Zaloguj się, aby obserwować  
coolman111

Wybór nowego kombajnu?

Polecane posty

pawelJD    17

Tylko uwaga na odchody od psów bo ja już wdepłem, a do Brzozy mam 15 km!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Zgadzam się z poprzednikiem, nawet mysleliśmy o dofinansowaniu unijnym na ten kombajn, ale za malo ziemi :blink:

A ile masz ziemi? Ciekawe czy dostał bym dofinansowanie na 70 ha


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
A ile masz ziemi? Ciekawe czy dostał bym dofinansowanie na 70 ha

Znajomy dostał na 70ha NH TC56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

a ile masz zboża bo to się przelicz tak że niby musi Ci się spłacić przez 20 lat więc mnoży się 20lat x cene za godz(ok 250)zł x ilość ha(tylko zboża i rzepak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam całość obsianą zbożami i kukurydzą. Więc chyba nie będzie problemu. Orientuje się ktoś w cenach przystawek do kukurydzy?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czyli jak mam swojego 40 ha, to myślicie że cięzko byłoby dostać NH TC56 ?? :blink:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no na tych 40 ha mam zboża wszelakiego rodzaju... wiadomo nie tylko u siebie sie kosi - więc łącznie kosimy na około 100 ha ...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
Ja mam całość obsianą zbożami i kukurydzą. Więc chyba nie będzie problemu. Orientuje się ktoś w cenach przystawek do kukurydzy?

 

a jaką chcesz? bo mama na zbyciu 4 rzędową do forszaja oryginalną


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

a ja miałem taki sam dylemat czy kupić dominatora 150 czy DF.

no i teraz już wiem że super zrobiłem kupując DF 5485.

dominator przy moim wygląda (i pracuje) jak vistula!!!

nie wiem na co Wy się tam tak napalacie w tym claasie dominatorze.

naprawde dobra rada oglądnijcie dominatora i DF zobaczycie sami różnice. a cena nie jest tak duża (przecież lepiej dołożyć troche więcej i mieć lepszy sprzęt) a jeśli bierzecie na MR albo PROW to co to za różnica 30tys w jedną czy drugą. przecież jest to maszyna na lata.

 

ach i jeszcze z częściami chciałem coś dodać.

Do DF nie potrzebny jest servis bo one w ogóle się nie psują tak jak ciągniki. A Claas dlaczego ma tyle sklepów. z resztą nowy sprzęt nie ma prawa się psuć więc po co servis............... ale każdy chwali swoje :(

u mnie pod nosem mam New Holland i widze jak przyjeżdża servis na pola i ciesze się że nie kupiłem TC 56.

I jeszcze raz się powtórze mówiłem już to w jednym z opisów: pamietajcie bądzcie czujni jak kupujecie Claasa nowego - wiadomo od kogo :) Czytajcie dobrze umowy jakie podpisujecie a w szczególności te wstępne.

Claas oczywiście nie załatwia transportu więc czeka was albo jazda z poznania do domu albo wynajęcie samemu lavety.

Ja naprawde nie mam nic do Claasa ale teraz szczerze mówie nie zamieniłbym mojego DF na dominatora za nic.

Rozglądajcie się dalej może coś lepszego jeszcze jest niż Claas DF czy NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Może df za 200 tys zł. Ale one może są gorsze jakościowo od tc.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

tak niemiecki kombajn jest gorszy od amerykańskiego składanego w polsce to na pewno..............

a DF nie za 200 tylko za 300 bo mówie tu o DF 5485 z wstępnym bebnem młócącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy to wolałbym df`a 5445h po pierwsze dlatego iz mój znajomy z niemiec ma toplinera też 130 km i niec jak do tej pory mu sie nie popsuło oczywiście nie licząc filtrów powietrza , paliwowych i olejowych a pozatym to bardzo sobie chwali maszyny df`a i nastepne to to iż na zachodzie chodzi dużo takich maszyn


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja miałem taki sam dylemat czy kupić dominatora 150 czy DF.

no i teraz już wiem że super zrobiłem kupując DF 5485.

dominator przy moim wygląda (i pracuje) jak vistula!!!

nie wiem na co Wy się tam tak napalacie w tym claasie dominatorze.

naprawde dobra rada oglądnijcie dominatora i DF zobaczycie sami różnice. a cena nie jest tak duża (przecież lepiej dołożyć troche więcej i mieć lepszy sprzęt) a jeśli bierzecie na MR albo PROW to co to za różnica 30tys w jedną czy drugą. przecież jest to maszyna na lata.

 

ach i jeszcze z częściami chciałem coś dodać.

Do DF nie potrzebny jest servis bo one w ogóle się nie psują tak jak ciągniki. A Claas dlaczego ma tyle sklepów. z resztą nowy sprzęt nie ma prawa się psuć więc po co servis............... ale każdy chwali swoje :(

u mnie pod nosem mam New Holland i widze jak przyjeżdża servis na pola i ciesze się że nie kupiłem TC 56.

I jeszcze raz się powtórze mówiłem już to w jednym z opisów: pamietajcie bądzcie czujni jak kupujecie Claasa nowego - wiadomo od kogo :) Czytajcie dobrze umowy jakie podpisujecie a w szczególności te wstępne.

Claas oczywiście nie załatwia transportu więc czeka was albo jazda z poznania do domu albo wynajęcie samemu lavety.

Ja naprawde nie mam nic do Claasa ale teraz szczerze mówie nie zamieniłbym mojego DF na dominatora za nic.

Rozglądajcie się dalej może coś lepszego jeszcze jest niż Claas DF czy NH.

I ten kolo muwi dobrze mówiłem że df`y to porządne maszyny i pozatym na zachodzie chodzi ich całe mnustwo i jakoś niemcy chwalą sobie te maszyny a jak wiemy niemcy są wybredni w tych sprawach jeśli chodzi o komfort pracy i niezawodność


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

pewnie że chwalą ile jest ma ciągników jeszcze tych starszych DX

topliner-ów tez jest od groma. i zobaczcie ile ludzie sprzedają claas-ów na aukcjach a ile df

i dlaczego DF jest tak mało??? bo są tak dobre że niemiec bedzie nimi robił i robił.

dobra firma dobra marka i idealny sprzęt na nasze pola........ :(

weź 5485 bo później bedziesz żałował, ja na początku też miałem brać 45 jak zobaczyłem ceny

ale teraz wiem że dobrze zrobiłem biorąc 85. i nawet mam pewien niedosyt bo kombajn przecież kupuje sie na ładnych kilkanaście lat. a rocznie kosze ok 150 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

ciągniki DF są najlepsze na całym rynku :(

jest to sprawdzone przez pewną organizację, lecz nikt tego nie publikuje.

kombajny nie są tak dopracowane jak ciągniki prawde mówiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

czysty fanatyzm grześka11...z kad ty możesz wiedzieć jaka jest organizacja w firmie? :( napewno nie bije na łeb i szyje claasów czy JD osobiście skłaniałbym sie w ich strone niż DF nie twierdze ze to złom bo seria topliner była chyba udana wiec karzdy ma swoje zdanie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

patrz w przyszłość i kup sobie 5485. naprawde warto.

jak powiększysz gosp to bedzie jak znalazł.

no i wiecej usług zrobisz 85.

45 nie ma bebna wstępnaego tzn. jest taki jak bizon a 85 to jednak już lepsza technika, i rozwiązaqnia troche inne.

jak chcesz mieć kombajna jak Rekord to bierz 45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

U mnie tez w domu chodzily propozycje nad DF 5445, ale dopiero jak sie Bizon rozleci, ale temu sie nie śpieszy chyba, bo chodzi jak zegarek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Ja nie wiem co wy chceicie od korbanków, jak dobrrze negocjujesz to nawet rozsadna cene uzyskasz, a serwis tez maja dobry, i maja fachowców, przyjemnych przedstawicieli, a najlepsze sa ich pokazy.A kombajny claas to sa chyba potentaty razem z kombajnami JD


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj