rataj

nadbudowany czy zwykły siewnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rataj    3

prosze o uwagi z pracy najlepiej uzytkownikow podobnych maszyn;) przymierzamy sie do kupna i chcialbym zebrac troche informacji na ten temat;]dodam ze zestaw bedzie pracował z ciagnikiem zetor forterra 12441 na 45ha. pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

z perspektytwy 2 sezonów z KUHNem - tylko nabudowany - szczegolnie ze masz kompaktowy 4 garowy traktor - masa jest duzo blizej ciagnika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z perspektytwy 2 sezonów z famarolem przy zetorku (11441) tak jak szef napisał wyżej: tylko nabudowany.

A to poczemu? a temu że:

1 wszystko jest ze sobą połączone i nie ma obaw że coś nie tak będzie z hydropakiem, a w razie potrzeby siewnik mogę bez problemu zdemontować.

2 wielkość skrzyni na ziarno (700l) czyli sypię do pełna i sieję ponad 3 ha. Mało tego, na działki o takiej powierzchni lub mniejszej nie muszę brać drugiego ciągnika z przyczepą na której mam to co zamierzam siać. Sypię w domu siewnik do pełna i jadę. Nie ma hydropaku, nie ma obawy że coś się zepsuje po drodze od ciężaru nasion.

3 niemal cała masa zestawu spoczywa na tylnym wale w agregacie, czyli tam gdzie jest potrzebna, nie na kółkach siewnika niepotrzebnie ugniatających dopiero co uprawioną glebę.

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę

 

A o samym famarolu: sieje równo, doprawia ładnie. Tylko lakier pożal się Boże. No i automatyka, też nie szczególnie chce współpracować.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Mam siewnik sprzęgnięty za agregatem na sztywno i w tej chwili nie widzę lepszego rozwiązania od siewnika nabudowanego. Dużo łatwiej jest manewrować na uwrociach co znacznie zwiększa wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

z tym ze u nas jest taka sytuacja ze czesem moze zajsc taka potrzeba zeby siac cos nie w zestawie a np samym siewnikiem... a nadbudowanym chyba nie da rady... no i watpie zeby na nadbudowanego przekonac tate :)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ja nie wiem co można by siać samym siewnikiem a nie agregatem?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

chodzi mi o to ze nieraz warunki nie pozwlaja zeby siac razem.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@rataj mogę Ci powiedzieć z perspektywy użytkownika agregatu z hydropakiem i dwóch agregatów nabudowanych - tylko agregat z nabudowanym siewnikiem. Ma tylko same zalety (opisane powyżej) w stosunku do agragtu z siewnikiem na kołach.

 

Uwierz mi że napewno jak kupicie agregat z hydropakiem napewno nigdy nie będziecie siać siewnikiem solo. Z tą samą myślą pierwszy agregat mój Tata kupił z hydropakiem. Dwa następne już były nabudowane.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a z nadbudowanego da się ściągnąć siewnik taż żeby uprawić np ziemie pod buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie aby zdjąć KUHNa z agregatu robie 3 rzeczy:

1. stawiam agregat na nogach - robie to zawsze jak odpinam od ciagnika cały zestaw

2. odkręcam jedną - słownie - JEDNĄ nakrętkę

3. opuszczam agregat i odjeżdzam

 

ot cała filozofia

 

nigdy jeszcze nie miałem potrzeby siac solo wiec ten argument rataja uwazam za wyimaginowany


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Yacenty, ile sypiesz kg zboża do skrzyni i jak podnośnik zetora radzi sobie z ciężarem zestawu?? bo jak pamiętam pusty waży coś ok. 1850kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

najwiecej zasypałem pełno czyli jakies 450 moze deczko wiecej bo wg instrukcji on ma 600l

zetor dociązony daje rade

ale po długiej pracy - np 10ha to juz pozniej ma problemy ze znacznikami

z tego co widze to mam 2 problemy:

1. za rzadki olej - Hipol 6

2. pompe juz chyba szlag trafia - a poza tym ona ma tylko 43l/min - teraz mysle o wymianie na ta wieksza 56-60l


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Użytkując zestaw z hydropakiem (u mnie w galerii) Z całą odpowiedzialnoscią polecam NABUDOWANY, Tylko dlatego ze siewnik był wczesniej kupiony nowy, żal było sprzedawac, wiec połączylismy to z Lemkenem, ale nabudowany lepszy,Ugniatanie,zapadanie się koł siewnika bo tak i czsem bywa w "piachu" i inna predkosc obrotowa koła to niektore wady, a na hydropaku nie wyregulujesz tak precyzyjnie siewnika...

Pozdro!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Kolego da się.Ale nie musisz podnosisz redlice do góry i uprawiasz.....

kolego sciemniasz - najmniejszy problem wypiąć siewnik i latać samym agregatem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

bedzie sie trzeba powaznie zastanowic...


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Zgadzam się z przedmowcami nadbudowany lepszy na hydropaku ma tylko jeden plus mianowicie skrzynia nasienna nie przeslania widocznosci do tylu(podczas siania) reszta na korzyść nadbudowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

w gre wchodzi tylko kongsklide. brona vibro compact 3000 no i siewnik demeter 3000cs albo csa;P


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a czym sie różni cs od csa bo posiadam taki agregat i szczerze mówiąć to nie wiem teraz który i jaka różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

cs to zwykly siewnik a csa to symbol siewnika nadbudowanego;p tak mi sie kojarzy ale glowy uciac sobie nie dam bo nie sprawdzalem nigdzie tylko z tego co pamietam jak dealer mowil.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a ja sprawdziłem i posiadam właśnie taki agregat o jakim mówisz z siewnikiem csa czyli nadbudowanym, możesz mi powiedzieć jaka cena jest teraz takiego zestawu i jakie wyposazenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

oj dokladnie Ci nie powiem bo nie mam nigdzie zapisane ani oferty przed soba. ale tak plus minus 55-60 tys. wal packer przednia wloka, te z boku takie "prety" co rownaja, sterownik db-01 czy cos takiego.


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

 

ale po długiej pracy - np 10ha to juz pozniej ma problemy ze znacznikami

z tego co widze to mam 2 problemy:

1. za rzadki olej - Hipol 6

2. pompe juz chyba szlag trafia - a poza tym ona ma tylko 43l/min - teraz mysle o wymianie na ta wieksza 56-60l

 

Możesz jeszcze zmienić siłowniki wspomagające na te o większej średnicy, przez co udźwig podnośnika by się znacznie zwiększył. Co prawda nieco wolniej by podnosił ale olej by się już tak może nie nagrzewał i pompa by tak nie dostawała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosman121    5

Ja do Forterry 11441 mam zestaw z hydropakiem, RABEWERK+AMAZONE D8. Dobrze się sprawuje ale tak jak przedmówcy piszą nadbudowany podobno lepszy. Jak tylko minie czas jaki trzeba trzymać ten zestaw ze względu na dotacje to sprzedaje ten i kupuje nadbudowany. Ale to jeszcze 3 lata...


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj