pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
Gość   
Gość

Co polecacie na perz w bobiku ? Dodam że zaraz po siewie dostał Afalon ale niestety robi się zielono ;/ Bobik zaczyna przedzierać się na powierzchnie więc coś co by mu nie zaszkodziło ?

 

Perzu doglebowym nie zwalczysz a nalistnie jest jeszcze za wcześnie perz musi mieć 6 liści tak jak kolega pisał środków na perz jest sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

moj bobik siany 20.03 zaczyna wschodzic. ale martwi mnie to ze straszna skorupa zrobila sie z ziemi.  nie wiem czemu, moze przez zimny wiatr, bo zabiegi agrotechniczne to tylko brona p siewie.  czy to moze byc przeszkoda dla wschodow bobiku? moze to przebronowac, ale czy wteedy nie uszkodze kielkujacych nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jest podobnie ja powałowałem to jeszcze większa skorupa ale powoli się przebija tylko susza straszna się zrobiła i herbicydy doglebowe przestały działać bo chwasty się pokazują :(

post-47917-0-62393900-1429900724_thumb.jpg

post-47917-0-08226900-1429902606_thumb.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek jaka obsde przyjales i kiedy siales? jaka klasa ziemi

 

Hm 250 kg na ha ale na metrze ok 30 roślin trochę mało bo słaba siła kiełkowania była a za nasiona dałem prawie 3 tyś za tonę klasa ziemi 3 i 4 nawożenie 200 kg Polidap + 200 kg soli oprysk 1 Afalon +0,12 Comand ale myślę dać jeszcze Butoxone na samosiewy rzepaku zasiany 17 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam ponownie, mam poobrygzane liscie wschodzacych roslin, czy to oprzedzik?

mozna laczyc oprysk na chwasty dwuliscienne + oprzedzik?

nie ktore liscie mam zolte a niektore jakies powichrowane, co to moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@masa24 a może jakieś foto do tych poobgryzanych liści


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pryskał ktoś Fusilade Forte na perz bo podobno ostro bobik hamuje taka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Mam problem bobik powschodził i zrobił się żółty od oprysku ponieważ była susza a jak bobik był prawie na wierzchu popadał spory deszcz co spowodowało wzmocnienie działania oprysku. W tamtym roku miałem podobnie tylko żółta roślina stanowiła może 20% a w tym roku 100%.  Co mi poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

niektore wschodzace roslinki bobiku wygladaja jakby zwiedly, co to moze byc?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

a co na dwuliścienne w bobiku

 

Butoxone M 400 SL ja tym pryskam na dwuliścienne i jestem bardzo z niego zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ile tego dajesz na ha bo dość drogo wychodzi przy górnej dawce, to jak z tym Fusilade bo dooradca nie zaleca przekraczać  1 litr na ha a boję się czy podziała na perz w tak niskiej dawce :( sąsiad pryskał tym Butoxone i bobik taki przymulony jakiś po nim spotkaliście się z czymś takim?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ile tego dajesz na ha bo dość drogo wychodzi przy górnej dawce, to jak z tym Fusilade bo dooradca nie zaleca przekraczać  1 litr na ha a boję się czy podziała na perz w tak niskiej dawce :( sąsiad pryskał tym Butoxone i bobik taki przymulony jakiś po nim spotkaliście się z czymś takim?

 

przeważnie 2,5l ha,a tamtym roku dałem 3 litry ale miałem całe pole zawalone ostrożniem i pięknie go wykosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusZO56    46

Czyli mówisz kolego, że 2.5l butoxone, góra 3 i czysto? Czy samosiewy rzepaku też dobrze bierze? Bo dziś byliśmy po środki, i facet powiedział, że najlepiej to tą górną dawkę, czyli 4 litry/ha, ale to sporo wychodzi, +/- 200zł/ha, a chciałbym to zmniejszyć do minimum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Czyli mówisz kolego, że 2.5l butoxone, góra 3 i czysto? Czy samosiewy rzepaku też dobrze bierze? Bo dziś byliśmy po środki, i facet powiedział, że najlepiej to tą górną dawkę, czyli 4 litry/ha, ale to sporo wychodzi, +/- 200zł/ha, a chciałbym to zmniejszyć do minimum :D

 

Czy samosiewy rzepaku wezmie to nie wiem. jak opryskasz 250 litrami wody ha to ja dałbym 2,5l, w galerii mam zdięcie bobiku, jest czyściutki,a był zawalony ostrożniem  widac go nie było i pięknie wszystko padło. Decyzja należy do Ciebie  jaką dawkę dasz.

Jest jeszcze Basagran 480sl ale on to dopiero drogo wchodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dokarmiacie dolistnie bobiki ?  jezeli tak to czym i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

witam ,uprawiam bobik oena zaczynają w kilku miejscach liście zwijać się ku górze czy to choroba?,pryskany był na robactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

Witam jestem nowicjuszem w uprawie bobiku pierwszy raz zasialem w tym roku i niestety nie mialem mozliwosci opryskania posiewie i pojawiaja sie kepki perzu troche ostroznia i i taki klasycznych chwastow i nie bardzo wiem czym teraz opryskac , wszystkie srodkie ktore przegladalem sa do stosowania za raz po siewie. Co byscie doradzili ? bobik ma juz po 3 listki


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj