pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
jaco25    300

Właśnie Panowie jakie fungicydy stosujecie w bobiku ile raz pryskacie??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja w poprzednim sezonie stosowałem penncozeb ale nie byłem zadowolony. Byłem w centrali nasiennej i wziąłem broszurę o strączkowych i tam do bobiku zalecają na plamistość: Sportak, Brawo, Dithane Neo Tec i Roveal FLO a na mączniaka Tiotar na pewno któryś z tych środków przetestuje w tym roku. Stosował ktoś te fungicydy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siejecie już ? Ja planuję we wtorek przedsiewnie 200 kg soli 100 kg polidapu odmiana Albus ok 250 kg na ha tylko zastanawiam się czy chwasty pryskać zaraz po siewie czy poczekać na deszcz bo sucho się zrobiło planuję dać Comand+Afalon?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Mam pytanie ile potrzebuje nitraginy na 700kg ziarna i jaki jest koszt na taką ilość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 opakowania koszt ok 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Wg zaleceń powinno się siać bodajże od 40 do 50 ziaren/m2 przy tradycyjnych odmianach. U mnie wyszło przy pierwszym siewie końcem lutego 38 ziaren (230kg przy MTZ 600g) chciałem wysiać pod 250kg ale wyszło mniej, natomiast początkiem marca siałem 260-270kg to daje ok 44 ziaren/m2. Siew poznaniakiem co 22cm, zakopany na ok 5cm - troszkę mało ale głębiej się tym siewnikiem niestety nie da, zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

witam , czy np termin 3 dni dla pryskania commandem jest nie przekraczalny? czy chodzi o to zeby prysnac zanim bobik skielkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja siałem na początku marca a pryskał będę na początku przyszłego tygodnia. Kiełki są dopiero w dół. Jeśli po zabiegu nie spadnie ulewny deszcz który przeniósł by substancję czynną do nasiona to nic się mu nie stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jaka obsade przyjelsicie dla swoich bobikow. ja chcialem 45 w odmianie albus, a wyszlo gdzies kolo 40, czy to nie za rzadko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Czy ktoś się orientuje czy można uprawiać bobik 2 rok na tym samym polu? Chodzi mi o to czy ARiMR bądź PIORiN może to skontrolować i zabrać dopłaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można a wie ktoś czy można pryskać Comand +Afalon przed przymrozkiem ?Bo na etykiecie n ic nie ma o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Ja łubin tą mieszaną pryskam i przymrozki raczej nie maja znaczenia, przynajmniej nie zauważyłem. Planuje w następnym roku posiać na próbę na kawałku 4,15 ha. w jednym roku czarna ziemia łąkowe z drugiego rogu żywy piach 5 klasa i zobaczyć jak to wychodzi ;). Dodam tylko że jak jest lekka gleba to i łubinu naleci tona i tyle. żyto tylko się tam utrzymuje, pszenżyto już troszkę słabiej, rzepak da radę a strączki potrzebują wody i lipa :/ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ponawiam pytanie, jaka obsade przyjmujecie w swoich bobikach,odmianach tradycyjnych. czy 40 to nie za rzadko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak to jest z tym opryskiem srodkiem command. dlaczego akurat do 3 dni?    mozna pryskac po okolu tygodniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ponawiam pytanie, jaka obsade przyjmujecie w swoich bobikach,odmianach tradycyjnych. czy 40 to nie za rzadko?

 

z tego co podają różne artykuły powinno byc przy tradycyjnych 40-50 nasion/m2. Wiec ja bym sie tym nie martwił. U mnie w pierwszych siewach wyszło 37 nasion/m2 bo sobie nie zważyłem MTZ a ta ponad 600g wynosiła, do tego siewnik wysiał 20kg mniej niż zamierzalem. Tyle że ja te kawałki siałem 23 lutego i już zaczyna się wybijać nad ziemię, korzonek ma już 15-20cm :). Ostatnią działkę bobikiem zasiałem w tym tygodniu (25 marca) i tam wysiałem 275kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeryją na amen jak zasmakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

dzik lubi bobik jak kon owies:D  sasiadom juz zezarly , moj narazie ominely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj