Zaloguj się, aby obserwować  
Gość domasz

Terenówki

Polecane posty

Gość domasz   
Gość domasz

Poszukuję rzetelnych opinii na temat silników 2,5 TDS bo spotkałem się już z dwiema zupełnie przeciwstawnymi opiniami na ten temat. Chętnie zasięgnąłbym również waszych sugestii jaki samochód kupić może nie do off roadu ale żeby w pole można było nim bez strachu wjechać, ekonomiczny no i oczywyście taki żeby sie nie psuł:) kwota jaką mogę przeznaczyć to ok. 15 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

2.5 TDS to o frontere chodzi? To włoski silnik marki VM (VM41D - tak sie nazywa), jak dobrze pamiętam to wynalazek na dzielonej głowicy z pośrednim wtryskiem, krótko robiona seria, mało zamienników do tego silnika, wiele legend słyszałem na temat jego awaryjności a raczej ogólnie wyrobów VM, subiektywnie bym sie w to nie pchał tylko kupił starszą z 2.8 TDI isuzu jeśli o forontere chodzi.

 

15 tys.zł licząc z pakietem startowym czy tyle za samo auto? Ekonomiczny to pojęcie względne jeśli chodzi o terenówke, przeciętny diesel będzie palił średnio 10/100 i więcej, komplet opon do takiego auta to wydatek rzędu 2 tys.zł, oleje wymienia się w pięciu zespołach a nie w jednym, góra dwóch jak w osobówce, itp...

 

W tych pieniądzach rozpatrzyłbym Pajero, 4-Runner, Terrano-II/Maverick, Monterey/Trooper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Za taką kase (15000) to mój wujek kupił Toyote Land Cruiser. Fajny sprzęt w pole, w las, wszedzie idzie (osiemdziesiąty któryś rok więc nie ma co żałować :) ) Ogółem fajny wózek, nie miał awarii jak narazie tylko był konserwowany od spodu i nadkola... :)


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To zależy czy auto ma służyć też jako codzienne czy tylko do pracy w terenie. Te co proponowałem to opcje uniwersalne, w tym przedziale cenowym to wygodne, często nieźle wyposażone auta bez zapędów na intensywny, ciężki off-road ale dzielne terenie, bez obaw można poruszać sie nimi po bezdrożach. Cenowo chyba najlepiej wypada Monterey, w mojej okolicy dość popularny, bardzo fajny holownik do przyczep/lawet, dużo miejsca w środku.

 

Jeśli chodzi o typowo robocze auto to może być wspomniany Land Cruiser (70 jak sie domyślam), jakiś stary Patrol, itp., jednak do gospodarstwa wybrałbym pickupa, najlepiej Hiluxa na obu sztywnych mostach, choć ciężko takiego znaleźć i raczej nie w tych pieniądzach ale do tyrania rewelacja, tona ładowności a praktycznie ile wejdzie na pake, cholernie twardy zawias.

 

Nowsze wahaczowe Hiluxy często można spotkać na przetargach z nadleśnictwa, przeważnie nieco zmaltretowane nadwoziowo, wiem że polkomtel też co jakiś czas pozbywał sie swoich, zwykle wszystkie wydachowane, jakoś nie umieją tym jeździć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Fajny kolor :) boczki drzwi z ryfli są OK, ale żeby podłoge tym wykładać? To pewnie taki fetysz :lol: Zastanawia mnie jedno, jak takie auto może być ciężarowe i jednocześnie 5-cio osobowe? Widać że zrobione z holendra więc ciężarowe ale 5 osób w dowodzie napewno nie ma, chyba że znowu przepisy sie pozmieniały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

panie moderatorze to chodzi o to czy ma kratke ??? bo wiesz kratke to sobie można dokupić żeby się bagaż nie przemieszczał :lol:

 

a je śli chodzi o nissana to te fotele _ różowe ???!!!! :) sexi :)


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mnie chodzi o to że w treści ogłoszenia jest napisane

Zarejestrowany jako samochód ciężarowy!!! 5-cio osobowy .

...tak se ne da :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mirasek da się terenówkę na 5 osób zarejestrować np. Outlander'a można. :lol: Kwestia ładowności, zazwyczaj w osobówce ujmuje się jedno miesjce, bądź więcej, zależy od wielkośći auta, aby auto miało wymaganą do homologacji ładowność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Czyli jednak zmieniły sie przepisy odnośnie homologacji na ciężarowe :lol: Jeszcze jakiś rok temu tylko pickupy spełniały warunki, stąd boom na wszelakie Navary, L200 i inne, bo taki Patrol musiałby mieć tylko dwa miejsca i trwałą przegrodę między częścią bagażową i pasażerską wnętrza. Może ktoś zalinkować aktualne rozporządzenie? Jakie warunki tym razem wymyślili?

 

Bo było tak - http://www.agrofoto....wie-t13039.html stąd moje zdziwienie co do rzeczonego Patrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co napisałem, to było jakieś pół roku temu, jak rodzice szukali samochódu, to takie cos istniauło. Ostatnio czytałem coś, że porócili to magicznych "sześciu tysi z haczykiem". W okresie wiosenno-letnim była wielka niewiadoma, sprzedawcy w salonach nie byli zorientowani co i jak. Nawet księgowy sam mówił, że isniały niespójności i różnie z VAT-em wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

jak do 15 k to moglbym polecic KIA RETONA Turbo DIESEL 2,0 (834469318) - Aukcje internetowe Allegro sam takowe autko posiadam i jako samochod do jazdy codziennej sprawuje sie bardzo dobrze(spalanie w granicach 8-9 l/100) a i w terenie dzielnie sobie radzi(dołaczany przedni most,reduktor,tylny most z blokada-LSD) a to moja kiła:P swieta 003.JPG | raffx89 | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

pod tym wzgledem bez zastrzezen zrobilem juz 18 tys km i nic sie nie dzieje, spalanie jak pisalem

8-9l/100,z czesciami nie ma za bardzo problemu duzo czesci pasuje z Sportage,a do silnika z mazdy 323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktarysta    1

Mam pytanie Czy przypadkiem silnik 2,5 TDS nie jest od BMW bo wiem ze te 2,5TDS co montowane były w Omegach to były z BMW??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj