vdan

SZYKUJE SIĘ WIELKA WYPRZEDAŻ GRUNTÓW!!

Polecane posty

Lukasz1987    61

Podrzucił byś linki do tych gospodarstw ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no lukasz1985 to u ciebie były dobre plony zboża bo u mnie to marnie tylko rzepak dobrze wyszedł a jakie kosicie rzepaki o jakiej wilgotności ????

ja miałem rekord w tym roku 4.7 miał wilgotności ale troche rozkruszka była ale nie dużo a przeważnie to 7-8

 

mówili dzisiaj znowu w agrobiznesie o tych gruntach ze robili coś z ustawą ale dalej nie wiadomo ci i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dane pszenicy ozimej i jarej oraz rzepaku należą do mojego znajomego, u nas ozima sypnęła 8t, znam plon bo pomagamy mu zawsze wozić rzepak na skup i policzyłem to sobie do miałem rzepak z 5ha i było 20ton.

Zboża trzeba teraz pryskać kilka krotnie od grzyba, bo inaczej plonu nie będzie, przynajmniej tak jest u nas. Aha jestem 1987 nie 1985, nie postarzaj mnie ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

he nie zwróciłem uwagi mój brat jest z 1985 i tak z przyzwyczajenia ;)

ciekawe jakie też tego roku plony będą

 

aha a co do ustawy to nie radze nikomu czekać z tym bo napewno nie oddadzą 30% jeśli mają dzierżawy na jeszcze 10 lat ;)

radze iść do geodezji i wójta gminy poruszać temat wykupu pola pisać pisma do ANR i jechać osobiscie w 2-3 rolników a napewno do 3 miesięcy jak jest to możliwe wypną pole :P do przetargów nie czekajcie na to ze będzie może mniejsza cena bo do czasu wejścia ustawy to GO pójdą do góry o kolejne parę tysięcy

brać kredyty na 15-20 lat i spłacać jak te skurrrrrrr... bo inaczej nigdy swego nie dopniecie

u mnie spółki maksymalnie jadą na kredytach i coś z tego mają a tu człowiek pracuje i efekty są ale nie tak duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ojciec się dowiadywał wczoraj i jest 80ha pola ANR, mam tam 15km, pole w czterech kawałkach, 40, 20, 8 i 12ha, dzierżawa kończy się za miesiąc. Właściciel ostatnio kupił ciągnik, przyczepę i kombajn wiec nie sądzę, żeby miał kasę na wykup gruntów. Starszy twierdzi, że na te 40ha można by się połasić ;) Tylko kredyt muszę dostać ;) Bo inaczej Jelczy nie zastąpię :P i co tu robić :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

lukasz a ja nie sadze zeby ten facet tak latwo oddal te ziemie. Zycze Tobie zebyscie wzieli te ziemie ale mysle ze jednak zostanie ona u tego wlasciciela, on ma prawo pierwokupu oraz koszt wykupu tej ziemi przez wlasciciela wyniesie troche drozej niz koszt dzierzawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tyle, ze jego mocno ostatnio kredyty cisną, bo jak robił zakupy to na wyższą cenę zbóż liczył. Wiem też, że u swojego sąsiada jest zadłużony i ten chce od niego teraz "parę" ton zboża. Z tym pierwokupem to jest ból ale cóż pożyjemy zobaczymy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm. No mimo wszystko mysle ze ta ziemia bedzie nadal do niego nalezec. Jak cos sie zmieni to nas poinformuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Walczyć, trzeba walczyć, inaczej 50% pól bym obecnie nie miał :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh ja bym chciał takie kawałki mieć jak 20 czy 12 czy 8 albo nawet i 30

u mnie w okolicach miały być elektrownie wiatrowe robione i żeby rolnicy im nie wypinali pól tak po 20 10 9 16 to wrypali na nie wiatraki chociaż według mnie to tam wiatru nie ma ale oni wiedzą lepiej :)

a kawałeczki po 80 czy 100 albo nawet i 130 to sobie zostawili

pare działek jest do wyrwania ale jak ja wyrwe to przetarg będzie i mi ch...e cena nabija ale samemu sie nie pofatygują do ANR

a nie moge się ni jak dowiedzieć jakie działki mają wykupione na własność

 

wiesz może łukasz1987 jak do tego można dojść??? albo inni użytkownicy

czy moge jakoś zrobić przetarg ograniczony do mnie :)

jeden gość w okolicy był prezesem spółki a po cichu teraz sie dowiaduje kupił 17ha od agenci w 2008r czy da sie to jakos ograniczyć??

 

co do tych 500ha co moga wykupić to spoko ale te 500ha to jako przeliczeniówka a nie jako fizyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W ANR możesz poprosić o wykaz gruntów dzierżawionych i kiedy kończą się dzierżawy.

Przetarg jest zgodny z prawem kiedy jest minimum 2 kupujących.

Z tymi hektarami przeliczeniowymi to mnie dobiłeś


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

a czemu cie dobiłem???

gdzieś czytałem ze to ha przeliczeniowe są a nie fizyczne

a co ma być na odwrót???

jak tak to mnie popraw bo możliwe ze zle było napisane ale w gminie też słyszałem ze przeliczeniowe :)

 

a z tym ANR to w oddziale terenowym mi tego informacji udzielą czy w regionalnym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

hektar ziemi I klasy to jak się nie mylę 1,4ha przeliczeniowego więc z moich 250 robi się 350, ojciec już nic nie kupi, a z bratem jest problem bo w razie jak pole przepisane będzie na mnie to nie wiemy (nie dowiadywaliśmy się jeszcze jak to jest z przepisaniem ziemi na z brata na brata jakiś podatek czy coś :) ) i może to nam pokrzyżować plany zakupu 40ha :) bo głównie to o nie się rozchodzi. Ojciec dzisiaj nawet pojechał do kolesia który to dzierżawi żeby ziemię podzielić po połowie pomiędzy nas dwóch i nie robić sobie konkurencji przy ustalaniu cen wykupu od ANR


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wątpię żeby to ktoś sprzedawał w ha przeliczeniowych. bo musieli by to wprowadzić na cały kraj, a w większosci są to gleby klasy IV przelicznik wyniósł by śr. ok. 0,8 i wtedy mocno dostali by po d***e. :)

 

 

A tak nawiązując do innych tematów (bo przeczytałem cały dział i zajeło mi to 1,5 h :) ) to fajne macie ceny gruntów.

U mnie w okolicy jak sie komus III klasa trafi to rarytas :) , a ceny... :) u mnie nikt nie kupuje tylko VI klasy a reszta jak leci: od 25 tyś po 55 tyś jak dwóch bamberów licytuje.

 

jak zapytałem kolege z klasy (który kupił po te 55 tys 3,5 ha), gdzie sens i logika to powiedział ze czymś krowy karmić musi.

 

I coś czuje ze jak ruszy sprzedaż po te 20-30/ha to się znajdą amatorzy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nam chodzi o to, że max powierzchnia gospodarstwa rolnika w RP to 300ha, a przedsiębiorstwa 500ha ale nie fizyczne hektary tylko przeliczeniowe. Płacisz za fizyczne.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to widocznie zle cos zrozumiałem. ale skoro masz u siebie dobre grunty to masz dodatkową barierę, dla mnie to plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

koledzy nie wydaje mi sie aby to bylo 300 ha przeliczeniowych - nigdzie tak nie jest napisane , a gdy nie jest to raczej chodzi o fizyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

widze ze temat mało poruszany w ostatnim czasie

 

więc jak myślicie kiedy pierwsze zerwania umów wejdą w życie

jak wiadomo już została uchwalona ustawa ale ona mało wnosi ponieważ jest dość monotonnie skonstruowana

okres kiedy zaczną działać procesy legislacyjne troche potrwają myśle ze w lipcu powinno to ruszyć ale jak wiadomo cena idzie do góry z kwartału na kwartał a jeszcze jak pokażą zbłądzonego człowieka w telewizji co kupuje grunty po 50tyś kosztem rodziny to już całkiem robi się syf w tym kraju

 

jak myślicie kiedy to wszystko ruszy ja nie czekam tylko już poruszam to w gminie i oddziałach bo zanim do tego dojdzie to minie 1 do 2 lat a cena nie będzie czekała na nas ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobek1    0

W tamtym roku słyszałem już o tej wyprzedaży gruntów.Tato złożył wniosek o wydzierżawienie lub zakup gruntów i nic nie wypaliło.Rzekomo firmy maja mieć te 500ha przeliczeniowych a wioskę ode mnie firma ma 3500 z tego 2000 dzierżawi od agencji.Dostaliśmy odpowiedz ze zerwanie umowy dzierżawy miedzy ta firma a agencja jest nie do zrealizowania.I jak tu się można rozwijać ;[ Moim zdaniem to jest jeden wielki pic ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

tak przeglądałem dziś stronę www.anr.gov.pl i w filii koszalin widzę dużo ofert dzierżawy, czym to jest spowodowane? :D czyżby dzierżawił to przedtem jakiś obcokrajowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Właśnie patrzyłem no dość sporo tego jest ale kiepskie klasy głównie IV i V z tych co wyrywkowo zaglądnołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja staram się myśleć ze to nie pic na wode ale coś tak to czuje

 

narazie poruszam sprawe w gminie i innych organach aby coś ruszyło szybko bo im przeciąganie sprawy sprzyja dlatego ze cena rośnie z kwartału na kwartał

 

ja mam troche inna sprawe ponieważ plan rozwoju wsi posiada budowe farm wiatrowych i jest więcej chodzenia same mapy wyniosły mnie kilka set złotych i jazda po urzędach pozwolenia itp.

ale mam nadzieje że jeszcze coś da się wyrwać po rozsądnej cenie

teraz tylko wyjazd delegacją do OT ANR i sprawa nabiera tępa

 

moje pytanie czy da się jakoś to zrobić żeby przetarg był ograniczony do kilu osób ?????? jeśli tak to prosze pisać na PW

zależy mi na tym ponieważ już kilka lat temu wszystko mój tato załatwiał a je...e sępy się zjechały wcześniej mówiąc ze kasy nie mają do stawania w przetargu ale i tak kupiłem ile środki mi pozwoliły różne przeboje są z rolnikami od naćpań po wszelkie inne rzeczy

 

będe wdzięczny za odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trevorfarm    0

Jeśli w studium zagospodarowania gminy jest farma wiatrowa na terenach ANR- teren nie jest do sprzedania.Wiem , bo dzierzawie 400 ha i przypadkiem wójt bez mojej wiedzy i moich sąsiadów opracował na naszym terenie(podejrzewam ,że nie za darmo)farme wiatrową- i nie moge wykupić rancza( zreszta przy tych cenach ziemi to wolę poczekac , bo jak Tusk wprowadzi Zus dla rolników i podatek dochodowy to zobaczym jak rolnicy będą spier.... ze wsi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

kolego @lukaszz110 - na twoim miejscu nie gorączkował bym się za wczasu - ponieważ ustawa jeszcze nie weszła w życie a z tego co wiem bedzie w jej sprawie złożony wniosek do trybunału konstytucyjnego (w uzasadnieniu nierówne traktowanie podmiotów gospodarczych oraz narazanie skarbu państwa na straty) - i w takiej sytuacji jeśli trybunał podtrzyma zarzuty to mogą w rządzie polecieć głowy - z panem ministrem sawickim na czele - i może okazać sie że nie bedzie żadnego parcelowania ziemi z ANR


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj