pynczor

Bobik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bobik: uwaga na szkodniki!

galeria
bobik bobas
matava    20

Wapna generalnie nie stosuje się bezpośrednio pod strączkowe. Na glebach ciężkich możesz dać PK pod orkę, na lekkich nie warto siać bobiku :D . N najlepiej chyba w postaci saletry, gdyż jest potrzebny na początku wegetacji, gdy dopiero powstają brodawki, a bobik siejemy wcześnie. Mocznik potrzebuje wyższejj temperatury i czasu by przejść w formy przyswajalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Nie chodzi o to ,że nie można siać na IV klasie, gdyż takie ciężkie też mogą być. Bobik ze swej natury wymaga gleb cięższych. Na lżejszych dużo lepiej poradzą sobie inne strączkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@rafto

 

Pisał, że bobik skarmia ;) .

 

@matava

 

Chciałem dać wapno węglanowe granulowane (kreda) przedsiewnie razem z nawozami. Gdzieś czytałem, że łubin źle reaguje na wapnowanie.

 

Jakie inne strączkowe masz na myśli? U mnie gleby średnie, opadów sporo. Mówią, że jak nigdy się czegoś nie siało na danym polu, to musi się udać :P ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Naturalnym miejscem uprawy bobiku były najcięższe gliny zwałowe szczególnie na północy kraju, dopiero postęp chodowlany powolił na jego uprawę na ziemiach nieco lżejszych, także dla niego chyba nie ma ziemi zbyt ciężkiej.

@marcinpykus

generalnie wszystkie, po drugie wapno z P i N to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Wapnuje to się przed mieszaniem resztek pożniwnych i najlepiej pod przedplon. Jak masz sporo opadów to juz duży plus na słabsze stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter149    1

Witam

Panowie mam pytanie jakim środkiem zwalczacie askochytozę, ten grzyb w sezonie 2013 był u mnie najprawdopodobniem przyczeną wypadnięcia dużej obsady roślin jakimi środkami pryskacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A ile nasion na ha wysiewacie bbo podają 250-300 kg ale lepiej posłuchać praktyków B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter149    1

Tradycyjne odmiany tak jak piszesz 250-300 kg/ha a samokończące 300-340 kg/ha to są zalecenia z takiej ulotki DANKO a później pamiętej o presji chorób u mnie askochytoza zabrała połowę plonu efektem czego należałoby posiać wiecej kg/ha ale z kolei zagęsty siew to zwiększona presja chorób tak więc obserwacja i reakcja

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planuję takie nawożenie Korn Kali 250 kg fosforan amonu 200 kg co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Jaka cena nasion chodzi mi o kwalifikat bo dotacje są 160 do ha

 

Jaka cena nasion chodzi mi o kwalifikat bo dotacje są 160 do ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No i bobik zakupiony odmiana Bobas siał ktoś tę odmianę jak plonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Co myślicie o sianiu bobiku? pogoda ładna, a jak się nie mylę bobik wytrzyma przymroski do -7. Sąsiad a tym tygodniu zasadził bób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jeszcze z dwa tygodnie poczekam :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

No i bobik zakupiony odmiana Bobas siał ktoś tę odmianę jak plonuje?

 

A ile kosztują nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Witam, mam pytanie : jakim środkiem zaprawiacie bobik czym pryskacie i czy ktoś z was szczepił nasionka NITRAGINĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj