Zaloguj się, aby obserwować  
DominikPocisk

pług Kołaszewski

Polecane posty

Witam koledzy!!! Szukam posiadaczy pługów Kołaszewski. Ja posiadam model U151/8 czy wy też macie takie?? Czy jesteście z nich zadowoleni? Macie może jakieś inne modele tych pługów?? Jakimi ciągnikami je ciągniecie?


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja posiadam taki pług, nie wiem jaki model 3x35, w tym roku juz wcale nie orał bo kupiłem kuhna, według mnie to bardzo ciezko idzie, a ty co o nim mozesz powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego ciągnę MTZ82 za ciężko nie idzie jak na swoją szerokość bo bierze ponad 2m tylko że mam dosyć lekkie ziemie.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Witam koledzy!!! Szukam posiadaczy pługów Kołaszewski. Ja posiadam model U151/8 czy wy też macie takie?? Czy jesteście z nich zadowoleni? Macie może jakieś inne modele tych pługów?? Jakimi ciągnikami je ciągniecie?

Witam też mam identyczny 5x35 i bardzo ciężko idzie (ziemia 4 klasa gł) zetor 16145 ma co z nim robić ale za to ładnie kryje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

moim zdaniem ten pług ten porazka, orałem nim zetorem 6340 a póżniej nowym kuhnem i szedł duzo lzej pomimo ze obrotowy i szerszy o 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pług pójdzie ciężko jak nie będzie dobrze ustawiony w stosunku do ciągnika, z tego co ja wiem. Nie miałem innego pługa o podobnym rozmiarze, bym mógł sie odnieść, ale jeśli go ciągnie MTZ jedynie 82KM to nie może iść, aż tak ciężko. Bynajmniej takie jest moje zdanie.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

bym sie kłócił ze ten pług może iść lekko, po wymianie na kuhna orka lepiej wygląda, wydajność jest wieksza i idzie mniej paliwa tylko ze pług droższy o 20x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem nie miałem innego pługa o podobnej szerokości. Ale jeśli MTZ go ciagnie to ciężko iść nie może.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

No jeśli rusek daje radę z orką na 2m to podziwiam ten ciągnik, lub to ziemia jak piasek na plaży , mój 820 daje radę na 4x40 w obrocie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W galerii sa nawet fotki jak go ciągnę moge zamieścić wam link

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> MTZ 82 + pług Kołaszewski 2,1metra

 

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> MTZ 82 + pług Kołaszewski 2,1metra

 

A taka plaża to aż u nas nie jest. 35ha w tym roku zaorał bez problemów


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A może masz fotkę z tyłu ile pług wychodzi za tylne koło!.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam fotki z tyłu. Ale mogę powiedzieć że ta czwarta bierze lekko za koło a piąta to juz w ogóle wystaje. W tym roku już mam wszystko zaorane wiec fotki nie zrobię :/


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Witam koledzy!!! Szukam posiadaczy pługów Kołaszewski. Ja posiadam model U151/8 czy wy też macie takie?? Czy jesteście z nich zadowoleni? Macie może jakieś inne modele tych pługów?? Jakimi ciągnikami je ciągniecie?

To strona producenta KOŁASZEWSKI a tam nie ma U151/8 .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie ludzie!!! ile razy już mówiłem na innych postach że tego pługa już nie produkują. Ale produkowali jeśli nie wierzysz to mogę zrobić zdjęcie naklejki i Ci wysłać. Możesz się też zapytać kolegi Pestus123 On ma takiego samego jak ja 151/8


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Kolego @DominikPocisk oglądałem ten Twój pług na zdjęciach i uważam że jest to pług 5x30 ale Ty się upierasz że to jest 5x40 . . .Powiem tak - weź postaw sobie ten swój pług obok Tura Unii 5x40 ewentualnie spróbuj swoim MTZ-em pociągnąć Tura. Zmierzam do tego że producenci po prostu oszukują potencjalnych nabywców pisząc że jest to pług który bierze 40 cm na skibę, podczas gdy jest to pług z taką samą ramą jak 30 cm i dłuższą odkładnicą.Acha i jeszcze jedno - wytłumaczcie mi jak z 5x40 może wyjść szerokość 2,1 metra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie dokładnie jak zaorzesz pole czy każdy pług bierze dokładnie tyle ile ma na odkładnie jeśli każda weźmie po 2 cm więcej np jak u mnie na lekkiej glebie to wtedy na 5 zrobi się 10 cm i 200 + 10 = 210cm i proste. Mam fotkę zrobioną z tyłu jak orze tyle wrzuce ją dopiero w czwartek. A tak w ogóle to czwarta skiba bierze już lekko za koło a piąta to w ogóle. A pług ma 5x40 bierze tyle samo co Tur 4+1 5x40 wiem bo sąsiad ma takiego.

 

Apo drugie istnieją jeszcze miary i jak przejedziesz z 5 razy można zmierzyć podzielić przez 5 i wychodzi całkowita szerokosć robocza mi wychodzi 2,1m i inaczej wyjść nie chce. Więc jeśli wy macie jakieś mniejsze pługi czy coś to może nie wierzycie że moja 5 tyle weźmie. Kolega Pestus123 ma ten sam co ja więc się go możesz zapytać ile mu bierze


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kolego @DominikPocisk oglądałem ten Twój pług na zdjęciach i uważam że jest to pług 5x30 ale Ty się upierasz że to jest 5x40 . . .Powiem tak - weź postaw sobie ten swój pług obok Tura Unii 5x40 ewentualnie spróbuj swoim MTZ-em pociągnąć Tura. Zmierzam do tego że producenci po prostu oszukują potencjalnych nabywców pisząc że jest to pług który bierze 40 cm na skibę, podczas gdy jest to pług z taką samą ramą jak 30 cm i dłuższą odkładnicą.Acha i jeszcze jedno - wytłumaczcie mi jak z 5x40 może wyjść szerokość 2,1 metra :)

To jest 5x35 na 100% mam książkię od niego i ten model ma 35 cm na korpus. A z tym 40 to niezła bajka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro wstawie wam fotkę ile bierze za tylne koło przy mtz i wtedy zobaczymy kto bajki mówi. Jeśli mówię ze bierze ponad 2 metry to tyle bierze.

 

Ja nie mam książki ale mam miarę i ona mi powie ile bierze w rzeczywistości a nie ile książkowo, o ile w ogóle w tej książce jest tak napisane.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no i co bierze ponad 2 metry czy nie??

Nie bierze.Pług Kobuz z Unii 4x35 wystaje czwartym korpusem poza MTZ,a na zdjęciu czwarta skiba jest w polu ciągnika.Ten pług moim zdaniem to 5x35 w wersji optymistycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie ma od mojego książki bo jestem drugim właścicielem, a poprzedni mi nic nie dał. Wiec pisałem, że ma 40cm na odkładnie, a nawet dochodzi do 42cm, skoro jego szerokość robocza wynosi ponad 2 metry(gdy mierzyłem miara). Wiec jak już wspominałem bierze tyle samo co Tur 4+1.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj