pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
Bobik - test
lebek5    56

w jakich dawkach?

I czy na jesieni nie ma przeciwwskazań do siewu pszenicy ozimej? 

 

0,2+ 1l  W wcześniejszych latach stoswałem Linurex lub Afalon w tym roku sprzedawca polecił mi Linuron bo był kilka zł tanszy

Zawsze sieję po bobiku pszenice ozimą i nigdy nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

są specjalne do strączkowych grubonasiennych.


0,2+ 1l  W wcześniejszych latach stoswałem Linurex lub Afalon w tym roku sprzedawca polecił mi Linuron bo był kilka zł tanszy

Zawsze sieję po bobiku pszenice ozimą i nigdy nie było problemów

dobrze wiedzieć.

W sumie ta mieszanina to to samo co  Harrier 295 ZC


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Wg mnie tak.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

nic nie pogniecie, tylko denka trzebc nieco niżej. Ja tak siałem i w tym rokt też będa tak siał i jest ok, mam nosdstena ale kółka takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

sam nie wiem czy pójdzie u nas po prostu przekładało się do rolki w sumie mieliśmy i do rzepaku i do zbóż i do strączkowych. Max 20 minut i przełożone


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

ja właśnie skończyłem oprysk bobiku I łubinu bo niestety czas goni, szkoda tylko ze zapowiadają przymrozek do -2 ale może środek podziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

czym przskałeś? ja część zasiałem w poniefziałek reszte w piątek jak troche obeschnie po wczorajszych opadach śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

dzięki, nie boisz się przymrozków? gdzieś wyczytałem że opady deszcz po zastosowdniu commandu żle wpływają na wschody a weekend właśnie zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

W ubiegłym roku pryskałem też Commandem i lało całą noc po oprysku. Potem bobik nie wschodził ze 3tygodnie albo lepiej. Coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Linuron+ command 1l,0.2 jeśli chodzi o mnie to boję się przymrozkow ale juz będzie tydzien od siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zależy jak głęboko udało ci się zasiać. Musisz obserwować i jak pod ziemią będzie ze 2 cm to pryskaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26

Linuron+ command 1l,0.2 jeśli chodzi o mnie to boję się przymrozkow ale juz będzie tydzien od siewu.

 

 Zamierzam zamiast  commandu dać  stomp 330

  stosował ktoś taką mieszankę ?  na łubin żółty

Edytowano przez jan34533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

zasiany jest na około 10cm, część w poniedziałek dzisiaj reszte +lubin, warunków do oprysku niestety niema bo strasznie wieje, ile dni można przeciągnąć doglebówke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Doglebówkę można przeciągać aż do wschodów. Radzę obserwować np. co 2 dni plantację. Jak ze 2 cm pod ziemią będzie kiełkujący bobik to szybko oprysk i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Doglebówkę można przeciągać aż do wschodów. Radzę obserwować np. co 2 dni plantację. Jak ze 2 cm pod ziemią będzie kiełkujący bobik to szybko oprysk i po problemie.

 

A jaki środek polecasz bo pryskałem w ubiegłym roku Afalon z Comandem i przepuścił sporo chabra

Afalon 1L + command 0,2L

 

Na jakiej klasie ziemi siałeśbo podobno Comand na lżejszych mocno hamuje bobik w tej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosował ktośś jaki efekt?     CORUM 502,4 SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Witajcie po jakim czasie najlepiej stosować oprysk przed wschodowo bobik zasiałem w sobotę 26.03 i jakie środki polecacie w zeszłym roku miałem problem w bobiku z rumiankiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Ja zrezygnowałem z bobiku w tym roku, mam problem na polach z wodą a nie mam zamiaru dzielić je na części będę siał kukurydze jeszcze około 10 dni i bez problemu wjadę a na bobik to już się robi za późna pora. Wtamtym roku bobik który posiałem pod koniec kwietnia to plon był bardzo słaby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

U mnie siany 11 marca jeszcze nie wychodzi,ale bardziej cieszy mnie że srodek doglebowy dziła mimo przymrozków bo na rowie i między trawa zżółkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj