, ze względu na to że wtedy było by to widać jak orzesz, każdy przejazd by się odróżniał. A jak zaorze całe pole to jest równo nie widać gdzie szła pierwsza a gdzie ostatnia skiba.

 

Ps. A lemiesze mają długość 60cm


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kołaszewski U-151/2 4x 30 cm

to jest takie badziewie że jak mam na pole jechać to już mnie nerwy biorą! Za niski ,za krutki i pierwsza skiba jest za blisko belki, jak przyorujesz gorczycę albo łęty po ziemniakach to się pcha wszystko w h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to trzeba było sobie kupić takiego jak ja mam ze większonymi korpusami i z bardziej rozsuniętymi


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

witam! panowie ma ktos może pług kołaszewski taki jak w linku tylko 3 skibowy [http://www.kolaszewski.pl/1/r1.html] chciałbym go do 360 jakie ma odkładnice czy sa półsrubowe czy zwykłe cylindryczne bo producent twierdzi ze półsruby sa,jak orze ladnie kryje,i czy lepszy od starej unii grudziadz czy raczej niewarto sie pakowac w to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj