Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

xsc    56

komplet kosztuje 125/ha, a ten maraton z gleanem 135

 

cena przy maksymalnej dawce.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

u mnie 2 tygodnie minęły i maraton słabo bierze miotłę. Chaber już dostał po d*pie ale miotła rośnie jakoś taka nie ruszona. Może dlatego, że mocno sucho było przez pierwsze 1,5 tygodnia. teraz popadało możne środek wsiąknie w korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

na agrosulfulonie pisze że nawet na zmarzniętą ziemie można pryskać..

Pomyliłeś się.

Na etykiecie jest napisane, żeby nie wykonywać zabiegu na zmarzniętą lub pokrytą śniegiem powierzchnię pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

A jak wygląda sytuacja z owsem głuchym, bo przecież i Glean i Legato nie zwalczają go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

czy w listopadzie mogę jeszcze pryskać pszenicę od przytuli a jak mogę to najlepiej czym

Jeżeli jest jej sporo na polu (widać ją gołym okiem) to mówiąc szczerze nie ma takiego prepartu nalistnego jesiennego który uporałby się z przytulią, poczekał bym do wiosny bo jeszcze napewno jej na wychodzi i dopiero wtedy bym się z nią rozprawił. W tej chwili to strata czasu i pieniędzy. Pozdrawiam Jerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mark123    0

Jeżeli jest jej sporo na polu (widać ją gołym okiem) to mówiąc szczerze nie ma takiego prepartu nalistnego jesiennego który uporałby się z przytulią, poczekał bym do wiosny bo jeszcze napewno jej na wychodzi i dopiero wtedy bym się z nią rozprawił. W tej chwili to strata czasu i pieniędzy. Pozdrawiam Jerzy

 

jaki oprysk na nią stosować na wiosnę i w jakiej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje Grodyl od kilku lat i nie zdarzyło się jeszcze żeby odbiła. Pryskam 20g Grodylu + 15g Granstaru. Sam Grodyl stosuje się w dawce 20-40g.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Zgadza się Grodyl jest bardzo skuteczny ale drogi (50 zł/ha), ja polecam Aurore 30 gr/ha-skutecznie i tanio. Mam sprawdzony Aminopielik Gold oraz Mustang w dawce 0,7 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mark123    0

ale czy grodyl lub aurole jest tylko na przytulie czy również razem z nimi trzeba używać innych środków żeby opryskać zboże jednorazowo

 

czy razem z grodylem lub aurorom trzeba stosować inne środki żeby opryskać pole kompleksowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

ale czy grodyl lub aurole jest tylko na przytulie czy również razem z nimi trzeba używać innych środków żeby opryskać zboże jednorazowo

 

czy razem z grodylem lub aurorom trzeba stosować inne środki żeby opryskać pole kompleksowo

Trzeba stosować jeszcze inne środki bo te zwalczają głównie przytulie, np granstar + grodyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Granstar+ Grodyl chyba nie zwalcza miotły.

Ja prysnąłem Maratonem pszenicę i pszenżyto. Trochę sucho ale zdecydowałem się na zabieg w obawie, że chwasty wejdą w fazę w której ten preparat będzie mało skuteczny. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, pryskałem pod wieczór. Pewnie na wiosnę będą poprawki :/ Wynika to wszystko z mojego niedoświadczenia.Nie mam wprawy i wiedzy aby wybrać optymalny termin na zabieg.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Właściwie to jest pierwszy rok, w którym zwalczam chwasty jesienią i własnym sprzętem (w poprzednie lata wynajmowałem usługodawcę). Zawsze odbywało się to wiosną a ostatni sezon pokazał, że zabiegi nie były skuteczne. W łanie znalazło się bardzo dużo miotły i trochę ostrzenia.

Jeśli zdarzy się przekropna wiosna na pewno będę bacznie obserwował łan, jeśli zaczną się pojawiać chwasty to zrobię poprawkę.

 

Orientujecie się w jakiej cenie Atlantis na hektar?


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenris    0

Dzisiaj opryskałem niecały hektar pszenżyta w dawce 24 gram. Trochę się boje że może za wcześnie bo jest dopiero w fazie drugiego liścia, zimno było i za duże nie urosło. Tragedii chyba nie będzie?

Taka piękna pogoda, noce ciepłe, może jakoś sobie poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Orientujecie się w jakiej cenie Atlantis na hektar?

Stówka na hektar jak nic.

Za to wysoce skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

moim zdaniem lepiej pryskać jesienią nawet późno, w zeszłym roku pryskałem 14listopada izoherb+raptor+maczuga i pole czyste, nie wiem ile to kosztowało,w tym roku też jeszcze nie pryskałem i nie wiem czym będę pryskać, mam kolegę w chemirolu i co roku mi coś wymyśla ,problemów z chwastami nie ma, ale na pytanie "za ile na ha" mowie "ma być dobrze" bo nie zawsze tanio znaczy dobrze ,kiedyś przyoszczędziłem i na wiosnę była poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U nas na wsi powoli zaczynają pryskać zboża, ja nie wiem kiedy zacznę..jakie znacie dobre i nie drogie środki.

Czy wiecie coś na temat Mustangu lub Huzaru kiedy się pryska,od czego są i w jakiej są cenie??? :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakie środki polecacie do zwalczania chwastów w tegorocznych oziminach ?? ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj