pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
karban    33

Panowie jak z zaprawami do bobiku. Vitavax wycofany (tiuram) i dętka. Nic nie ma. Co stosujecie i czy w ogóle w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Panowie jakie herbicydy doglebowe będą u was użyte w bobiku w tym toku? Co polecacie? Czy stallion 363 cs będzie dobrym rozwiązaniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
Dnia 8.03.2020 o 19:43, ŻemPitek napisał:

Panowie jakie herbicydy doglebowe będą u was użyte w bobiku w tym toku? Co polecacie? Czy stallion 363 cs będzie dobrym rozwiązaniem? 

Przyłączam się do pytania, kto stosował ten środek w bobiku? Jakies oponie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Ja pryskam środkiem Boxer 800 EC. Pierwszy raz go stosuje. Natomiast herbicyd Stallion 363 nigdy nie używałem więc się nie wypowiem.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
Dnia 26.02.2020 o 21:18, karban napisał:

Siał ktoś już bobik? Widziałem tu wpisy, że ktoś kiedyś siał w lutym. U mnie gliny, pogoda wilgotna, więc nie ma szans wjechać w pole do 20-25 marca, jeśli oczywiście pogoda pozwoli wtedy. Realnie to początek kwietnia. Swoją drogą to szkoda, że bobik lubi wczesny siew, ale lubi też ciężkie ziemie, które taki siew praktycznie wykluczają. Marzec zapowiada się dość wilgotny więc przynajmniej na starcie sytuacja powinna być lepsza z wodą dla bobiku niż w poprzednich latach.

jak wjedziesz w pole w lutym to siej w lutym  jak dopiero w marcu to tez się nic złego nie stanie ile im wcześniej tym lepiej 

Dnia 3.03.2020 o 08:01, marcin0142 napisał:

Zasiałem w sobotę na jednym kawałku bobik. Ziemia ciężka ale się ładnie zagrzebał. Tylko teraz nie wiem czy go pryskać przedwschodowo bo mają być przymrozki a warunki są dobre bo jest wilgoć. Co radzicie ?

 

czekaj z opryskiem  bobik to nie rzepak nie wyjdzie po 3 dniach  :) dla  przykładu w tamtym roku siałem pod koniec lutego a oprysk robiłem w połowie marca póki nic nie wyjdzie na wierzch z  ziemi to można jechać doglebowym

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
Dnia 10.03.2020 o 21:20, ŻemPitek napisał:

@chesterr87 jaka doglebowke polecasz w uprawie bobiku?

skuteczne doglebówki to juz wycofane  są  w tym roku przechodze na groch i bardziej myśle powschodowo  dawać   tylko chlomazon dam  bo mi został 

Edytowano przez chesterr87
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Heh ja się że strączkowych wyleczyłem za duże koszty oprysków a zysku tyle co dopłaty zostanie albo wcale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
2 godziny temu, pablo6234 napisał:

Heh ja się że strączkowych wyleczyłem za duże koszty oprysków a zysku tyle co dopłaty zostanie albo wcale 

Zależy o jakich areałach mówimy. Parohektarowe plony bobiku można sprzedać drobiarzom, hodowcom trzody, na poplony wielkoobszarowcy potrzebują, bo zazielenienie. Nawet hodowcy karpia mogą wziąć jak nie ma łubinu. Sam mam staw i daję rybkom też. Trzeba się rozejrzeć. Wiadomo przy dużych zbiorach nie ma pewnych odbiorców niestety, to nie rzepak. Może w końcu mieszalnie pasz zaczną brać świnkom. Są plusy i minusy, jeśli mamy mieć źródła białka swoje w końcu to nie ma co liczyć na soję tylko, bo wielcy potentaci zawsze będą blokowali uprawę jej najlepszych odmiany u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Ja dla siebie dla byków jako dodatek białka całe jak policzyłem w tym roku nakłady to stwierdziłem że lepiej śruty rzepakowej kupić a zboże na to miejsce zasiać i sprzedać a nie pryskać na robaki co dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Zasiałem wczoraj. Albus ze swojej uprawy ok. 300 kg/ha (tak dużo, bo sporo połówek miałem) Nigdy jeszcze niczego tak wcześnie nie siałem:) Zapowiadają mrozy, opadów też niewiele, ciekawe jak to będzie. Do tej pory siałem na początku kwietnia.

Edytowano przez karban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Halo bobikowcy. Nadchodzi kolejny suchy, stepowy tydzień, mój bobik kiełek 1 do 2 cm i czeka w ziemi na lepsze czasy. Ktoś już ma na wierzchu? Myślicie, że jakoś się z tej pustyni wykaraskają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Na jednym polu już wychodzi, bo sialem go końcem lutego reszta jeszcze kiełuje i czeka na deszcz. Sucho jak w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

wszystko znajdziesz w etykiecie. w grochu dawałem jak groch miał około 10-15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

To jest ta sama substancja co w basagranie tylko jakiś nie duży dodatek innej a akurat mam basagran to może nim prysne jak będzie miał a 10/15cm.. chciałem zrobić linureksem bo to na własny użytek (poplony) przypomina mi się że ktoś tu pisał że robił w takiej fazie, trochę bobik przybielał ale się później odbił, ale to najlepiej by było na mokrą ziemię żeby załatwiło te co po wschodzily i doglebowo żeby trzymalo.. myślałem żeby może opryskiwaczem sama woda zeby zwilżyć ziemię i później lunuron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin0142    2

Lepiej poczekaj na jakieś opady bo teraz go przypalisz. Jak będziesz stosował Basagran to najlepiej w dawce dzielonej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Chłopaki macie jakieś sposoby ochrony bobiku przed ptactwem. Mam w podobnej fazie bobik i te france gęsi zaczynaja wyciągać go z ziemi☹️. W tydzień opierdziela mi cała plantacje. Mysliwy zasugerowali jakieś warkocze hukowe. Może coś pomogą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
6 godzin temu, darekspire90 napisał:

Witam. Mam problem. Wyskoczyl mi już bobik a nie robiłem zabiegu na chwasty z powodu suszy, jak to teraz i czym od chwascic?

IMG_20200419_143231_9.jpg

Bez paniki, dobrze, że wcześnie zasiałeś i powschodził. Teraz nic nie zdziałasz, zresztą nie widzę tych chwastów za wiele. Ja będę robił najpierw na perz i później Corum, pewnie koniec maja dopiero. 

Teraz to zostaje modlitwa o deszcz, bo inaczej to wszystkie jare będą mizerne, a bobik to już szczególnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    206
Dnia 19.04.2020 o 19:07, darekspire90 napisał:

To jest ta sama substancja co w basagranie tylko jakiś nie duży dodatek innej a akurat mam basagran to może nim prysne jak będzie miał a 10/15cm.. chciałem zrobić linureksem bo to na własny użytek (poplony) przypomina mi się że ktoś tu pisał że robił w takiej fazie, trochę bobik przybielał ale się później odbił, ale to najlepiej by było na mokrą ziemię żeby załatwiło te co po wschodzily i doglebowo żeby trzymalo.. myślałem żeby może opryskiwaczem sama woda zeby zwilżyć ziemię i później lunuron

ten nie duży dodatek innej substacji to robi cala robote nazywa sie imazamoks, dziala nalistnie i doglebowo. bierze duzo chwastow dwulisciennych takze niektore jednoliscienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Też jadę Corum, chociaż ciężko go dostać, trzeba po internetach szukać. Myślałem o samym bentazonie, ale może jednak dopłacić tę stówę i wziąć Corum.

A tak swoją drogą to jaką kolejność stosujecie powschodowo - najpierw jednoliścienne, później dwu? Bo perz to najpierwej potrzebuje czasu, żeby dojść do fazy 4-6 liści, a po oprysku ze 2-3 tygodnie potrzebuje, żeby uschnąć i dopiero potem można wjechać z dwuliściennymi, a to może być już późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj