pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
bobik bobas
wl_master    9

rano to kiepski pomysł tym bardziej ze dosć szybko powietrze sie ogrzewa, ja jade koło 20-21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

ile srednio strakow powinien miec bobik? jaka jest przyzwoita ilosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

ile srednio strakow powinien miec bobik? jaka jest przyzwoita ilosc?

 

hehe niezłe pytanie :D tego się nie mierzy na liczbę strąków bo prosta zasada im niżej zaczynają się strąki tym lepiej bo na niższych piętrach są większe w sensie że więcej nasion mieszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Te upały i susza to będzie marny plon Bobiku kwiaty uschną a jak zawiąże strączki to będą małe i się ugotują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

u mnie srednio 20 strakow, zdaza sie i po 30. to dobry wynik?


u mnie srednio 20 strakow, zdaza sie i po 30. to dobry wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

witam farmerow, cos temat ucichl. jak tam kondycja waszych bobikow? susza dala popalic?  ile strakow na roslinach macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

panowie co tak cicho?  po ile rok temu w zniw chodzil bobik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Po żniwach około 1000zł/t prywatnie ludzie sprzedawali. Mój bobik jest dosyć ładny, wyrośnięty i gęsty, ale strączek mogło by być spokojnie drugie tyle co ma. Nie spodziewam się kokosów :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

witam ponownie,  mimo ze pryskalem na przerozne owady chyba 4 razy, w tym na strakowca  jak przkwitaly pierwsze kwiaty i 14 dni pozniej gdzies popelnilem blad,  bo widze ze w niektorych strakach sa dziury

mozna cos jeszcze z tym zrobic zeby tego strakowca zatrzymac?

czy takie dziury dyskwalifikuja przy sprzedazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

Witajcie ;)

Otóż mamy aktualnie zasianą  odmianę "bobas". Pierwszy raz spróbowaliśmy z tą rośliną, i mimo oprysku na chwasty, dosyć mocno nam go zarosło. Bez oprysku chwastów nie ma co podchodzić kombajnem. I teraz pytanie, kiedy można go opryskać, np glifosatem czy innym środkiem tego typu aby to dało radę przejśc przez kombajn? Górkami bobik zrobił się czarny, zarówno łodygi jak i strąki, ale i tak 80% pola jest jeszcze zielona. Czekać aż wszystko zczarnieje, czy można wjechać trochę wcześniej z jakimś opryskiem? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Edytowano przez ursusZO56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarMaster    71

Moje jeszcze zielone

Z powodu suszy zawiązały się tylko strączki w dolnej części łodygi,mimo to sa dosyć grube i długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

A co dałby siarczan do tego oprysku? I chodzi tu oczywiście o siarczan magnezu, żeby nie było niejasności?

 

Edytowano przez ursusZO56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Raczej chodzi mu o siarczan amonu który wspomaga i przyspiesza działanie środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

dobra fajnie z etydzien temu desykowales.  mi chodzilo o to w jakiej fazie ma znajdowac sie bobik?  80 % strakow czarne czy kiedy pryskac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

bobik  z skoszony  "groszki" ładne nie nawiercone  przez strąkowca ale plon nie powala 2,5 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj