pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
wl_master    9

u nie też widzę że końcówki liści żółtką ale nie ma to chyba wiekszego znaczenia bo rośnie stabilnie i szybko :) a co do grzybowych to u siebie przez kilka lat obywało sie bez sama zaprawa wystarczała i nie przełamywało jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

a tak ma przyszlosc jaka zaprawa najlepiej zaprawiac bobik?


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

ja używa Vitavax i jestem zadowolony, w sumie to na całe nasienne idzie jedna zaprawa wiec na razie nie myśle o zmianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Ja po zeszłorocznej czekoladowej plamistości postanowiłem też zaprawić. Wcześniej nitraginę dawałem ale teraz się rozmyśliłem co do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można jeszcze pryskać Fusilade bobik ma wysokość gumiaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6
Napisano (edytowany)

Można chyba raczej bez problemu. O ile dobrze pamiętam to w zastrzeżeniach nie pisze nic o tym, żeby zbyt późno nie pryskać, tylko żeby nie wcześniej niż gdy roślina posiada wykształcone 2-3 liści. Ja bym pryskał na Twoim miejscu :)

Edytowano przez stasiek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No trochę mam obawy bo miejscami zaczyna kwitnąć :( mszyc na razie nie widać nie ma sensu chyba pryskać tak bez desykacji się n ie obejdzie raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Już Ci zaczyna kwitnąć? U mnie jeszcze do kwitnięcia daleko. A na strąkowca czym masz zamiar pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie wiem pierwszy raz uprawiam bobik może ktoś coś doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Ciężko znaleźć środek owadobójczy z rejestracją na bobik. Nie mniej jednak w moim okolicznym  ODR-ze doradzili mi, abym mimo braku rejestracji zastosował KARATE ZEON 050 CS. Tak też uczyniłem. Działa bardzo dobrze, wykonałem dwa zabiegi tym środkiem w ubiegłym sezonie, natomiast dwa sezony temu miałem ten środek jeszcze z rejestracją na bobik i wykonałem trzy zabiegi, bo chciałem mieć pewność, że zadziała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No susza daje znać o sobie przez cały maj tylko 10 litrów na metr spadło połowę opryskałem na jednoliścienne a reszta będzie bez :(

post-47917-0-78582000-1432580452_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czym na grzyba jechałeś nie za wcześnie jescze u mnie susza i się wstrzymam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja Mospilanem pryskałem w piątek na strąkowca i mszcę ale niestety nic to nie dało stronkowiec jak zasuwał tak zasuwa dalej dzisiaj kupiłem Proteus i będę pryskał dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ile dawałeś Mospilanu ? Ja na grzyba pryskałem Gwarantem dlatego już teraz gdyż miałem już trochę grzyba pewnie z racji tego że nie zaprawiałem bobiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Swego czasu to chyba Decis miał też na bobik rejestrację, ale teraz już nie ma... I był skuteczny dosyć. A z tego co widzę, to Mospilan też nie ma. 

Edytowano przez stasiek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Wczoraj u mnie na mszycę poszedł Decis Mega 50 EW. Dziś chodziłem ok godz 9:00 to efekty już bez problemu dało się zobaczyć. Tak więc polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam, miejscami mam bobik ladny, duzy ,gruba lodyga i zaczyna kwitnac

a miejscami bobik maly , chudy i tez juz zaczyna kwitnac

czemu miejscami jest taki mikry?  jezeli juz teraz kwitnie to taki maly za duzo strakow juz nie rozwinie?  moze przyczyna jest slabe ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Pierwszy raz siejemy bobik. W sobotę opryskaliśmy mospilanem 200 g/ha i gwarantem. Mamy jeszcze buldoga ale to po kwitnieniu chcemy opryskać. Myślicie, ze wystarczą dwa zabiegi?

Edytowano przez patryk2411

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Bobik bardzo długo kwitnie, ja w sobotę juz drugi raz pryskałem, ten który był siany w lutym ma już miejscami nawet 1,5metra wysokości i kwitnie już dobre 2-3 tygodnie, a kolejne pąki jeszcze powstają. Więcej już na pewno nie będę w niego wjeżdzał gdyż przejazd C-330 chyba więcej zniszczeń powoduje niż to robactwo... W moich stronach bardzo dużo mszycy jest ale już się z nią uporałem.

Wg zaleceń pierwszy zabieg gdy przekwitają pierwsze kwiaty i powstarzać co 7-10 dni, znam takich co i 5-6 razy pryskają bobik insektycydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kiedy pryskać na czekoladową plamistość bo na razie bardzo sucho i nie wiem czy to ma sens jakiś bobik się  męczy jest taki  do kolan :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj