pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
Soulshakin    82

Na strąkowca pryska się na początku kwitnienia - bielenia pierwszych pąków (uważać na pszczoły) a później jak tworzą się pierwsze strąki. To i rak zależy od nasilenia występowania strąkowca bo możliwe że 2 opryski nie starczą i się pryska wraz z tworzeniem się strąków na kolejnych pietrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

jak tam Panowie wasze bobiki, mój nawet nawet tylko zawaliłem że nie opryskałem fungicydem na grzyba...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Mój nie zły może wstawię fotę. Z tego co widziałem wczoraj jadąc samochodem zaczynają kwitnąc wierzchołki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Kosił już ktoś bobik?? Jak tak to jaki plon w tym roku osiągną (pochwal się) Ja miałem zamiar kosić jutro ale deszcz wczoraj popadał i złapał jeszcze wilgoci. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kosiłem plon ok 3,5t/ha odmiany nie pamiętam bo już z 5 lat jak kupowałem,jakie teraz odmiany modne wysokoplenne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja bobik kosiłem 5 wrześnie ładny i suchy ale z plonu nie jestem zadowolony dokładnie jeszcze nie wiem ale za 2 tygobnie będę wywoził to podam dakładnie ile z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek78    4

ja miałem bobik pierwszy raz na 1ha . ochrona to butoxone na dwuliscienne oraz leopard na jednoliscienne. brak ochrony fungicydowej, od robactwa i brak desykacji. Plon ok 4t z 1 ha. Myślę że OK. Ale było trochę chwastów przy zbiorze i był dziurawy - chyba strąkowiec. W tym roku czas na zmiany. Odmiana Granit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Przepraszam wszystkich ale dopiero dzisiaj gdy przyszło mi rozliczenie za bobik przypomniałem sobie ze miałem dokonać wpisu na forum. Więc tak Tak jak wcześniej pisałem plon bez rewelacji 3,7t/ha wilgotność 15,9% czystość nasion 98,3% zdolność kiełkowania 95% cena nie powala ale jak na wszystko w tym roku 1000zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Przepraszam wszystkich ale dopiero dzisiaj gdy przyszło mi rozliczenie za bobik przypomniałem sobie ze miałem dokonać wpisu na forum. Więc tak Tak jak wcześniej pisałem plon bez rewelacji 3,7t/ha wilgotność 15,9% czystość nasion 98,3% zdolność kiełkowania 95% cena nie powala ale jak na wszystko w tym roku 1000zł/t.

 

michax stosujesz ochronę fungicydową w bobiku? jak tak to jakie preparaty i w jakich fazach?


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Jaco25 ja pryskałem Penncozeb w dawce 1,5 kg/ha o ile dobrze pamiętam ale nie jestem zadowolony w przyszłym roku muszę coś innego wymyślić a co do fazy to początek kwitnienia i koniec kwitnienia.

Staszek131415 nie jesteś zainteresowany Bobasem? Mam trochę na zbyciu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

michax@ to czym myślisz w tym roku jechać?, początek i koniec kwitnienia czyli dwa razy pryskasz? dodajesz jakieś odżywki??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Jeszcze nad tym nie myślałem. Tak dwa razy pryskałem do drugiego oprysku dałem troszkę siarczany magnezu ale nie wiem czy pomogłem czy zaszkodziłem do pryskania bobiku jeszcze daleko więc nie myślę o tym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WielkiBrat9    1

Witam :) Ja również planuję zasiać w tym roku bobik i mam pytanie, w jakim rozstawie siejecie ? Tak jak zboże, czy co drugą rurkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

witajcie, planuje posiać 60 ha bobiku odmiany bobas na ziemi 3a-4b . mam pytanie siać tylnim rzędem czyli co 25 cm chyba tak ? ile wysiać na hektar ?ile dać przedsiewnie azotu.? i jakieś przybliżone nakłady bym chciał poznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

WilekiBrat9: co drugi lej tylnymi siejesz, przednie zamykasz.

Kobys: tak jak wyżej napisałem, ja sieje 250kg/ha, daje azotu tyle co w wieloskładniku np. Polifoska 8 300kg/ha.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Kolego @michax, widzę że jesteś z moich okolic, mógłbyś mi powiedzieć gdzie sprzedałeś bobik po 1000 zł i w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja bobik kontraktowałem do centrali nasiennej. A miałem tego niecałe 8t. Ale mam jeszcze 4t bobasa do sprzedania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

A już myślałem, że ktoś skupuje na pasze za 1000 :D resztę sprzedajesz hodowcom, czy jako materiał siewny? nie masz problemu ze zbytem?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

nie wiem czy będziemy kontraktować, ale jak teraz stoi bobik na pasze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj