Zaloguj się, aby obserwować  
HornetZnawca

gdzie zamontować głośniki w 1014 cięki dach???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
locke    293

W instalacji masz 12V.Jak naciskasz starter to ten przełącznik 12/24V łączy Ci akumulatory i wtedy jest 24V, ale tylko na rozruszniku.Przy podłączeniu radia koniecznie bezpiecznik.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ares    3

Witam. Chciałbym u siebie w 912 założyć radio i mam pytanie: czy podłączaliście kondensator przeciwzakłóceniowy do alternatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Moze być bez.Ale jak masz taki kondensator to załóż :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ares    3

A mam jeszcze jedno pytanie: czy podczas włączania i wyłączania wycieraczek albo wentylatora, w radiu słychać trzaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Witam

Mam następującą wątpliwość. Być może ktoś z was cos mi w tym temacie podpowie. Jestem właścicielem Ursusa 934 de luxe. W ciągniku tym w oryginale zamontowane zostało radio philipsa razem z głośnikami tegoż samego producenta. Niestety radio to jest zwykłym kaseciakiem. Przymierzam się do montażu radia z odtwarzaczem mp3 i tutaj pojawia się moja wątpliwość. Stare radio ma tylko 4 przewody (czerwony, zielony, szary oraz czarny). Radio które mam zamontować ma niestety znacznie więcej przewodów(zasilanie 4), (głośniki 8). W związku z tym faktem zacząłem analizować połączenia przewodów podłączonych do starego radia i zauważyłem, że kawałek za radiem znajduje się kostka w czterema wejściami z następującymi podłączeniami. Pierwszy slot przewód czerwony, wiadomo zasilanie (na tym przewodzie napięcie 12v), drugi slot plus pierwszego głośnika, trzeci slot minus pierwszego głośnika zmostkowany z plusem drugiego głośnika, czwarty slot to minus drugiego głośnika. Od tej właśnie kostki już do radia wchodzą 4 przewody o kolorze czerwonym, zielonym, szarym oraz czarnym. Nie znalazłem nigdzie typowego podłączenia masowego. Czy podłączając nowe radio mogę spokojnie podłączyć zasilanie radia, zasilanie głośników (wiadomo 4 przewody), natomiast masę pociągnąć np. od najbliższej możliwej sruby w dachu kabiny.

Jeżeli to możliwe to proszę o podpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Też mnie to połączenie zdziwiło ale widać jakiś sens w zamysle instruktorów musiała być skoro samo radio fabrycznie zostało wyposażone tylko w cztery przewody.

Dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak masz radio na kostkę ISO to musisz prowadzić dwa przewody +.Jeden już masz,teraz tylko drugi po zapłonie,reszta masa musi być pewny styk.głośniki już podłaczasz z radia,nie tak jak było.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamtor    0

Dokładnie taką samą:) A czy jest możliwe żeby przewody wychodzące z radia (zasilające, kolory czerwony i żółty) zmostkować i podłączyć pod jeden czerwony ciągnika. Wtedy obyłoby się bez konieczności ciągnięcia tego drugiego przewodu po zapłonie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

To nie prościej by było zbudować od nowa instalacje do radia? według mnie byłoby najprościej. W nowym radiu masz chyba tylko dwa kable zasilania +/-, i antene, potem po dwa kable od głośnika i już wszystko gra, będzie najmniej kombinowania. W zeszłym roku montowałem nowe radio z mp3 do proximy i tak zrobiłem, cały montaż to kwestia około 1 - 1,5h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nad czym Wy dyskutujecie? W dziale elektryka jest opis złącza ISO, i tak ma być podłączone.

 

PS. Jak ja bym podłączał radio 1,5 godziny to już dawno bym zbankrutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Nad czym Wy dyskutujecie? W dziale elektryka jest opis złącza ISO, i tak ma być podłączone.

 

PS. Jak ja bym podłączał radio 1,5 godziny to już dawno bym zbankrutował.

 

 

Ale jak ja montowałem to musiałem jeszcze robic otwory i montować w nich głośniki, z radiem tak samo, potem montaż anteny. dlatego tyle zeszło, samo podłączenie to była kwestia kilku minut....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Majkel92
      Witam, 
      Prosze o poradę w sprawie montażu scinacza słomy w bizonie z050 która została zdemontowana z innego kombajnu.Nie wiem jaki jest to typ ani producent?
      Scinacz został zdemontowana bez ramy która przymocowana jest do kombajnu. Jeżeli ktokolwiek wie jaki to typ, gdzie ewentualnie można nabyć części potrzebne do montażu (jeżeli się jeszcze da) by zmontować to jak należy, lub posiada wiedzę jakich błędów niepopełnić podczas wykonania tej ramy, to proszę o informację😉. 
      Każda informacja się przyda. Będe ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Załączam zdjęcia scinacza zamontowanego w kombajnie z którego był ściągnięty. 




    • Przez Majkel92
      Witam, czy możliwe jest zamontowanie Wyjścia wałka WOM w komunalnej wersji Renault Ergos 110 z 2002, która go nie posiada? Google nie pomogło ;). Ewentualna opcja to silnik hydrauliczny, lecz nie wiem czy to dobre rozwiązanie, mała moc :(. Ciekawi mnie czy można zamontować wyjście na oryginalnych częściach bez amatorskich przeróbek. Oto zdjęcie renówki.
      Zdjęcie z tyłu. 

    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Mikua
      Cześć, 
      w jaki sposób zamontować pierścienie olejowe?
      oglądałem 2 filmy na YT i na każdym olejowe są inaczej założone,chodzi o te dolne co sa pod tymi co maja te półokrągłe wcięcia 
      przykład: 
       
      a tu sa inaczej 

       
      Ktory mozntaż jest poprawny? cze nie ma to znaczenia?
    • Przez chuck00
      Orientuje się ktoś z Was jak w miarę sprawnie zamontować gniotownik w 695SL? Trzeba zdemontować przednie lewe koło i z tej lewej strony próbować czy jakoś inaczej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj