Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MiRol

Preparat do zmywania smaru

Polecane posty

MiRol    18

Ostatnio wywaliło mi uszczelke pod głowica w C-330 i silnik był zaolejony, potem nie bylo czasu sie tym zająć więc doszedł do tego kurz, brud itp., teraz jest taka skorupa tego syfu na silniku.. :/ Jeśli znacie to napiszcie jaki środek usunie ten smar...

look19    29

Preparat firmy k2 jest bardzo dobry do tego celu. Najpierw trzeba zmoczyć miejsce, na które ma zostać naniesiony ten preparat, następnie nanieść go, odczekać 15min, a po tym czasie spłukać. Jeśli z I razem wszystko nie zejdzie, to jeszcze raz nanieść preparat i powtórzyć w/w czynności.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ursus3PGT    1

Na takie rzeczy tylko dimer niema nic lepszego sprawdzałem chyba już wszystkie preparaty tego typu i dimer jest najlepszy

TBhog    14

Ja myłem niedawno Kager'em do mycia silników (12zł za 1,5 l). Wszystko ładnie schodzi ... łącznie z farbą :) niestety.

look19    29

Jeśli wszystko schodzi razem z farbą, to trzeba ten preparat rozcieńczyć, bo być może jest zbyt agresywny.

Nikita_Bennet    100
spryskiwacz jakis maly + ON + ciepła woda = wszystko zchodzi :)

Używasz oleju napędowego? Będzie tłuste i będzie się kleić wg mnie. Lepiej już benzyna a najlepiej to pociągnąć myjką ciśnieniową, pozostawić do wyschnięcia i zmyć reszte tym co radzą koledzy wyżej. Wysuszyć i później jeszcze raz myjką co by mieć pewność że wszystkie 'agresywne substancje" zostały usunięte z powierzchni.

rafal13113    96

zależy co chcesz po tym robić bo jak zamierzasz malować to najlepszym i najtańszym rozwiązaniem bedzie myjka ciśnieniowa i spryskanie powierzchni sodą kaustyczną, a jeśli nie chcesz malować to myjka ciśnieniowa i ewentualnie jakiś preparat do mycia silników byle by nie był żrący bo ci farba zmatuje i po imprezie :D

wsk125ccm    11

Podepnij myjkę wysokociśnieniową pod gorącą wodę, spryskaj brud np. ludwikiem, lanca w dłoń i miłego mycia :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???
    • Przez SebaCzyta
      Może na rynku jest coś nowego, protestowałbym jakiś nowy olej. Znacie coś? Polecicie?

• Przez ketlin23
      Witam przepraszam ze na tym forum i w tym dziale 
      Czy olej Fusch 10W40 STOU nadaje się do silnika do ciężarówki man F 2000 26.414 czy ten olej będzie spełniać wymogi czy lepiej kupić typowo samochodowy 
      Proszę o racjonalną pomoc
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami