Ferdek07

Filtr powietrza suchy - obsługa

Polecane posty

Ferdek07    75

jak często w swoich sdf czyścicie filtr powietrza, czy codziennie, czy podczas pracy w kurzu takim że maszyny z tyłu nie widać, trzeba by w ciągu dnia jeszcze czyścic, czy te filtry dobrze zabespieczają przed pracą w duzym kurzu, po ilu mtg wymieniać, czy całość czy tylko niebieski wkład, oraz czy zdażyło się komuś żeby podczas pracy w duzym deszczu filtr papierowy został zalany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja czyszczę codziennie jeżeli pracuje w bardzo dużym kurzu (raz dziennie), a jak pracuje bez kurzu to żadko. Ja wymieniłem ten zewnętrzny filtr (ten większy) po 700mth. Z tego co mówił mi serwisant to wymienia się dwa razy ten duży a mały raz. A jeśli chodzi o to zalanie to mi się nigdy coś takiego nie zdarzyło, ale w bardzo dużym deszczu jeszcze nie robiłem.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ten duży wypadało by wymienić raz na rok ale jeśli nie jest mocno zabrudzony to można trochę dłużej, ten mały wkład zabezpieczający niby można co 1000h ale u mnie już po jakiś 350-400 czujnik pokazywał zapchany filtr i to właśnie ten mały był przytkany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja w ładowarce też mam suche filtry przy silniku perkins i wymieniam co dwie wymiany oleju czyli co 500h. jeden i drugi a czyszcze jak widzę że jest brudny jak dużo syfu na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nickfrey    0

ja też wymieniam ten filtr co drugą wymianę oleju i co jakiś czas sprawdzam stopień zakurzenia i ewentualnie czyszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Instrukcja obsługi podaje że filtr duży może być uzywany do puki nie jest porwany i nie ma dziur ( czy ktoś czyścił ten filtr na mokro tak jak jest opisane w instrukcji?) a mały filtr się nie czyści, tak samo twierdził serwisant żeby nie trzedmuchiwać filtra niebieskiego a tylko duży, raz gdy długo nie czyściłem filtrów to i mały lekko się przykurzył, dlatego myślałem że wystarczyła by narazie ( 500mtg) wymiana tylko małego filtra???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Tego małego niebieskiego nigdy nie czyściłem bo nie ma takiej potrzeby a co do tego zewnętrznego więskzego to czyszcze w zależności od tego czy sie sie kurzy podczas pracy ale raczej robie to często. Ale nigdy nie wymieniałem go ( traktor ma ponad 1500 mtg), zawsze tylko porządnie wydmuchne go kompresorem. Co do zalania to też mi sie nie zdażyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj