solaris08

3040 brak hamulców

Polecane posty

solaris08    0

Witam

Zamierzam kupic JD 3040 który nie posiada sprawnych hamolców? Przyznam ze nie wiem co jest z nimi nie tak, czy naprawa moze duzo kosztowac?

Czy da rade to samemu zrobic, czy czesci sa dostene w sprzedazy i jak to z kosztami wyglada?

Nie znam sie zbytnio na JD mam starego ursusa 60tke tam wszystko proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Z tymi hamulcami to moze byc roznie. Moze byc jedynie pompka lub cos bardziej powazniejszego (tarczki). Robota na pewno lzejsza niz w 60 bo zwolnice znacznie lzejsze ale bardziej dokladna. Nad kosztami tez mozna gdybac ,puki nie zna sie przyczyny to niewiele mozna powiedziec.

 

Musisz sie takze zastanowic dlaczego nie ma hamulców. Zastosowanie złej jakosci oleju w skrzyni biegów (np. Hipolu) moze wlasnie doprowadzic bo awarii hamulców ale i takze do wiekszych uszkodzen skrzyni i hydrauliki.Zrób wywiad odnosnie tego ciagnika, podpytaj sie o oleje i kto nim jezdził bo czasami polacy chcac cos poprawic potrafia tylko zepsuc.

 

Nawiasem mowiac hamulce w tych Jd sa bezobsługowe i maja starczec na cały okres jego eksploatacji. Mam kilku znajomych co maja JD (3040,3640,1640),sam mam 3140 i hamulce w nich to "brzytwa", nikt nie miał nigdy problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

Witam

Tak jak zauważył kolega powyżej główną przyczyna może byc niewłaściwy olej hamulce pracują w kąpieli olejowej t.j. w mf. są to tak zwane hamulce mokre stąd tak ważny jest dobór odpowiedniego oleju.Na hipolu napewno hamulcy nie będzie.Być może poprzedni właściciel mógł pożyczyć przyczepę do wywrotu oleje się wymieszały i problem gotowy. :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris08    0

A na co mam jeszcze szczegolna uwage zwrocic? wiadomo o hamulcach mi sprzedawca powiedzial, a i jak to jest jeszcze z tymi biegami w tym ciagniku? jest tam ten zolw , zając i o co w tym chodzi?

 

A orientujecie sie moze gdzie jakis manual mozna zobaczyc? Chodzi mi o jakas chociaz powierzchowna instrukcje co do czego? Nic w necie nie znalazlem. Bo koles moze mi wszystkiego nie powiedziec a ja nawet nie bede wiedzial czy takie cos powinno byc czy tez nie. Albo jaka dzwignia od czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Hamulce w tych ciągnikach są tj już było napisane nie do zdarcia, ale moze byc jednak jakis problem. hamulce są zasilane tą samą pompą co układ kierowniczy i reszta podzespołów hydraulicznych w tym ciągniku. więc moze być coś nie tak z zaworem hamulca i może sie to piepszyć. nie wiem czy olej moze być tego przyczyną, znaczy się Hipol bo myśmy mieli i wszystko grało, według mnie będzie to wina jekiegoś zaworu, moze być przytkany, ale nie jestem pewnien.

 

Pozdraiwam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1995    0

witam odświeżam . posiadam jd 1640 sg2 z turem i jest taka sytuacja iż hamowac hamuję ale jest twardy pedał hamulca trzeba mocno wcisnąć nie ma ''czucia pedału hamulca''. czy to tak ma być a jak nie to jaka może być przyczyna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1995    0

witam czy da się wymienić uszczelnienie na sworzniu podnoścnika w jd1640  z prawej strony ?? jak się za to zabrać

post-168406-0-31939600-1450196084_thumb.jpg

post-168406-0-49057300-1450196103_thumb.jpg

Edytowano przez przemek1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

hamulce chyba są wspomagane ciśnieniem oleju ale pewien nie jestem, co do uszczelniaczy na pewno można wymienić - sprawdź w katalogu jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1995    0

w sprawie uszczelnienia czy można to zrobić z zewnątrz czy trzeba rozbierać i od środka??   szukałem katalogu i jakiejś instrukcji napraw ale nic nie znalazłem jeśli kotś coś ma to będę wdzięczny za udostępnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kriskon    0

Do Przemka.

1 spuszczasz olej

2 zdejmujesz prawe ramię

3 palcem przesuwasz wałek w lewo

4 wydłubujesz uszczelniacz i wstawiasz nowy

Niedawno były w Agromie po kilkanaście zł.


Mam pytanie odnośnie hamulców.

Gdy pedały są złączone hamulce działają normalnie ale po rozłączeniu(naciskając oddzielnie) prawy i lewy pedał idzie do podłogi. Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1995    0

czyli mam ten wałek wsunąć do środka ciągnika ???  dodam iż ten wałek nie jest chyba cały tylko dzielony na połowe bo ta strona się rusza a tamta nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj