pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
wl_master    9
rovral flo 255 chyba najsensowniej cenowo wychodził jak dobrze pamiętam w tamtym sezonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

wl_master@  jak zaprawiasz nitraginą bezpośrednio przed siewem, słyszałem że najlepiej by bakteriami brodawkowymi szczepić zaraz przed siewem i bez światła słonecznego jak to jest w rzeczywistości???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tez tak slyszalem

ponawiam pytanie, czy danie mocznika przedsiewnie to duzy blad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

nitragina szla przed siewem z zaprawiarki na siewnik i w pole, mocznik to średni pomysł chyba że chcesz mieć rewelacyjne stanowisko pod pszenice, po to są bakterie co by nie dawac azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

wg roznych zrodel danie 20-30 N przed siewem nie jest bledem a koniecznoscia

kwwestia jest taka czy mocznik nie uwalnia azotu zbyt wolno pod bobik

mam akurat mocznik na stanie to bym go dal zamiast saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

rovral flo 255 chyba najsensowniej cenowo wychodził jak dobrze pamiętam w tamtym sezonie 

Dzięki wielkie kolego ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wg roznych zrodel danie 20-30 N przed siewem nie jest bledem a koniecznoscia

kwwestia jest taka czy mocznik nie uwalnia azotu zbyt wolno pod bobik

mam akurat mocznik na stanie to bym go dal zamiast saletrzaku

Najlepiej dać w formie amonowej. W formie amidowej zacznie działać w maju, będzie tylko przeszkadzać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie kupujecie Nitraginę i jak najlepiej zaprawić? Kiedy planujecie siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie jakie stosujecie fungicydy w bobiku i ile razy???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja stosowałęm w tamtym roku i w tym też od nich kupie zamawiałem przez maila i za trzy dni miałem przesyłkę w domu.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

czytanie ze zrozumieniem :) bakterie jak bakterie wszystkie są takie same tzn szczep a reszta to kwestia podania. 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orkidea    0

Witam,

 

Jaki jest optymalny termin siewu bobiku? Szukałem informacji i najczęściej jest napisane, aby siać go jak najszybciej, tzn. kiedy tylko można wjechać w pole. U mnie już na tyle obeschło, że spokojnie mógłbym go zasiać, ale czy to nie jest za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Absolutnie nie jest za wcześnie. Tylko pamiętaj aby posiać na ok 8cm.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

jesli sie uda to nawet można głębiej niż 8 cm. tylko że takie coś uda sie tylko siewnikiem na talerzu. jeśłi ktoś zainteresowany mam jeszcze troche nasion :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

po ile sprzedajesz? ja sam chyba trochę sprzedam bo znajomi tez chcą siać rezygnują z kuku na rzecz bobiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

250-270 siew nie ma znaczenia bo jesli uderzy go duży mróz to i noram wysiewu mu ni pomoże. coś koło 120 zł po czyszczeniu, heh przy tym zainteresowaniu to chyba nie ma co liczyć na wysokie dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak nie masz sprzętu z wyższej półki to rozsiej kosem i zrób podorywkę na 10cm, znajomy tak robi.

Jaki macie plon bobiku, bo znajomemu sypnęło 8 ton/hq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

8 ton :D ? to chyba całe strąki zbierał w najlepszym roku udało mi sie niecałe 6 wyciągnać ale 8 to troche bogato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

No tylko on ma ziemię głównie 3 kl, glina.

Jaką masz ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj