kaszewskim

John Deere 550 podbierak zapycha sie.

Polecane posty

kaszewskim    0

John Deere 550 podbierak zapycha sie. Chciałbym sie zapytać czy to jest normalne ze jadoc ciągle ze stala predkoscia po chwili zapycha sie podbierak. Moze jest jakis sposob na to . Na Yuotube jezdza duzo szybciej i w wiekszej slomie i nie maja z tym problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jedź szybciej, problem powienien zniknąć, a odnośnie regulacji podbieraka, to jak co to wyżej :)

Odnośnie pierwszego, jeżeli tak się działo w krutkiej i kruchej słomie, to świadczy, że jechałeś za wolno, za mało masy, która zdąży się tak ubić, że następna słoma nie jest chętnie pobierana z podbieracza w bele. Z kolei jak to jest siano, nie ma siły, musi iśc, jak nie idzie, to zapewne masz za krutkie zęby w podbieraczu :) Ale to mało prawdopodobne, najpierw opisz warunki, i co się dokładnie dzieje, to myślę, że będę mógł pomuc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszewskim    0

Najbardziej zapycha mi sie w grubym pszenzycie. Tz nie chce go wogole nabierac dajmy sprawe zaczne belke i to chwili juz podbierak zapchany. Moze macie jakis sposob zeby to zmienic. Moze to wina docisku slomy do podbieraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Miałem ten sam problem w zeszłym roku. Ja zmieniłem wszystkie zęby w podbieraku, ponieważ były starte, i nie podawały słomy w sama bele, zostawała przestrzeń między pobierakiem a komorą, przez co w tym miejcu materiał przystawał :) W sianie rozumiem nie masz problemów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Najbardziej zapycha mi sie w grubym pszenzycie. Tz nie chce go wogole nabierac dajmy sprawe zaczne belke i to chwili juz podbierak zapchany. Moze macie jakis sposob zeby to zmienic. Moze to wina docisku slomy do podbieraka.

 

Jak zaczynasz nową belę to pierwsze 2-3m przejedź wolno na półsprzęgle(to pozwoli słomie=beli zacząć obracać w komorze) później jedź szybko i nie powinno być problemu. Krótka sucha słoma zanim zacznie się obracać zbiera się i nie jest wciągana ja tak robię i nie mam problemu z zapychaniem. Ale wolny początek zwijania stosuję gdy zauważę że słoma słabo wchodzi w komorę bo wiesz to nie jest regułą że musisz za każdym razem tak ruszać :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaszewskim    0

Ja nie mam problemów z zaczeciem belki tylko w trakcie jazdy sloma zbiera sie po prawej i lesej stronie podbieraka tak jakby nie chcialo jej do srodka wciagac. moze za szybko jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Rozumiem, że zawija ci się na ślimaki z obu stron?Z jaką prędkością jedziesz?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterek    0

Jak wolno ruszasz w cienkim pokosie to jakoś jdzie zacząć, ale jak pokos jest bardzo tęgi to nawet na jedynce polowej ta ku... wa nie chce zaczać wciągać, tylko się zapcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Majsterek @ Propagande siejesz, na pierwszym pokosie siano nagram film, to zobaczymy czy miałeś rację :D A z góry mogę ci powiedzieć, sprawdź stan podbieraka począwszy od kondycji zembów, do stanu prowadnicy i rolek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Ja miałem problemy w sianokiszonce,zapychała mi się po bokach.Poprawiło się gdy ściągnąłem pręty dociskające masę do podbieraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majsterek    0

endrju00711@ , Ja nie sieje propagandy , w tym roku w bardzo tęgiej słomie z przenżyta było tak że jak wjechałem w pokos odwrotnie niż jak jechał kombajn to słoma między pasami ubiła się taki stożek i za diabła nie obrucił się rdzeń balotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
Dnia 26.11.2009 o 17:25, endrju00711 napisał:

Wierze, przed remontem podbieraka tak miałem, ale po remoncie cały czas do przodu :(

Czyli sugerujecie, że za to odpowiada zużycie prętów podbierak? 

 

Mam ten sam problem. Prasa nie chce pobierać materiału. Na zlomie którą się zbiera wcześnie rano albo po godzinie 18 to jeszcze jakoś idzie, ale to też męka. 

 

Często słoma zbiera się w okolicach tych bocznych ślimaków i tam sie też blokuje, ale gdy kupiłem prasę to od początku nie miała takich drutów, więc może to przez to. 

 

Podbierak wciąga słomę ale jej nie ciągnie. Pomiędzy końcem podbieraka, a rotorem robi się taka zbite masa i nie ciągnie jej dalej. Trzeba wszystko wyrwać i od nowa próbować. I tak w kółko. 

Często tak łapie kiedy zboże było powalone lub sciernia była wysoka, myślę że to dlatego że podbierak wciąga w siebie sciernisko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj