Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MECHANIZATOR

Bizon w roli głównej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
kris14    259

Dobre ma hamulce :lol:

Mój sąsiad tak kiedyś zahamował swoim Suprem ale z przystawką do kukurydzy ;[

Wiadomość z agroFakt.pl

jarciu11    21

a pamiętacie taki polski serial dla młodych <<przygrywka>> czy jakoś tak chłopki są u dziadka na wsi i on obiecuje że przyjedzie kosić bizon i przyjeżdza jednak przebija tylne koło , koszą kosami a na koniec przychodzi deszcz.. musicie pamiętac ten serial????

sebo1986    229

niewiem czy w dobrym temacie pisze ale myśle że w dobrym ;) szukam filmu albo albo to jakiś odcinek z jakiegoś programu tv, w którym był pan który opowiadał drugiemu panu o bizonie jak kiedyś było o kierowaniu i obsłudze kombajnu bizon filmik trwał ok 20 min widziałem go kiedyś na youtube i niemoge go odszukać ;( z góry dzięki :)

romek6340    203

Kurde no, wiem o co Ci chodzi. Kiedyś na niego się nadziałem przez przypadek, a teraz wszystkie filmy na youtube przejrzałem i nic :( Na pewno był z jakiejś serii. Myślałem, że Legendy PRL-u ale też go nie widzę...

Znalazłam ale nie do końca...

http://www.wykop.pl/link/1329099/jak-dziala-kombajn-zbozowy-bizon/

Jest w filmach powiązanych z artykułem, pierwszy od lewej ale odnośnik już nie istnieje.

Edytowano przez romek6340

sebo1986    229

tak to ten filmik :) tylko nie działa już, właśnie ja też sie na niego kiedyś raz natknolem na youtube i teraz za nic niemoge go odnaleść, pamiętam ze nazwa filmu składała sie z 2 wyrazów na 99%. bardzo fajny filmik :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marcin198309
      Chłopaki mam problem. I bardzo proszę o wypowiedzi osób które mają pojęcie. A więc tak. Nie jestem marzycielem. Poprostu chcę kupić kombajn tylko nigdy go nie miałem. A maszyna która u nas kosi te 15 ha nigdy na polu nie nawaliła:) pytanie czy ciężko nauczyć się obsługi? Wiele się naczytałem że to gówno:) ale czy to nie jest tak że ludzie nie potrafią z nich korzystać?
    • Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?