vdan

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

Polecane posty

Lukasz1987    61

Bo tam, dużo łatwiej dostać dopłatę do zakupu gruntów ornych, mają wyższe pozostałe dopłaty itp, itd. U nas to tak 15tyś za I i II klasę trzeba dać. Choć ostatnio jak brat(bo na niego jest większość pola) chciał kupić od rolnika bez perspektyw 2ha pola to krzyknął 30tyś za ha :) bo My mamy pieniądze i zapłacimy, a znajomemu powiedział po 12tyś za ha. Chore. Ja jestem z Lubelszczyzny.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W odległości do 30km jest około 300haAgencji więc jest jeszcze o co walczyć, bo od zwykłego rolnika to coraz to większe ceny się słyszy ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no u mnie dużo niby jest ziemi a mało takich rolników którzy chcieli by kupić ja sie nie moge doczekać tej sprzedaży

a po drugie co niektórzy nawet nie wystartują w przetargu bo wadium wadium duże wpłacić a kto dysponuje tak dużymi sumami od ręki

 

u mnie w odległości 2km jest niecałe 3000tyś a jak bym się puścił z 10-15km to następne 1000ha ;)

wadium czekać chęci są a pola nie ma a potem pole jest a chęci nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U nas ziemi też jest sporo tylko każdy cenę podbija bez sensu. Najwięcej za ha to nam kolo 80tyś ;) krzyknął za ha, działka 1,5ha tłumaczył, że 25ha w kawałku będziemy mieli. Chore i tyle.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@dawidg2 tak 3.5tys ziemi w obrębi od 2-15km klasy bonitacyjne to tak jedno pole 100ha to sama IIIb ja mam na jednym kawałku 3ha II i 17ha IIIa a 1.5ha to IVb

a przeważnie same IIIa IIIb i IVa są kawałki z przeważaniem II i IIIa ale to takie które wykupiły spółki już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Taa kawałek 100ha ale człowiek by poszalał. U nas III klasa to już słaba a czwartej to chyba by nikt nie kupił


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

To są dostępne te 3,5 tys ha czy ktoś to uprawia? U mnie jak III klasa to dobra, przeważnie to IV klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

a co pisałem w poprzednich postach zaczynasz pisać w połowie tematu bo mam takie wrażenie ;) nie wiedząc co było wczesniej

pisze przecież ze wszystko mają spółki a jak maja to chyba wiadomo ze nie stoi ugorem

znając zycie to będą rwali ile wejdzie narazie wiem ze nie wykupili i na chwile obecna jest te 3,5tys ale jak każdy wykupi to zostanie z 2 albo i mniej

 

lukasz to jakie ty masz ziemie ze taka klasa dobra :P same I i II ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No sorry. Zrozumiałem że jak jest tyle ha dostępnych to do wzięcia pewnie większość zresztą a nie że są uprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mój błąd tam powinno być III, nie II. Tak my mamy 45% pierwszej klasy i 51% II klasy III klasy jest u nas w gospodarstwie coś około 10ha


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To taka mała zagadka, 10ha (około) to 4%, więc nie trudno policzyć, że 250ha. Ale jeszcze z 50 możemy wziąć na jedną osobę, więc problemu nie ma bo jest nasz trzech braci to razem 900ha możemy mieć. ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Pole jest wszystko nasze ostatnie dzierżawy kupiliśmy przed wczoraj, więc można brać nowe. Raczej jeden z nas zostanie na roli tylko nie wiadomo, który. Ja jestem najstarszy i od początku miałem przejąć firmę transportową i to już zrobiłem z pozytywnym skutkiem, średni miał wziąć gospodarkę, jednak teraz to on woli wesela, komunie itp kręcić i foty robić bo mówi, że pójdzie pokręci kilka godzin jeść i wypić dadzą (tylko później o 2-3 w nocy muszę po niego jechać ;) ) trochę poskłada i pieniądze są, interes mu się rozkręcił, i pomimo tego, że pole na niego to chyba zrezygnuje, najmłodszy to warsztat elektroniki samochodowej sobie upatrzył i ostro się szkoli w tym kierunku. Jakoś ostatnio Mnie do gospodarki ciągnie, może to przez dziewczynę :P bo ona z głębokiej wsi, nie wiem ale jak bym pole dostał to bym się nie obraził. Tylko jak tu braci spłacić, z takiej powierzchni i hodowli :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jeszcze masz transport. I w sumie 900 ha bardzo dobrej ziemi to co tu więcej chcieć. Więc bratom chyba jakąś pensje byś mógł płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie nie nie, źle Mnie Dawid zrozumiałeś, mamy 250ha wszystkiego, napisałem 900ha jeśli by każdy z nas własną gospodarkę założył, bo w RP rolnik może mieć od 2003 roku 300ha a firma 500ha.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A chyba że tak. No ale z tam tych 300 ha to też cos idzie chyba wyżyć czy nie i z hodowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie narzekam ;) Ale to nie jest temat o Mnie.

PS hektarów mamy 250 nie 300, przeczytaj kilka postów powyżej


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale do 300 Ci/Wam dużo nie brakuje więc i tak pewnie kiedyś dobijecie do tylu. Hmm no właśnie a jak ten projekt w jakim stadium jest? bo akurat za bardzo polityką się nie interesuje bo mnie ona troszkę wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mamy 5/6, 50ha to nie mało, szczególnie jak na jednej wsi mam pole Ja i Mój Znajomy ;), Ustawa o wielkości gospodarstw w RP jest od 2003 roku

Ustawa

Chyba, że jest jakaś nowa? Jak coś Wiesz to napisz


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Mi chodziło o zamierzenie tego tematu czyli wielką wyprzedaż ANR czy coś wiadomo już więcej niż tylko że jest ten projekt sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moim zdaniem to kiełbasa wyborcza PSL-u jest, żeby małym rolnikom dać nadzieję. ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj