Skocz do zawartości
zhu

antywylegacz jesienia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jesienią

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja opinia- lepiej zastosować traizol ogranicza wynoszenie stożka wzrostu a dodatkowo chroni przed chorobami. Jak jesteś uparty pomieszaj triazol np. tebu 0,75 l + CCC 0,5- 0,9 l na ha( 0,5 l ccc optimum).

padom    0

Wszystko zalezy od stanu rzepaku. U nas w tym roku rzepak byl posiany w optymalnym terminie, bylo ciepło i wilgotno wiec nieżle "wybujał" dlatego nie dalej jak wczoraj dostał antywylegacz na "wyhamowanie".Oprysk ten chroni również przed kilkoma chorobami grzybowymi.

Wiadomość z agroFakt.pl

jokey    0

Zabawa z CCC w rzepaku jest propagowana przez wile firm "doradczych", fajnie jest czasem czyms przed rolnikiem "zablysnac".

Pomysl czesto chwyta, bo tani, oryginalny. Tylko skoro to takie proste, to czemu kazdy z nas nie stosuje tylko chlorku chloromekwatu w skracaniu rzepaku ? Odpowiedz ponizej:

1. CCC to najslabiej dzialajacy z dostepnych na rynku regulatorow wzrostu rzepaku

2. CCC nie wykazuje dzialania skracajacego rzepak w dawkach ponizej 400g CCC/ha

3. CCC w rzepaku podany w dawce minimum 400g/ha wymaga NIE wystapienia po wykonaniu zabiegu przez 7 dni przymrozkow do okolo -5 st. C.

Stad jest to pewne rozwiazanie w dawce pt.2 dla rynkow europy zachodniej, poniewaz tam zadko wystepuja w okresach jesiennych i wiosennych przymroski jak w pkt.3. Jest to wiec bezpieczne. Natomiast u nas zazwyczaj zalecane dawki sa okrojone, poniewaz w tym przypadku negatywne skutki nie wystepuja (poza pustka w portfelu).

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Nikita_Bennet    100

2 rok oprysk antywylegaczem -> chlorkiem chloromekwatu.

raz na jesieni i raz na wiosnę. koszt smieszny. łan równiejszy i niższy. zobaczymy jaki bedzie w przyszłym roku ten rzepaczek. tylko nie wiem jak w tym roku trafiliśmy w termin. okaże się na wiosnę.

jaroon    1

Ja stosuje stabilan 0,5l+orius 250 0,75l/ ha, rzepak w tym roku miał niezłe warunki do wzrostu jesienią i sam tebukonazol nie zatrzymał go więc antywylegacz był wskazany

jarki    1

jak dasz wcześnie to triazol zatrzyma.

w tym roku był problem ze wschodami i nie wiadomo było kiedy dać?

jaroon    1

Problem ze wschodami miałem tylko na jednym polu na pozostałych rzepak mocno szedł i sam tebukonazol za mało a antywylegacz to małe pieniądze a zawsze trochę pomoże ale to jest moje zdanie

DeerMan    2

Ja pryskałem w zeszłym roku 28 września 2009r Horizonem 250 w dawce 0,75 l/ha w temp. 20 stopni i efekt był bardzo dobry, rzepak był niski , liście leżące i gruba szyjka korzeniowa przed zimą .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?