pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
Bobik - test
lebek5    56

jaka miales obsade i ile strakow na roslinie >?? grube ziarno?

 

Nie znam obsady bo mój siewnik  równo nie sieje,wysiane 280kg na ha swojego bobiku co sieję go chyba 6 raz.  Nie równe wschody  i z powodu suszy wschodził 5-6tygodni i wygladał bardzo rzadki myslałem że nic z niego nie będzie. Strąków różnie 20  a trafiały sie ze miał tylko 5. Nawożenie słabe  bo tylko 100kg polifoski 8. Plon chyba najsłabszy od kąd uprawiam bobik ale ziarno o  dziwo najładniejsze grube i jasne.Aaaa i oczywiscie bardzo wcześnie kosilem ale i tak bardzo dużo wyleciało przy zbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

hmm chciales powiedziec ze strakow 5 a trafialy sie 20.  taka kolejnosc jest poprawna przy plonie 2,5 .  napewno nie przy dobrej obsadzie ze 20 strakami srednio nie uzyskalbys tak niskiego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak u was z osypywaniem wygląda bo u mnie strasznie strzela a część jeszcze zielona nie ma co czekać bo się cały wysypie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

podlaczam sie do pytania, jak sprawa z osypywaniem bobiku?  jest cos na sklejenie luszczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja kosiłem 12 sierpnia plon w tym roku to porażka 1,2t/ha bobik drobny i dziurawy  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

no u mnei wlasnie dziwnie ten bobik wyglada, czesc nasion ladnych grubych a czesc jest posladu, chude nie wyksztalcone nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Obsadę maiłem jak co roku a siany był na początku kwietnia. Bobik u mnie załatwiła susza bo już podczas kwitnienia były wysokie temperatury i brakowało wody co ograniczyło zawiązywanie strąków. Brak opadów sprawił że górne strąki które się zawiązały zostały zrzucone przez roślinę a późniejsze upały sprawiły że mimo zielonych łuszczyn ziarno w środku było tak wyschnięte że młotkiem było ciężko rozbić. Jednym słowem bobik w tym roku porażka :(  :(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k1212    0

Witam

 

Pierwszy raz w tym roku kosiłem bobik i jest bardzo zanieczyszczony i mam pytanie czym wyczyścić ten bobik ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

no u mnie tez miejscami ziarno w straku wyschniete na amen. a jak ze zbiorem bobiku?  duzo strakow wam pekalo i opsypywalo sie na ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

u mnie bobik ostatni raz jest na polu więdnięcie i sucha zgnilizna korzenia załatwiła cały...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Witam

 

Pierwszy raz w tym roku kosiłem bobik i jest bardzo zanieczyszczony i mam pytanie czym wyczyścić ten bobik ??

Ja czyściłem przy zwalaniu z przyczepy w ten sposób że ustawiłem sobie 2 sita otworowe z mojego kombajnu pod kątem i bobik po nich zlatywał a 90 % zanieczyszczeń sypało się przez otwory Zostawały tylko naprawdę duże zanieczyszczenia typu kawałki strąków itp. To coś jak przesiewanie kamieni z piasku przez sito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

My zamiast oryginalnych blach zakrywajacych podajnik ślimakowy i łańcuchowy w kombajnie (tych id dolu kombajnu) dorobiliśmy je z sit o okrągłych otworach i od razu ma polu odpadły wszystkie drobniejsze zanieczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

My zamiast oryginalnych blach zakrywajacych podajnik ślimakowy i łańcuchowy w kombajnie (tych id dolu kombajnu) dorobiliśmy je z sit o okrągłych otworach i od razu ma polu odpadły wszystkie drobniejsze zanieczyszczenia.

Spoko pomysł A mógłbyś zapodać jakieś zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k1212    0

Do: kaseton  Kosiłem Bizonem ale pierwszy raz bobik i trochę był zanieczyszczony a mam tego ok 6 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas bobik już skoszony w zeszłym tygodniu, jest taki suchy że sam się osypywał. Skupy od poniedziałku już go nie biorą, ceny koszmarnie niskie -ok. 600/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

U nas bobik już skoszony w zeszłym tygodniu, jest taki suchy że sam się osypywał. Skupy od poniedziałku już go nie biorą, ceny koszmarnie niskie -ok. 600/t

 

Skąd jesteś i le masz bobiku i jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj