Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ferdek1    8

Jak chcesz pryskać doglebowo to najlepiej żeby gleba była wilgotna ja staram się pryskać tak jak kolega wyżej pisze od fazy 3 liści i zawsze na wilgotną glebę.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jak rozumiec to osłabianie wschodów? Wschody są słabsze ponieważ częśc ziarna traci zdolnośc kiełkowania czy może wschodząca roślina jest słabsza i wtedy widac tą różnicę?

Nawiasem mówiąc, na jednym polu będe mógł to sprawdzic, bo trochę opryskaliśmy zaraz po siewie, a resztę opryskam dopiero po wschodach.

 

Dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a czy mogę opryskać (jeśli tak to jaki środek zastosować a jaki stanowczo wykluczyć) pole na którym planuje na wiosnę wykonać wsiewkę koniczyny czerwonej. Do tej pory pryskałem na wionę Aminopielikiem i po 2-3 tyg. robiłem wsiewkę. A teraz chciałbym załatwić chwasty w zbożach na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Czy 8 gram Glenu i 2 litry Lentipuru to dobra mieszanka?

Koszt ok. 70 zł/ha.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

a ja mam pytanie z innej beczki co sie stanie ze srodkiem zastosowanym na jesien w oziminach na 5 i 6 klasie czyli na " piasku " czy nie wypłucze go w głab gleby i straci on siłe działania zbyt szybko ? chce zastosować 3.5l maratonu + 5 gram gleanu tak mi doradzili w sklepie. bede pryskał 4 klasy i o nie sie boje ale co z 5 a nawet 6 klasą czy to ma sens ? gleanu niby nie wolno stosować na glebach piaszczystych no ale taka mała dawka chyba nie zaszkodzi ? oprysk powschodowy co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja w sobotę pryskałem jęczmien Expert met 56 WG na mokra glebe i po ok 2 godzinach padał deszcz. Czy to nie szkodzi działaniu no i czy w ogóle ten środek jest dobry. Pierwszy raz wykonuje zabiegi te jesienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Expert Met to jest killer na miotłe czyli bardzo dobry środek, na dwuliścienne trzeba coś domieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Dodaj Pelikana po 0,1 i może wiosną będziesz miał spokój, jak będzie normalna zima.

Expert met 0,25 + Pelikan 0,1 = 66zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja zasiałem pierwszy raz pszenicę ozimą Tonacje i chce teraz opryskac i miec spokój aż do zbiorów. U mnie na polach najwięcej jest fiołka polnego, chabru, przytuli i perzu. Czym najlepiej opryskac? Myślałem o Maratonie w dawce 5l na ha co o tym sądzicie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Chciałbym zapytac jak to jest z opryskami powschodowymi, minaowicie, jak wszyscy wiemy pogoda w chwili obecnej nie przypomina wczesnej jesieni i nocą są przumrozki. Czy wykonanie oprysku na pszenżyto i pszenicę, ktróa jest w fazie drugiego liścia ma sens przy takiej pogodzie jak teraz?Dodam, że pryskałbym Maczugą w dawce ok. 22g/ha.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Mam pytanie na temat oprysku jesiennego pszenicy i pszenżyta. Późne wschody i opady nie pozwoliły opryskać zbóż ozimych. Czy teraz jeszcze można opryskać pola? Czy nie jest za późno? Jakim środkiem? Chciałem zastosować Cougar. Proszę o radę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

daj lepiej lentipur flo 2 l i 10 g gleanu bądź jego generyka na tak późny zabieg nic lepszego nie wymyślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Też mam taki problem że przegapiłem a raczej pogoda niepozwoliła i zostało pare ha niepryskane

i ciągle mam zamiar jeszcze prysnąć Cugar+Glin ale musi przymarznąć lekko bo zaa mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

Ale u mnie na tym polu mają być buraki. Czy dodatek Gleanu nie uszkodzi wschodów buraków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jest jakiś oprysk którym można pryskac na jesien odrazu po wschodach nie czekając do fazy 3 liści??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Jest taki środek nazywa się Maraton ale teraz może być już za późno, można go stosować przed wystąpieniem przymrozków do -20C


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja tydzień temu opryskałem 3 ha pszenżyta. Zobaczymy czy podziała. Nigdy nie pryskałem na jesieni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Mam zakupioną Maczuge ktora mozna pryskac od fazy 3 lisci.i chyba i tak bede musiał poczekac bo woda stoi na polu. :) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przyszedł czas na relacje i wnioski glean 15 g + legato plus 0,75l - chwasty zostały tylko wspomnieniem z jednym małym wyjątkiem. na działce którą od niedawna użytkuje ( 1 rok owies mustang 0,5l, 2 rok rzepak butisan star 2,5 l obecnie pszenica z zabiegiem glean + legato) zauważyłem miejscowe występowanie dymnnicy pospolitej( w atlasie chwastów jest adnotacja że jest gatunkiem wskazującym na wysoką sprawność roli wiec nawet się cieszę).

Stosowanie gleanu bądź jego generyków w okresie przymrozków w pełnych dawkach 20 - 25 g to nieporozumienie. Wszystkie sulfynomoczniki mają negatywny wpływ w razie przymrozków. Macie tyle przykładów w tym temacie i środków i ich mieszanin ale nie trzeba kupić maczugę poczekać aż nie będzie dało się wjechać w pole i aż wystąpią przymrozki a później udawać głupa że źle doradzili ludzie trochę rozsądku i takiego wyczucia. Na przymrozki polecam jedyny słuszny środek czyli CTU ( Lentipur Flo ( niektóre odmiany nie przepadają za nim) .

Dlaczego najlepiej stosować herbicydy od fazy 3 liści? - Są 2 najlepsze momenty na odchwaszczanie plantacji

1 bezpośrednio po siewie do powiedzmy 3 dni po siewie

2 od fazy 3 liści do końca wegetacji jesiennej z tym że opryskanie w fazie 3 - 5 liści daje nam pewność że chwast zostanie zniszczony bo chwast jest mały , wrażliwy, słaby.

Roślina od fazy kiełkowania do fazy 3 liści odżywia się z ziarniaka zastosowanie w tym terminie herbicydów zawsze wpłynie negatywnie na rozwój rośliny ( w mniejszy bądź większy sposób. Roślinka nie dość że musi się przestawić z odżywiania z ziarniaka na korzeniowe to jeszcze ma rozłożyć substancję aktywną z herbicydu. Stosowanie herbicydu od fazy 3 liści nie jest tożsame z tym że jak znajdziemy na polu 1 roślinkę z 3 liśćmi to zaczynamy pryskać. Większość powinna być w fazie 3 liści a pozostałe w późniejszej tzn 4.( chyba że macie superwyrównaną plantację).

 

Co do rzepaku nie widzę różnicy między dawką 2,5 litra a 2 litry Butisanu star ( różnica w kosztach 45 zł ) stosowałem 5 - tego dnia po siewie, za rok pryskam wszystko dawką 2 l( 183 zł/ha).

 

pozdrawiam Sokol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ogólnie stosowanie gleanu i jego generyków (niezależnie od terminu)to nieporozumienie. Zwłaszcza na glebach w wysokiej kulturze czy sprawności. Zresztą sam to zauważyłeś.

Chyba że na glebach gdzie rośnie tylko żyto.

 

Jeśli chodzi o przymrozki, to lepiej od chlorotoluronu CTU spisuje sie izoproturon IPU. Dziś tego nie ma w zaleceniach (związane to jest z naszym wstąpieniem do unii - ochrona środowiska) ale kiedyś zalecano go stosować na zamarzniętą ziemię i wystarczała dawka 2l/ha.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

@deer, czy mógłbyś trochę rozwinąc swoją wypowiedź? Chodzi mi o stosowanie gleanu i jego generyków, sprawnośc gleby i z czego wynika to nieporozumienie w takim przypadku?

 

Pozdrawiam


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Najkrócej rzec ujmując:

- im wyższe pH tym dłuższe zaleganie chlorosulfuronu,

- im bardziej sprawna gleba tym lepszy kompleks sorpcyjny a co za tym idzie dłuższe zalegania subst. aktywnej

- problem z następstwami

- działanie niekorzystnie na mikro florę i mikro faunę glebową - najprościej rzecz ujmując zabija zycie glebowe


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj