Zaloguj się, aby obserwować  
kondzio284

Padla locha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Avendrion    40

Przesadzić do innej lochy. U nas czasami muszą być przeniesione do innej to zazwyczaj nic się nie dzieje.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Myślę że tak jeśli kupisz im preparat mlekozastępczy najlepiej z firmy de heus wg. mnie jest najlepszy. Po trzech dniach kup im prestarter mila z ekoplonu u mnie prosięta to jedzą i bardzo im to smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio284    0

No dziękuje ! Ale ja słyszałem tez o takim czymś żeby podawać im kasze mannę a one dopiero maja 2 dni bo locha skoczyła i połamała sobie kość i trochę szkoda ale nie jadła i nie wiem czy te prosiaki przeżyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My stosowaliśmy też taki manewr, że dawaliśmy mleko od krowy z dodatkiem jajka kurzego i odrobiną cukru. Dobrze jest np. EM-y dolać do takiego pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio284    0

Mam jeszcze jedno pytanie a jak im dawac zeby miały cały czas to mleko czy ustalic pore i co jakis czas im dawac???Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Już kilka miotów wychowałem na samym krowim mleku. Podawałem trzy razy dziennie 7, 13-14, 20 w płytkim korytku. Mleko rano i wieczorem było lane prosto "od krowy" a porcja południowa stała sobie w lodówce i była podgrzewana tak do 35'C . przed każdą porcją korytko myte. Nie powiem biegunki były, ale ok 5mm Tylbianu załatwiało sprawę. W większości wychowywało się ok 80% miotu, ale sztuki dochodziły w 5 mies do wagi 120 kg( od urodzenia)-czyli jeszcze lepiej niż przy maciorze :) oprócz tego zawsze stałą woda do picia i prestarter.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Bez przesady-po co te ceregiele z uprzejmością:) rozumiem"grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" jak pisał mickiewicz, ale na forum lepiej się zwracać w drugiej osobie liczby poj.("ty") o ile się nie mylę:)

a mleka dawałem początkowo tyle ile chciały pić a później tyle ile miałem-bo stadko 10 prosiąt w wadze ok5 kg ma niekiepski apetyt, a ja mam tylko jedną krowę, z przeznaczeniem na mleko do kolacji, więc mama chciała zanieść zawsze kilka szklanek do domu:P


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Plus jest taki, że oseski od małego przyzwyczajają się do jedzenia gotowych pasz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondzio284    0

No właśnie nie wiem czy będą jadły takie małe ale spróbuje

 

A z osypka kiedy im będę mógł dawać od ilu dni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Myślę, że do miesiąca warto poczekać i dawać sam prestarter, ale to nie jest reuła-wiadomo że świnki rosną na pełnoporcjówkach od prestartera do finiszera, ale właśnie z racji ekonomii miesza się pasze samemu, reasumując-opóźniaj wprowadzenie pasz własnych do czasu, aż uznasz że poradzą sobie bez firmowych granuli;)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj