Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

założenie gospodarki

Polecane posty

minor15    26

Witam. W bliskiej przyszłości planuję zalozyc gospodarstwo. Narazie sie ucze ale za rok planuje pujsc do pracy około 1500zł na miesiać. Nie mam żadnych maszyn. Mam pewne od jednego kolesia ze mi wydzierzawi 11ha. Mozliwe ze od innych moglbym cos jeszcze wydzierzawic jak bym mial fundusze. Czy wyjde na tym jesli bede bral do wszystkiego usługi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Bez własnej ziemi i maszyn to bedzie Tobie bardzo Ciężko złożyć Gospodarstwo, tym bardziej że mało chcesz miec ziemi,a wynajem sprzętu kosztuje i to nie mało.Potrzeba też dużo Kasy na start takiego gospodarstwa,opłata za dzierżawe,zboże do siewu,nawozy,opryski i wynajęcie kogoś do uprawy i siewu. Teraz wszystko do produkcji zboża drogie za zyski małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

nie no ziemi to ogolnie chce miec z 300ha ;P Ale wszystko powoli, a gosciu mowi ze nie wykluczone ze po jakims czasie to moze mi sprzeda. Od czegos musze zaczac bo ja sobie nie wyobrazam zebym nei mial miec swojej gospodarki heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wiesz co kolego-mimo że sam chcę przejąc 15ha gospodarstwo, gdzie maszyny(owszem-stare i mało wydajne ale...) są. i też ostro kalkuluje, ale nie przewiduję robić na tym kokosów. a zaczynać wszystko kompletnie od ZERA-moim zdaniem nie ma sensu-chyba ze ziemia jest bajecznie tania-5 tyś za III klasę, to można sie zastanawiać, ale wątpię byś przez całe życie zarobił na ustawienie gospodarki ok 20 ha, zwłąszcze jeśli chcesz obsiewać zboża i inne przemysłowe...;] moja rada-dobrze przemyśleć,a póki co czekać aż będziesz wiedział na pewno co chcesz robić w życiu, bo pewnie ci sie to jeszcze zmieni nie raz, jak każdemu w tym wieku:D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Oj te 300 hektarów to sukces bedzie kupić.i Cena za 1ha 15-20tys zł.Bez kredytu nie ruszysz,a żeby wziąc kredyt to też trzeba mieć zabezpieczenie żeby to spłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Nawet jakbyś miał te 2ha i jakiegoś ciapka+ sprzęt rolniczy to by sprawa wyglądała zupełnie inaczej. A tak to raczej nie masz szans żeby się w to bawić. Przecie kupić jako takie maszyny to koszt 20-30 tysięcy. Te maszyny musisz gdzieś chować(garaże,stodoła) Jeżeli chcesz się zając hodowlą to musisz wybudować chlewnie nawet małą. Jeżeli posiejesz zboże(za materiał też musisz przeciez zapłacić + opryski i nawozy) to musisz mieć gdzie je schować. TO SĄ OGROMNE KOSZTY! Musiałbyś mieć ogromne fundusze. A jeżeli masz takie fundusze to musisz mieć jakiś plan jak chcesz zarabiać.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

oj uwiesz mi zdania napewno nei zmienie wielu mi tak mowilo ale nie mam zamiaru nic innego robic. A jesli chodzi o pomieszczenie to moglbym sobie zalatwic stodole za drobne pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

przy dzisiejszej cenie zboża to sie nie opłaca wszystko wynająć to tylko same straty by były ,chyba ze warzywa ale byś musiał prace rzucić , wiec chyba nici z twoich planów


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No wlasnie jak napisales ze nie masz zadnych maszyn to po co sie pchac w cos co mozliwe ze ci sie nie zwroci bo bez maszyn to lipa mellow.gif to juzlepiej ztrudnij sie na jakims gospodarstwie ( wiem ze to nie jest jak na swoim) ale lepsze to niz nic pojezdzisz sobie maszynami i moze to ci sie jakos zrekompensujewink.gif


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

bardzo możliwe za moglbym zalatwic traktor z innym sprzetem oczywiscie za darmo :) A z tego nie zrezygnuje nigdy. Wiem ze to brzmi troche jak dziecko ale to cale moje życie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

kolego ,tako to wszystko można chcieć , trzeba popracować gdzieś u ludzi i podpatrywać co jak robią, najlepiej wyjechać gdzieś za granice bo tam gospodarka bardziej rozwinięta niż w Polsce(gdzie nie gdzie)noi zbierać kasę na start , można też pójść na jakiś układ z rolnikiem z zagranicy i można coś w Polsce stworzyć. Trzeba myśleć , a z niczego będzie coś. Powodzenia


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj