Gorbaczow

Z 230

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mix    4

U mojego dziadka prasowała taka prasa. Jak na jego potrzeby byle były dobre. Ten koleś co prasował nią mówił ze ucieka mu sznurek skąś tam dokładnie nie wiem. W mojej miejscowości też była taka prasa i ona prasowała kilka dobrych lat. Ale właściciel ją pociął i kupił jakiegoś rollanta.

A z jakim ciągnikiem bedzie współpracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

ta prasa będzie chodzić z zetorem 7211 - a chcemy ją kupić tylko na własne potrzeby - 20 ha słomy na rok - a u nas usług nikt takim sprzętem nie robi bo sie niby nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Ja nie jestem pewny ale chyba @u1224 miał taką prase spytaj sie jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

Również posiadam prase Z-230.Pracuje ona u mnie na około 32 ha rocznie i narazie dla mnie wystarcza ale może za kilka lat kupie coś nowszego.Zwija nawet dobrze ale ładnie prasuje gdy jest długa słoma wtedy snopki wychodzą bardzo ładne i musisz pamiętać o skracaniu pasów co rok albo dwa wtedy nie będziesz miał problemów z wałkami ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mój sąsiad pracuje taką z C-360 więc Zetor 7211 będzie miał lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

sa tanie 5 tys i masz tak na bank widzialem na autogieldzie pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

My posiadamy Z 230 na sprzedaż, do tej pory chodziła z U 360 i nie miała ciężko. Oczywiście nie jest to sprzęt pierwsza klasa, ale na 20 ha styknie. Pasy są do skrucenia no i może jakiś wałek do wymiany. Podczas pracy urozmaiceniem było ciąganie za pas aby rozpocząć nawijanie belki- efekt tych usterek w/w, po jednym dniu pracy ''ciągacz'' wymiękał. Cena jaka nas interesuje to ok 3 tys zł


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Na moim gospodarstwie pracuje prasa Z230. Odrazu powiem ze czesci do niej w agromie nie leza, trzeba je sciagac z Plocka specjalnie z magazynu rezerwowego, tj pasy, tarcze krzywkowe, zebatki . Zakupilismy ja 15 lat temu w cenie zlomu ( cos ok 10 zl za kg ) pasy dorabiane z tasmociagow kopalnianych itp ceregiele z czesciami. Prasa najlepiej zwija dlugie materialy: slome z zyta, przenzyta i dlugie siana. Przy krotkim ( potrawy czy jeczmien) dzieja sie dosc dziwne rzeczy: od wogole braku jakich kolwiek checi do zwijania ( trzeba pociagac za pasy ale czasami to nie wiele daje) do owijania sie na jakims walcu zamiast na beli... i zdaza sie jej ze w czasie zbioru bela stanie ( tak gdzies w 3/4 wysokosci) i nie obroci dalej( bo material krotki jest dosc ciezki). Zalety: szatanska wydajnosc jak sie dojdzie do wprawy ( zwijam cos ponad 400 bel) rekord 57 bel w 2.5 h ( ale laka byla ogolnie dluga ale zawsze to powod do chwaly ;) ). Wady: caly kurz sie wacha ( jak wracam z pola to tylko bialka oczu sa biale), podobno sie palily ( dlatego je wycofano z produkcji ale mi sie to nigdy nie zdazylo), jak pisalem czesci ( ale tam sie nie ma co psuc wiec poniekad to problem marginalny) i jak jest mokry ( ciezszy ) surowiec to pasy na laczeniach pekaja i zdaza sie ze niechce zwijac wiec co jakis czas zwijanie ,,tej samej beli" trzeba powtarzac. Jako niebagatelna jej zalete moge uznac fakt, iz za prase zaplacilem ok 1500 zl( nie pamietam dokladnie), za czesci ( ktorych wiekszosci nie zalozylem bo zapobiegliwie je kupilem) rowniez cos kolo tego, a ganiam glownie po uslugach( przy uzyciu C-360), wiec z roku na rok zwraca mi sie ok 2 razy jej calkowity koszt... wiec wszystkie jej fanaberie cierpliwie znosze.... Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Wszystko zalezy od osoby jej obslugujacej i jej cierpliwosci. Wyposazeniem standartowym sa widly do rozwijania bel ktore sie nie chcialy krecic i drut zbrojarski (taki wiazalkowy) do ewentualnego cerowania pasow na spinkach laczacych, bo tam sie najczesciej zaczyna urywac. Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4

ta prasa będzie chodzić z zetorem 7211 - a chcemy ją kupić tylko na własne potrzeby - 20 ha słomy na rok - a u nas usług nikt takim sprzętem nie robi bo sie niby nie opłaca

ja taką miałem i sprzedałem teraz mam d-f tez tak mówiłem ze tylko u siebie zwinąć... jako jedyny we wsi miałem prese tego roku kupił sasiad nuwke i muwił że zrobił około 300 kulek ja zrodiłem ok 400 siano kiszonki jak by on mie miał to by było około 700 i tak przez 3 latai w zniwa tez jezdziłem na usługi a czy to sie opłaca zarobiłem ok 15 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też polecam mam ją już 2 lata i chodzi bez zarzutu powymieniałem tylko łożyska i dolną taśmę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Posiadam taką 4 lata. Nie ma nic prostszego od tej prasy.Jeśli ma się wprawę to inne prasy wymiękają. Mówicie że trzeba ciągnąć za pasy też nialem taki problem gdy nie wiedziałem że rolki podspodem prasy powinny sie kręcić po naprawieniu tejusterki jeźdże juz 2 lata bez awari. Może się zapalić gdy lekcewarzy się przeskakiwanie łańcucha bo wiadomo wtedy że jakieś łożysko siadło.Tylko chciałbym ja zrobić owijanie na siatkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pos    0

Również posiadam prase Z-230.Pracuje ona u mnie na około 32 ha rocznie i narazie dla mnie wystarcza ale może za kilka lat kupie coś nowszego.Zwija nawet dobrze ale ładnie prasuje gdy jest długa słoma wtedy snopki wychodzą bardzo ładne i musisz pamiętać o skracaniu pasów co rok albo dwa wtedy nie będziesz miał problemów z wałkami ^_^

a czemu skracać dało coś to ? bo moj ma trudny początek a póżniej idzie dobrze pracowała z zetorem 7211 to do pół-bala dobrze nie ciężko powyżej już trochę ją odczuwała alen nie maiał aż tak ciężko miał ciężko mój jak miałem do cofnieęcia do tyłu pod dużą gurkę z włączonym WOM i całem balem w zwijarce bo mam szybki wstecznyh i go zaduszała :( a i działało ci ucinanie sznurka ?? pliss odp mi :D :D

Edytowano przez pos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Ucinanie sznurka działa beż problemów :) nieraz coś tam jej odwali i utnie za krótki :P ale poza tym to pełen pozytyw dodam że jest piekielnie szybka <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Mam pytanie do użytkowników tych pras mam taki problem, że owija mi się siano na tym dolnym wałku napędzającym pasy i nie wiem co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj