vdan

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

Polecane posty

dawidg2    31

Tylko który rolnik mający 10-20 ha kupi kolejnych 10 ha za cene 20-25tys/ha. Kredyt jeszcze jest na zakup ziemi ale kto go dostanie? W tym niby kryzysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To trzeba mieć nadzieje, że cena będzie normalna 10-15tyś za ha lub mniej. Z tym kredytem to zależy jak ktoś nie ma innych to zawsze coś może dostanie.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No właśnie tylko jeszcze jest że mogą ludzie przebijać. Dla ciekawostki Ci podam koło mojej firmy ma rolnik pole III klasa, w dobie inwestowania w firme chcieliśmy od niego kupić 0,5ha, tata mu chciał zapłacić 100tys/ha, niechciał sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dziwisz się czasami drugą bazę lepiej założyć niż sąsiednią działkę kupić, Ja mam spokój to ciężarówki na podwórzu stoją.

Co do licytacji to prawda, My osobiście więcej jak 20tyś za ha to nie damy bo to się nie zwróci w sensownym terminie. Chyba, że ktoś woli hektar pola kupić za 50 tyś i go spłacać przez 15 lat albo i więcej, do domu nic nie kupić, rodzinie nic nie dać itp. Są tacy ludzie ale to jest chore i tyle. Rozumiem dać 20 tyś za ha gdy kawałek to prostokąt o powierzchni 10 lub więcej hektarów.

Co do ceny to uznał, że to działka budowlana i z tond ta cena, My też 10ha na działki po 5-10 arów podzieliliśmy i porobiliśmy drogi dojazdowe, jeszcze nam z 5 zostało, ale to był najlepszy interes życia. ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

On nie cenił tej działki tylko my wyszliśmy z inicjatywą. Zrobiliśmy tak jak piszesz akurat się trafił budynek z kawalkiem ziemi do utwardzenia i kupiliśmy to kilka lat temu. Ale co tu będziemy o sobie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

zobaczymy co to bedzie ale cena napewno nie spadnie jedynie przez czas uchwalania projektu może pójść do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja powyżej 15 tyś za hektar nie dam, chyba, ze kawałek będzie duży i foremny. Choć moim zdaniem to cena może być ładna szczególnie, że ci z PSL-u szczekają coś kilkudziesięciu tysiącach ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

gdzie tak słyszałeś ze szczekają @Lukasz1987 ??

ja dam do 20tyś ale pole ma być minimum IIIb bo słabszych sie nie opłaca za taką cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Że tak powiem w TV jak PSL wpadł na pomysł sprzedaży gruntów to twierdzili, ze ziemia do 40 albo 50 tyś dochodzi. Ale dokładnie to już nie pamiętam ile wtedy powiedzieli, ale starszy to się za głowę złapał ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no ja tez sie łapie jak to wszystko słysze B)

ale zobaczysz ze nie bedzie tak zle

dzisiaj mówił ten cały prezes ANr ze z jakąś spółką zerwali umowy dzierżawy i 4tyś ha bedzie do sprzedaży ale nie pamiętam gdzie

 

a jaszcze do cen wrócę to rolnicy sami sobie cene nabijają a to ze jest wysoka to jeszcze 20tys da sie przeżyć ale jak walą 40-70tyś to już hoży są na punkcie ziemi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tylko co im zrobisz, ze tak cenę windują. Jestem tylko ciekawy. Jak ktoś kto ma obecnie kupę dzierżaw, które idą na sprzedaż wykupi te pola, gdy założy firmę to max 500ha kupi, jeśli nie to 300ha, ale nawet 300ha po 15tyś za hektar to 4,5mln. Wiec nie jest tak źle są szanse dla mniejszych bo ci więksi nie będą w stanie finansowo zadłużyć się na taką kwotę B)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@lukaszz110 szkoda że nie wiesz. Ale i tak pewnie w dzierżawe by nie puścili. A wogóle jeszcze coś by szło wziąść w dzierżawe z agencji czy wszystko wysprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A co Dawid chętny jesteś na te hektary? B)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Nie tylko tak pytam, chyba że by się wygrało w totka to może tak, wziął bym i bym posadził coś dochodowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Łukasz czy ty uprawiasz coś czy jesteś hodowcą jeśli można oczywiście wiedzieć.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@Lukaszz110 to ja mam pytanie do Ciebie. ile masz ha, jakie ziemie, co uprawiasz i czy idzie cos zarobić na samej uprawie. nie musisz pisać ile zarabiasz na czysto tylko od np ilu ha jest to opłacalne (wiadomo raz lepiej raz gorzej ale przyjmijmy dzisiejsze ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

to znaczy wiesz jak kto kombinuje ja mam z wujkiem 60ha siejemy 25-30ha rzepaku i reszta pszenicą wiadomo ze co roku inne liczby bo inne działki są w tym roku urodziło mi się 4.2t\ha rzepaku po 1150zł oddawałem zarobiłem po odliczeniu kosztów jakies 2700zł na 1ha

klasy są od II po IVb

na polu o klasach IIIa i IVa urodziło mi się około 4 tony na pierwszym przejezdzie straciłem troche bo nowy kombajn ustawiałem ale było około 4 ton

 

z pszenicą jest gorzej bo dawała słabo 5 do 6 ton ale była pełna ochrona jeszcze nie robiłem dokładnych kalkulacji z tego roku ale nie bedzie zle

ziemie takie jak w rzepaku

na samej uprawie idzie zarobić nie koniecznie musisz mieć prod. zwierzęcą ja nie narzekam

 

a ty dawidg2 ile masz ha i co siejesz i czy przynosi ci to zysk?

jeśli ktoś ma 20ha na własność i jakiś park maszynowy to idzie dobrze wyżyć z gospodarki wiadomo ze nie bedzie miał mercedesa S nowego ale da rade i przede wszystkim jest na swoim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja nie mam nic ziemi. nie wiem jak tam wuja bo już ma swoje lata a ma 2 córki tylko. ale on ma 11 ha, małą hodowle pare swinek, pare krów, mleka nie odstawia ani nic, trochę u mojego ojca dorabia bo mamy tartak. Ale tak się właśnie zastanawiałem czy mając 200-300ha i tylko obsiewając by szło zarobić, wiadomo maszyny już muszą być dobre. Pisałem z kolegą @Lukasz1987 w innym tamacie właśnie ile bym dał rade obrobić jednym ciągnikiem ok 220KM i stosując uprawe uproszczoną itd. No wiesz zimą by można ciągnik wykorzystać do transportu, usług jakiś innych i jeszcze dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ale do czego zmierzasz

mając sam rzepak 100ha żeby dał ci 4 tony ale na dobrych ziemiach ja to mam takie sobie ale jak słysze ze mają same I i II klasy to więcej sie urodzi to można zarobić dużo policz sobie 100hax4t=400ton po odliczeniu kosztów na pełna ochronę wychodzi 270tyś + dopłata 83tyś w tym roku 830+- a na przyszły może i 1200zł do 1ha to 120tys

razem daje 350tyś no i jeszcze koszt paliwa odliczyc i masz zysk a jeśli coś zainwestujesz to druga sprawa

 

więc chyba sie opłaca

a jeśli komuś sie nie opłaca to niech zostawi i idzie do roboty do biura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W Dolnośląskim to może ponad 4t/ha da na I i II klasie ale u nas na Lubelszczyźnie to 4t to już dużo, okres wegetacji troszkę krótszy, 14 dni to też długo


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

O rzepak mi chodziło ;) sorry, w pośpiechu pisałem i nie dopisał wszystkiego co miałem na myśli, pszenicy ozimej to do 9 ton, tyle co żyta i pszenżyta, pszenica jara to do 7 ton, jęczmień i bobik to do 6,5tony tyle, że jęczmień to skracać trzeba, bo połozy i nici, owies to do 5t, ziemia I i II klasa, podłoże obornik lub gnojowica/gnojówka oraz sztuczne w późniejszej fazie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zaraz poszukam na stronach dużych gospodarstw w okolicy jakie plony mają rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj