pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
Bobik - test
sufi84    2

Możesz wierzyć lub nie ja miałem i ponad 20 strakow i to po cztery ziarenka na glinie a tam gdzie piasek to nie bylo nic. Jak pryskalem drugi raz od strakowca to miejscami mial 145cm(mierzone) siane bylo około 300kg 5kwietna, pod agregat poszlo 350 potapotki6, opryskane butoxone ale najważniejsze zo na poczatku i pod koniec maja mielismy fajne deszcze bo w tamtym roku byla konkret susza i nie wiem czy nakosilem 2 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 ton nie realne tym bardziej 6 więc nie piszcie bzdur

 

Y no tak zapomniałem dodać że to był plon z 2 ha ;) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja w tamtym roku nakosiłem 2,5t z 3ha a w tym roku pogoda pozwoliła osiągnąć średni plon 5t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

następny bajkopisarz

 

Dlaczego bajkopisarz ? Umnie praktycznie susza cały sezon była a jeszcze 2,5tony wydał gdyby były deszcze to spokonie 5 ton by złapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

no faktycznie 2,5 a 5t strasznie mała różnica, widziałeś kiedyś na oczy bobik który dał 5t? kilka lat już sieje ale nigdy więcej niż 3t/ha nie zebrałem, takie wyniki można osiągnąć tylko na poletkach doświadczalnych i to przy ogromnym szczęściu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie żartuj kolego jeśli Ty nie miałeś nie znaczy że ktoś inny niema pozdrawiam niedowiarków akurat w uprawie to od rolnika najmniej wbrew pozorom zależy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Największe znaczenie mają warunki pogodowe a jeśli do tego dodamy porządna nawożenie i odpowiednią uprawę to przy odrobinie szczęścia uda się osiągnąć niezły plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sufi84    2

Siejesz bobik pare lat i nie zbierasz wiecej jak 3tony Opowiedz troche o agrotechnice, jaka klasa gleby, jakie ph bo to troche slabe wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Bobik jest dobrym przedplonem dla rzepaku? Da radę go zebrać w takim terminie żeby posiać rzepak?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Przdsiewnie 250kg polifoski, wysiew nasió w ilości 250kg/ha zaprawione vitawax+nitrogina, na chwasty afalon +command, oprysk na robaka na początku i na koncu kwitnienia plus gwarant na grzyba, między czasie były jakieś odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bobik jest dobrym przedplonem dla rzepaku? Da radę go zebrać w takim terminie żeby posiać rzepak?

 

Da radę ale trochę szkoda stanowiska pod rzepak lepiej zasiać pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Wypadało by na tym polu zasiać rzepak. Tak czytam ten temat i chyba zrezygnuje z bobiku bo mam ziemie nie drenowane i siew wchodzi w grę koniec marca. W tym roku pszenice udało się zasiać początek kwietnia. A piszecie że to już za późno na bobik. Może z soją spróbuję. Opłacalność uprawy zbóż to porażka teraz.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koniec marca spokojnie możesz siać bobik dobrze zrobi na takie gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a ktoś to skupuje? Bo u nas nikt tego nie bierze.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

U mnie z wysokobiałkowych tylko to i jeszcze soję.

 

Celując w 3,5t 250kg soli i 150kg polidapu wystarczy?

 

Przy nawożeniu jak wyżej 30N wiosną na start w postaci mocznika albo RSM będzie ok?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Jak długo leży to robi się ciemny szczególnie jak ma dostęp powietrza i światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

kiedy zaczynacie siewy? ja zamierzam w następnym tygodniu tylko nie wiem czy nie za wcześnie, warunki są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja to najwcześniej za 3tyg, u mnie błoto, ziemie nie drenowane.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Co do zbiorów tamtego rocznych... to mi wyszło średnio 1600 kg/ha - miałem 11ha. najładniejszy był na ugorach do 26 strąków (2ha). Dodam ze nawóz jaki daje to tylko dolistny jak się wyrobie. Pryskam Afalonem + command - czasem przy pali po wschodach. Sprzedałem po 550 zł prostu z kombajnu. Biznesu jakiegoś na tym nie ma ale pszenica w tym roku piękna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj