pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ŚOR-y do strączkowych?

galeria
Bobik - test
Bizonek1    1

Siewnik robiliśmy sami z myślą o siewie zboża. Coś podobnego do poznaniaka. Postaram się niebawem zrobić jakieś zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szanowni bobiikowi zapalency pytanko- na przytulie po wschodach bobiku to w ciagu ostatnich miesiecy zadna firma nie wynalazla stosownego herbicydu?? afalon lezy sobie w pudełku a przytulia rosnie i to bardzo szkoda ze butaxone jej nie wezmie- ta pogoda raz prazy a raz wieje i pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rupert    0

witam,

macie sprawdzone środki grzybobójcze w bobiku? W ubiegłym roku stosowałem Dithane bo jako jedyny znalazłem że ma rejestracje w bobiku ale zakładam że można czymś lepszym jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odgrzewamy kotleta

 

nikt nie sieje bobiku czy co hehe

 

dzielić sie wiedza jak poprowadzić bobik żeby dał 4,5-5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że podstawą w uprawie bobiku jest dobra gleba 1i 2 klasa. Ja na 3 i 4 klasie uzyskuje 4 ton ale mam niewielkie doświadczenie i sieję dopiero 3 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Pryskaliście już bobik od robactwa? Ja miałem zamiar pryskać w tym tygodniu ale pogoda nie pozwoliła i do połowy przyszłego tygodnia też nie da rady wjechać w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Tak, około 2-3 tygodnie temu. Teraz jak obeschnie będę pryskał drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

witam,

macie sprawdzone środki grzybobójcze w bobiku? W ubiegłym roku stosowałem Dithane bo jako jedyny znalazłem że ma rejestracje w bobiku ale zakładam że można czymś lepszym jeszcze?

Generalnie w uprawach bobu i bobiku stosuje się tylko klika substancji aktywnych w zależności od występujących chorób

mankozeb, chlorotalonil, tebukonazol, karbendazym, procymidon, prochloraz.

 

Także dużego wyboru nie ma i mankozeb z dithane jest w miare uniwersalną substancja, ewentualnie można zastosować w mieszaninie z karbendazynem lub chlorotalonil + karbendazyn.

 

Proponuje sięgnąć w zalecenia z starych lat lub z innych krajów np tutaj

http://www.pulseaus.com.au/pdf/Faba%20bean%20disease%20management%20strategy%20Southern%20region.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Może mi ktoś polecić jakąś dobrą odrzywke na bobik? I coś od grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypaliłem bobik herbicydem od 2 lisciennych (zalecanym na bobik) pryskałem ok 2 tyg temu przed tymi sporymi deszczami

jak teraz go podratowac mocznik dolistnie z mikroelementami (najtaniej mikrokompleks) czy jakies inne sposoby

 

bobik powoli rosnie w góre ale liscie sa takie delikatnie "zmeczone"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Moim zdaniem azotem to nie pomożesz bobikowi. Może lepiej fosfor? Albo jakąś inną odrzywkę ale nie wiem jaką.

 

A słyszałem że sierczan magnezu jest też dobry na bobik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskałes powschodowo bobik od 2- lisciennych jesli tak to czym ??

 

mam zapas siarczanu uf- 5 kilo siarczanu 5 kilo mocznika i 5 kilo mikrokompleksu ciekawe czy pomoze

 

w jakiej fazie jest twój bobik jaka wysokosc itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Nie ja pryskałem przdwschodowo. Afalon 1l/ha + Command 0,25l/ha i jestem w 100% zadowolony efekt jest świetny nawet nie było konieczności pryskania od jednoliściennych jedynie na jednym kawałku perz miałem więc trzeba było prysnąć.Dziękuje koledze pasio Za pomoc i dobrą poradę.

Co do twojego bobiku to może dodaj jeszcze Asahi, albo coś podobnym działaniu.

Mój bobik ma 20 cm sześć par liści i widzę że pojawiają się pąki nie mam chwastów oprócz wspominanego perzu na który w poniedziałek dałem Targę. Zamierzam dać siarczan magnezu, trochę potasu i fosforu. A a coś od plamistości ktoś coś poleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U mnie wczoraj poszedł mix: Karate Zeon + Gwarant 1l/ha + Faster + Tytanit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Kiedy zasiałeś? Pytam, bo chcę porównać kiedy mój zacznie kwitnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Ja siałem 01.04 i także zaczyna kwitnąć :) . Na plamistość dałem Penncozeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Słyszałem że jak zaczyna kwitnąć należy pryskać od robaka, jak z tym jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)
       
      co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj