Zaloguj się, aby obserwować  
kris19911

DF/Same pod tura

Polecane posty

kris19911    9

Witam, szukałem podobnego tematu ale nic nie znalazłem więc.

Zamierzam kupić ciągnik Same lub DF z turem Stoll, ciągnik będzie pracował w pracach typu

-Prasa

- kombajn do ziemniaków(Anna)

-opryskiwacz

-prace z turem(głównie załadunek skrzyniopalet z warzywami, ew załadunek obornika)

-radliniarka dwurzędowa

-agregat i podobne lekkie prace oraz transport.

Jakie doradzicie wyposażenie dodatkowe, i jaką moc, no i Samie czy DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Jaką moc to już sam musisz wiedzieć ile potrzebujesz. Same czy DF? przecież to samo :) Co do wyposażenia to klima obowiązkowo, resztę wybierz co potrzebujesz.

 

Tak w ogóle to mogłeś zapytać w tym temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/Nowy-ciagnik-...para-t4947.html


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Proponuje któregoś z nowych Agrofarmów lub największego Agroplusa albo ich odpowiedniki Same lub Lamborghini).

Agrofarm będzie większy, ale i droższy, niestety chyba nie można go wyposażyc w EHR (ale może nie będzie Ci potrzebny). Za to do tura bardzo przydałby się elektrohydrauliczny rewers (oba modele mogą miec taką skrzynie). I na pewno kabina z szyberdachem (też dostępna w obu modelach).

Co do tego czy DF, Lamborghini, czy Same to najlepiej tą markę, której deeler jest najbliżej, albo sprzeda Ci najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Moc, to około 70KM (czyli Agroplus ew Drado) na pewno nie więcej bo mam już Pronara 90KM i nic ponad 70km mi nie zrefundują, właśnie podoba mi się zieleń i szuka DF, jak go nie będzie to biorę Sama, właśnie chodziło mi o ten elektrohudrauliczny rewers, Podobno to zabiera parę koni mechanicznych? czy to prawda?

Lepiej wolnossący czy turbo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

turbo to w tej mocy będą telko trzycylindrowe. Ja chcę sobie kupic pod tura Agroplusa czterocylindrowego bez turbo, bo wydaje mi się, że przy częstym gaszeniu i odpalaniu turbina dostaje a taki ciągnik dodatkowy do gospodarstwa to właśnie tak pracuje, że co chwilę się go gasi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

NO właśnie tak samo sądzę, tylko że już 4 wolnossącej dostać prawie nie można zwłaszcza DF. Ale poczekamy zobaczymy co dealer znajdzie, a co powiecie o żywotności tego ciągnika, jak z siłą, Bo kolega ma Zetora proxime 7441 (chyba tak) i w radliniarce (weremczuk) chodzi, ciekawe Czy Same temu podoła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj