vdan

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czyli brygada Sawickiego chce w ten sposób obejść dyktat UE w sprawie kredytów preferencyjnych, a POkemony przyłatać dziurkę budżetową.

 

Zastanawiające jest to jak można wyłudzić od kogoś ( wielkoświatowców ) ziemię. Nie można ot tak zerwać umowy dzierżawy, ani zmusić do rozwiązania umowy chyba że umowa dzierżawy przewiduje takie sytuacje, Umowa dzierżawy po to jest zawierana aby użytkownik gruntu miał pewność że będzie dany grunt użytkował przez taki a taki okres czasu, aby mógł bezpiecznie inwestować i czerpać z niego korzyści. Mimo że nie jestem ekspertem ustawę pogrzebie TK.

Jakość tworzonego w Polsce prawa jest mierna bardzo wyraźnie widać to np.w rozporządzeniach dot. PROW- żenada i bezmyślność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nikt nie będzie odbierał dzierżaw, byłoby to zbyt kosztowne, bardziej prawdopodobne jest umożliwienie wykupu nieruchomości dotychczasowym dzierżawcom za "pozarynkowe" ceny (nie trzeba dodawać któż na tym zyska), jak powszechnie wiadomo ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego nie ma zastosowania w praktyce granica wielkości gospodarstwa 300 czy 500 ha (ta większa również w omawianym projekcie)nie ma zastosowania, podobnie zresztą jak możliwość wykupu gruntów przez ANR; tak czy inaczej nawet z projektu widać, iż został napisany pod konkretny przypadek (aby nie być gołosłownym - można otrzymać 50% obniżkę ceny zabytkowych nieruchomości w zamian za zainwestowanie równowartości obniżki w tę nieruchomość w ciągu 5 lat, w przeciwnym wypadku trzeba oddać równowartość obniżki ANR bez odsetek czyli mamy tutaj do czynienia z "bez-kosztowym" 5 letnim kredytem) takich przypadków można namnożyć cały pęczek, tuzin albo i jeszcze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Witam

Chciałbym się zapytać czy można wstępnie dowiedzieć się jakie grunty (mniejwięcej obręby lub PGR-y) będą na sprzedaż... Czy ziemia którą dzierżawi się od ANR też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Dobra dobra panowie... to, że to jest dopiero projekt (Nie chodziło mi o to dokładnie co będzie wystawione.. czytaj uważnie!!!) i że na www.anr.pl są grunty na sprzedaż to wiem... Chodziło mi raczej o wykaz gruntów państwowych... Myśle że te phr-y które obecnie są dzierżawione też będą na sprzedaż... tylko czy dzierżawca nie ma przypadkiem pierwokupu na cały PGR??? (tak samo jak dzierżawca samego gruntu agencji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no własnie mnie to tez ciekawi jakie oni bede mogli wykupic areały bo do 300ha to juz maja

jeden gosc pisał ze na rodzine moga wykupic to by było bez sensu i taka istawa by nie wyszła bo do przetargów podchodzic moga rolnicy indywidualni i społki wiec to nie prawda

co do prawa pierwokupu to jesli dzierzawia 1500 czy 2000 czy 2500ha to co wszystko maja prawo wykupic ???

 

 

mowiono ze beda mogli zakładac społki to po co te pszetargi jak itak same spułki maja te prg-y

 

 

mnie bardzo ciekawi jak to bedzie

ustawa ma byc przegłosowywana juz niedługo tak słuszałem wiec poczekamy i zobaczymy co nam naszykuja psl-owcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Szykują się wybory, może być ciekawie. Czyżby nie kolejna zagrywka PSL przed wyborami?, przy korycie przecież najlepiej. Miejmy nadzieje że to będzie miało ręce i nogi - trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

W mojej okolicy wszystkie stare PGR są juz prywatne a dokładnie to się z tego zrobiły ala spółki każdy rolnik ma po około 20 ha jest ich 10 mają ładny sprzęt i kaparzą a co zarobią to przepiją w bazie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wie ktos czy prawo pierwokupu obejmuje sasiadow czy tylko dzierzawcow?

jezeli tak to czy prawo pierokupu sasiada jest rowne dzierzawcy czy w razie zakupu dzierzawca ma "wyzsze" prawo pierwokupu niz sasiad?

 

pisze tutaj bo chodzi o ziemie ktora moze byc sprzedana po bylych PGR a juz dzisiaj wiadomo ze jezeli taka ustawa przejdzie to 30% dzierzawca bedzie musial oddac panstwu bo na reszte ma podpisana dlugoletnia umowe.

 

i teraz kolejne pytania w tej sprawie:

czy byly dzierzawca moze przystapic do przetragu z prawem pierwokupu i czy prawo pierwokupu w ogole w tej sytuacji bedzie brane pod uwage czy bedzie ogloszony wolny przetarg na zasadzie kto da wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

dzierżawca ma prawo pierwokupu. i albo z niego korzysta albo nie jeśli nie ziemia idzie na przetarg. Nikt inny nie ma prawa pierwokupu nawet rodzina dzierżawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Za rok na sprzedaż będzie w mojej miejscowości ok. 450ha ziemi można by rzecz że w jednym kawałku w klasach od II do V i ok. 200ha łąk... wiem że nie kupi tego obecny dzierżawca bo jest nim mój daleki wujek ;) Ziemia należy do SGGI w Warszawie bodajże... Zastanawiałem się nad tym sam ale... :) Nie chce mi się w gospodarstwo bawić :) Oczywiście budynki wszystko też będą na sprzedaż obórka na ok. 200 sztuk bydła, garaże, magazyny, suszarnia itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A czy osoba fizyczna czyli rolnik to może posiadać ograniczoną ilość hektarów czy nie, a jak gosp zarejestrujemy jako spółkę/firmę to możemy mieć ful hektarów?

 

Na pewno najwięcej skorzystają ci którzy mają w dzierżawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Mogą skorzystać, jak cena będzie poniżej ich cen osiąganych na przetargach na ziemię w okolicy oraz jak jest duże zainteresowanie rolników na przetargach. W mojej okolicy kupili tak ponad 100ha od banku. Najlepiej kup sobie najpierw 1 ha i już będziesz rolnikiem wówczas agencja nie będzie miała prawa pierwokupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A czy osoba fizyczna czyli rolnik to może posiadać ograniczoną ilość hektarów czy nie, a jak gosp zarejestrujemy jako spółkę/firmę to możemy mieć ful hektarów?

 

Na pewno najwięcej skorzystają ci którzy mają w dzierżawie.

 

Rolnik może mieć od 2003 roku max 300ha na siebie, przedsiębiorstwo max 500ha.

Ustawa


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

sawicki w niedziele w <tygodniu> powiedział ze projekt ustawy jest juz prawie ze gotowy wszelkie rozmowy już są sfinalizowane

teraz będzie czekać to na głosowanie i zobaczymy co z tego wyniknie 500ha beda mogli wykupić w zamian ze zrzeknięcie sie całości pola

jeśli tego nie zrobią to umowy będą podtrzymane do końca ale nie bedą mieli możliwości kupna potem pierwokupu :)

tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To niech tracą pierwokup, koło Mnie jest jeden co Agencji dzierżawi 150ha, tylko 15km :) Brat by się cieszył :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh w moim obrębie jest 3 spółki jedna co ma 2300ha druga co ma 1300ha a 3 co ma 1100ha trochę pola by było ale jeszcze daleko do tego może z 2 lat a nawet i więcej bo zanim to porobią w działki

no chyba ze będzie przystępna cena to i 20-30 by się wzięło :) na te kilkanaście lat :)

pożyjemy zobaczymy ale po 500ha wykupią i będą kombinować co zrobić na żone i dzieci mozliwe ze pujdą w zaparte i będą dzierżawić do końca i w tedy do widzenia plajta :)

ale bym się z tego cieszył nie ze ludzie stracą prace bo tego to szkoda ale ze oni pozdychają i się zaduszą jak do tej pory dusili polskiego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W sumie masz rację 500 weźmie gospodarz, 500 jego żona i 500 dziecko (lub mnożnik 500ha x ilość dzieci :) ) i pozamiatane. Jednak, życzę Ci aby się tak nie stało i żebyś wziął jak najwięcej :)

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ziemia za wszelką cenę? Panowie trochę rozsądku. Spekulańci grają na nastrojach społecznych - kupuj bo kupi ktoś inny. Tak się nakręca ceny i to nie tylko w rolnictwie ( hasła typu- poświąteczne wyprzedaże teraz albo nigdy ). To się kiedyś skończy ( a napewno jak wszyscy zaczną liczyć ). Np. 30 tys. za ha. kto na forum powie po ilu latach to się zwróci? Według moich wyliczeń czysty zysk z ha zaczyna się powyżej 3 ton pszenicy z ha (uwzględniając dopłaty). Czyli 3 tony + dopłaty to są koszty. Chętnych z kalkulatorem zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Całkowicie się z tobą zgadzam, cena powyżej 30tyś to przesada. Do tej wartości to zależy co chce się uprawiać lub hodować zwięrzęta na paszy z tego kawałka. Czasami się zwróci szybko a czasami baardzo długo będzie trzeba na to czekać.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no z polem to bym chciał kupić coś i może to uczynie ale od normalnego rolnika który nie perspektywy rozwoju

bo nie wierze ze oni od tak sobie zostawią te pola mają sprzet kosmiczny ale i jakie kredyty a jak wziął go na 2000ha to nie spłaci go 500-ciuset hektarami albo wyjdzie na zero i tyle a gdzie koszty uruchomienia następnego roku :)

 

co do tych cen to są grubo powalone w wielkopolsce 30tys to ja nie mam najgorzej u mnie za srednie grunty IIIb Va Vb tszeba dać 17 tyś i mi zle

 

a powiedzcie czemu w niemczech jest tak drogie pole nie mówiąc o holandii ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj