Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawel131

MF 3080-Napęd nie ciągnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel131    0

witam. Mam problem. Otóż przedni napęd nie ciągnie. Kontrolka się zapali po zapaleniu ciągnika, zgaśnie tylko że napęd nie ciągnie. Co może być tego przyczyną? Nie wiem kiedy przestał ciągnąć. Wyjechałem w pole orać to wszystko było ok, później już nie ciągnął. Jak myślicie, co to może być?

Rozumiem że gdy zapalisz ciągnik to kontrolka się pali a napęd nie ciągnie. Musisz sprawdzić czy łączniki wału napędowego (to ten który jest pod ciągnikiem) mają całe frezy być może one zostały zdarte. takie awarie dzieją się w tych ciągnikach. Ale jest to dość łatwe w naprawie. Jeśli frezy będą ok. To znaczy że elektrozawór mógł się zaciąć, zepsuć lub prąd nie dochodzi do niego. Więc należy sprawdzić najpierw wał a potem elektrozawór.

pawel131    0

wal jest raczej dobry, bo był robiony niedawno przedni napęd i prąd tez raczej dochodzi bo awaria komputera tez była i został naprawiony.

Wiadomość z agroFakt.pl

erni16pl    1

wymieniłeś wałek z tarczą w przednim moście tam mogły się wysypać tryby, lub elektro zawór złapał jakiś opiłek lub coś innego i niedaje przepływu

pawel131    0

nie musieliście odpowiadać 4 miesiące po usterce. Poradziłem sobie z tym. To był brudny olej hydrauliczny. Wymieniłem i filtr i jest wszystko dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
    • Przez silny84
      Witam.
      Mam mf 6130 i podczas jazdy i pracy moim mf-em po rozgrzaniu się oleju w skrzyni zapala się mi kontrolka nr 7. Wymieniłem filtry olejowe. Zalany jest olej agrol. Olej ten wychodził już ok 350 mtg. Podnośnik jest odpowietrzony tak jak powinien bo odpowietrzałem go po wymianie filtrów tą pompką pod skrzynia. Dlaczego skrzynia mi się tak nagrzewa podczas jazdy? I dlaczego zapala się ta kontrolka? Proszę o pomoc.

opis kontrolek
    • Przez pokorny
      Witam, jakie macie akumulatory w 3050 ( 68km ), lub innych traktorach o podobnej mocy. Pojemność nie całe 4000cm
    • Przez pablo21
      Drodzy koledzy wczoraj moj MF zaczał sie dziwnie zachowywac rano pojechałem uprawiac scierniska i jak konczyłem koło 13 to juz agregat troche wolniej niz zawsze podnosił a wieczorem musiałem zaorac 1,5 ha pola i po tym juz ledwo mogł podniesc pług niezaleznie czy na wolnych czy wysokich obrotach plug ledwo ledwo szedł w gore do tego wspomaganie ciezko działa a po właczeniu połbiegu nie dosc ze on sie nie włacza to zapala sie kontrolka od cisnienia w skrzyni wysokie obroty nic na to nie pomagaja. I włąsnie nie wiem co sie stało czy to wina filtra hydrauliki oleju czy moze czegos innego bo dodam ze dzis rano wszystko chodzi ok bo ciagnik jest zimny. Jesli ktos by cos wiedział w tej sprawie bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    • Przez Przemek83
      Witam posiadam MF3090 i pojawił mi się problem z biegami. posiadam go od ponad roku czasu i nie bardzo orientuję się co może byc tego przyczyną. Kiedy mam włączone biegi (B) tzn. szosowe wszystkie biegi do przodu chodzą tylko po włączeniu biegu wstecznego to stoi jak wryty aż silnik z obrotów spada jak by był na ręcznym hamulcu. I tak samo dzieje się jak mam właczone biegi (A) tzn. terenowe tylko że nie mam ich do przodu a wsteczny jest. Całkowita odwrotnośc co z tamtymi biegami. Tak samo i na żółwiu i na zajacu. Co może by przyczyną tego nie fartu Prosze o odpowiedz lub podpowiedz Z góry DZIĘKUJĘ