pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
ovi    210

tak planuje-0,35 bulldock+molibden 1l+mangan 1l+ bor 1l+ siarczan magnezu 8kg
Może być taka mikstura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja tydzień temu skosiłem i to za późno kilka dni bo zaczął się już osypywać.Drugi rok z rzędu bobik jest gotowy razem ze zbożami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zasiać 5 hektarów bobiku będę siał pierwszy raz więc chciałbym się spytać:
1. Kiedy siać ?
2. Czym nawozić ?
3. Jak i Kiedy kosić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

rok temu miałem na polu bobik, a w tym roku była pszenica. Czy mozna na wiosne posiać soje czy co 4 lata siać strączkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Dzisiaj się dowiedziałem od przedstawiciela ARiMR, że Afalon i Command nie może być stosowany na bobik... Jakie jeszcze stosujecie środki?

Edytowano przez Obszarnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

od tego roku juz nie bedzie problemów z afalonem w bobiku czy tez innych strączkowych

Edytowano przez wl_master

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Siał ktoś  już bobik?

Ja  dziś zasiałem. Nawet opryskałem doglebówką ,choć nie wiem czy dobrze bo bo na 3 dni zapowiadaj -12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1
Dnia 14.03.2018 o 19:35, lebek5 napisał:

Siał ktoś  już bobik?

Ja  dziś zasiałem. Nawet opryskałem doglebówką ,choć nie wiem czy dobrze bo bo na 3 dni zapowiadaj -12

miałem plan posiać ale własnie bałem się tych mrozów... teraz pewnie wjadę w kwietnu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Doradźcie czym prysnąć teraz bobik bo pryskane było Boxerem po siewie i przepuścił mi komosę, miejscami jak pierzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Panowie pryskałem dziś bobik basagranem z siarczanem potasu i strasznie sie liście pozwijały boje sie o niego że  mu zaszkodziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richardo29    41
Ja też pryskałem Basagranem w dawce 2l/ha i tam gdzie były nakładki przypalił trochę liście na czarno, ale po ponad tygodniu już tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Ja pryskałem Corum jak bobik miał 10-15 cm, komosę wyciął w pień, a nie była mała, nawet przypalił ostrożnia też. Także polecam. Fakt, że dawka była maksymalna + 20 %, więc bobik też gdzieniegdzie sparzyło, ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj