pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
xxxMarcin3    4

JA PO NIEDZIELI BĘDĘ PRÓBOWAŁ SIAĆ WAPNO NAWOZY . TRZEBA PRÓBOWAĆ JAK NAJ WCZESNIEJ POSIAĆ. ROK TEMU BOBIK KTÓRY BYŁ POSIANY DWA TYGODNIE WCZEŚNIEJ TO MIAŁ LEPSZY PLON .SYSTEM KORZENIOWY BYŁ DUZO LEPSZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeszcze nie pora na siewy. Jak na razie zapowiadają deszcze. Może być tak że jeszcze pomrozi na początku marca więc radze uważać. Bobik jak wyjdzie to wytrzyma ale góra do -10. Jeszcze najlepiej herbicyd dać doglebowo przed wschodami, ale w marcu raczej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Myślałem że będzie lepsza pogoda , dwa dni po padało to muszę czekać z wapnem nie wjadę napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Ja czekam tydzień jeszcze . Za mokro jeszcze w polu. Jak masz kolego słabsze gleby które szybciej wysychają. To śmiało możesz ruszać w pole. Bobik lubi wczesny siew.jak będzie niska temperatura to bobik będzie się bardziej ukorzeniał.dopiero jak się ociepli wyjdzie na wierzch. U mnie jest sporo mozaiki. Muszę czekać.

Edytowano przez xxxMarcin3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

My też ruszamy jak tylko podeschnie. Moze koło soboty jak będzie pogoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

Lubofos 5.10.25 - 240kg/ha , saletrzak 90 kg/ha, saletra magnezowa 50 kg/ha , Kizeryt 80kg/ha. Wszystko będę siał pod korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

nie żałujesz azotu pod bobik, jak spanie na to śnieg to wypłucze, a z tym że jak bedzie zimno to bedzie rósł w korzen a jak ciepło to wyjdzie na wierzch to nie do końca prawca bobik z natury długo wschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ważne żeby najgłębiej posiać jak się da. Nie ważne że będzie wychodził długo. Na swój w ubiegłym roku czekałem 3tygodnie i dopiero się pokazał. Najlepiej dać PK na jesieni i przyorać na 30cm. Wtedy ładnie się korzeni i można osiągnąć wysoki plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

petro11 dużo siejesz bobiku? Jakie plony można uzyskać z hektara? i kto go skupuje i po ile?  jak ogólnie przebiega uprawa bobiku? sory, że tyle pytań ale nigdy nie sialem bobiku, jedynie groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Także jestem ciekaw. Dobrze byłoby przedstawić całą agrotechnikę plon i cenę za ile poszedł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

petro11 dużo siejesz bobiku? Jakie plony można uzyskać z hektara? i kto go skupuje i po ile?  jak ogólnie przebiega uprawa bobiku? sory, że tyle pytań ale nigdy nie sialem bobiku, jedynie groch.

Po kilku ładnych latach przerwy zacząłem siać w ubiegłym roku ze względu na zazielenienie. Miałem posiane 30ha i teraz na wiosnę znowu 30. Plon 4t\ha ale około bo jeszcze nie wywieziony, ale po ilości myślę że przekroczone 4t. Żeby to osiągnąć to jednak musi być pełna ochrona razem z dokarmianiem dolistnym. Wcześniej pisałem bo ktoś pytał co i jak to możesz kilka stron cofnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

oj z tymi plonami to niekoniecznie tak jest bo 2 lata temu bez ochrony i dokarmiania dolistnego OLGA dawała od 4 do 5 ton z ha a w tamtym roku 2-4 tony w zależności od pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmak81    2

Witam. Czy zasiał już ktoś bobik?

Edytowano przez kajmak81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxMarcin3    4

U mnie w lubelskim miałem plany siać ponad tydzień temu ale pogoda robo swoje wyjdzie pewnie gdzieś w okolicy świąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

ja może w następną sobote, narazie za mokro, jak długo może leżeć zaprawione ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Mi się udało wczoraj zasiać bobik, jeszcze tylko przywalcować i opryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Czym pryskasz?

 

Pytam bo kilka dni temu bobik został zaprawiony plonvitem+saroxem (tak wiem poza rejestracją), wczoraj mykoflora-nitragina, dziś rano siew. Trochę późno chyba ale co zrobić.

 

W sumie to chyba pierwszy siew bobiku po dobrych 20 latach jak nie więcej bo ostatni raz pamiętam że bobik rósł u nas jak byłem dzieciakiem i bobik był wyższy ode mnie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja za dwa tygodnie dopiero planuję za mokro na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Czym pryskasz?

 

Pytam bo kilka dni temu bobik został zaprawiony plonvitem+saroxem (tak wiem poza rejestracją), wczoraj mykoflora-nitragina, dziś rano siew. Trochę późno chyba ale co zrobić.

 

W sumie to chyba pierwszy siew bobiku po dobrych 20 latach jak nie więcej bo ostatni raz pamiętam że bobik rósł u nas jak byłem dzieciakiem i bobik był wyższy ode mnie ;)

 

Command+Nuflun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

w jakich dawkach?

I czy na jesieni nie ma przeciwwskazań do siewu pszenicy ozimej? 

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj