Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

the1mati1    64

Pryskałem wczoraj legato plus i komplitem na pszenżyto, a w nocy był przymrozek z -3 może -4 stopnie. Bedą jakieś negatywne skutki tego oprysku, środek może nie zadziałać po tym oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

u mnie legato w szafce czeka ale przymrzków obawiam sie i sam zastanawiam sie nad skutkami ich w dobe po zastoswaniu legato...niby pierwsza doba nie powinna byc z przymrozkami po zastoswaniu jakiego kolwiek srodka...napisz co zaobserwujesz kolego po legato i przymrozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Witam

zastanawiam sie nad zastosowaniem lentipura w pszenzycie ozimym tylko jest problem bo po dołkach ma 4-5 liści a po górkach na glinie  miejscami dopiero szpilkuje (szusza).. czy nie dojdzie do uszkodenia pszenżyta które jest w fazie1-2 liście....???
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Zastosowałem  nie zauważyłem żadnych uszkodzeń w pszenżycie. 
wydaje Mi sie że w jeczmieniu mogło by dosć do ew. uszkodzeń...

Ale jakoś nie widzę jakiegoś super efektu niewiem pierwszy raz stosuje zobaczę na wiosnę.....

 

 

teraz na przymrozku też można jeszcze jechać stosował ktoś na przymrozkach......???

 

jakie efekty....???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Przy stosowaniu przy przymrozkach lub na przedwiośniu efekty będą widoczne na wiosnę dopiero. Lentipur jest dość selektywny co do zbóż, wyjątek stanowią wrażliwe odmiany pszenicy i w dawkach rzędu 3l. Ogólnie od fazy 00-29 chlorotoluron jest efektywny i bezpieczny, lecz przy wysokich dawkach i na nakładkach możliwe są opóźnienia wschodów zbóż jeżeli stosuje się w momencie kiełkowania ziarniaków. A stosowanie CTU ogranicza zamarzanie cieczy roboczej, nie bez przyczyny w DE chlorotoluron miesza się z RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy któryś z tych środków: snajper/maraton/komplet 560/tolurex  zwalcza samosiewy rzepaku w pszenicy ? chyba zmienię wiosenne zwalczanie chwastów na jesienne :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Glean zwlacza samosiewy rzepaku, zawsze się go dodaje do środków wymienionych przez Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

tylko, że glean pozostaje w glebie...  do których środków najlepiej dodać glean ? i czy te 4-5gram wystarczy ? a ten kompet 560 nie zwalcza przypadkiem samosiewów rzepaku ? wydaje mi się że ten diflufenikan zwalcza samosiewy :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Po komplecie zdarza się ze samosiewy rzepaku wschodzą też wiosną.Dodatek 5 g Glenu wystarcza na skuteczne zwalczenie ich

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

co  mogę zastosować zamiast glean'u w jęczmieniu ozimym i pszenicy i życie?   Zastanawiam sie nad Lentipur FLO + .... ? Obawiam się gleanu bo uprawiam buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

ja w zeszłym roku stosowałem wlasnie lentipur bylo ok tylko przed zniwami okazało sie ze duzo życicy zostało i w tym roku chcialem zastosowac cos innego moze maraton,a lentipur mozesz pomieszac z legato lub pendiganem,tez juz o to pytalem tylko w temacie jeczmien ozimy i jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

co  mogę zastosować zamiast glean'u w jęczmieniu ozimym i pszenicy i życie?   Zastanawiam sie nad Lentipur FLO + .... ? Obawiam się gleanu bo uprawiam buraki

2l Lentipur+0,150l Stakato lub 1,5l Pendigan+1,5 Lentipur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

w ub roku stosowalem Kompletu 0,5 + 8g Gleanu. mialem miejscami Zycice.

 

w tym roku moze ze wzgledu na mozliwosc wystapienia  wiekszej ilosci zycicy  Legato Plus 0,75 ? + 8 g Glenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piertucha    0

co można stosować w pszenzycie na miotle, przytulie i inne chwasty dwuliścienne? chciałbym aby był to jeden środek, zawsze stosowaliśmy Chisel, jest coś innego ciekawego i taniego?

Edytowano przez piertucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

co można stosować w pszenzycie na miotle, przytulie i inne chwasty dwuliścienne? chciałbym aby był to jeden środek, zawsze stosowaliśmy Chisel, jest coś innego ciekawego i taniego?

Proponuję snajper 1,5 l ha i pole czyste w fazie 3 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzelec    1

Snajper kupiony a pogoda nie sprzyja, pada a w przyszłym tygodniu maja być przymrozki.

Co robić? czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Na czekanie już za późno, nie wiem, czy zdążysz z opryskiem na jesień. Może jutro albo w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Napisz jakie masz chwasty. Rozwiązaniu daje tak 85% szans według mnie na to, że obejdzie się bez poprawki. Jak dasz expert 350 +glean 8 g i do tego wrzucisz jeszcze 100 ml legato 500 czyli koszt około 13 zł to powinno być wszystko w porządku. Tylko napisz jakie chwasty, głownie czy chaber ostro się u Ciebie panoszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja pewnie prysnę Expert Met 0,25, Alister Grande 0,3 i Glen 5-6 gram, i bez wiosennej poprawki na pewno. Koszt max 90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

W mojej opinii nie powinno się nawet z mieszaniną stosować Experta Met w dawce mniejszej jak 0,35 kg. No chyba że dokładasz metrabuzyne osobną, ale kto to z kolei robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z 3  a może 4 lata tak pryskam i żadnych poprawek nie mam.W tym roku było u nas dużo problemów  z miotłą po jesiennych opryskach, u mnie żadnych problemów  ie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj