Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

wiktorek10    0

Rolnik1973 Twoja odpowiedz naprawdę była bogata i zaskakująca jednocześnie. Jeżeli masz tylko takie odpowiedzi żeby sobie podbić ilość postów na forum to proszę o przemilczeniu dalszych Twoich opinii.

 

Lepiej uściślę swoje pytanie tak na ulotce jest zapis że można pryskać jesienią lub wiosną , jednak nie ma żadnej wzmianki na temat ile dni po siewie można go zastosować nie ma również wzmianki, że jeżeli jest stosowany na wiosnę to trzeba dawać mocniejsze dawki lub dolewać dodatkowy środek, chciałbym również znać opinie użytkowników którzy ten środek stosują  i mają jakiekolwiek pojęcie na jego temat....

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolnik1973 Twoja odpowiedz naprawdę była bogata i zaskakująca jednocześnie. Jeżeli masz tylko takie odpowiedzi żeby sobie podbić ilość postów na forum to proszę o przemilczeniu dalszych Twoich opinii.

 

Lepiej uściślę swoje pytanie tak na ulotce jest zapis że można pryskać jesienią lub wiosną , jednak nie ma żadnej wzmianki na temat ile dni po siewie można go zastosować nie ma również wzmianki, że jeżeli jest stosowany na wiosnę to trzeba dawać mocniejsze dawki lub dolewać dodatkowy środek, chciałbym również znać opinie użytkowników którzy ten środek stosują  i mają jakiekolwiek pojęcie na jego temat....

 

 

 

 

Jak to nie ma na ulotce kiedy i ile stosować? co za herezje opowiadasz, kto wie gdzie i co kupiłeś

Stosuje się od 3-go liścia, {3-ci liść dłuższy od drugiego i przestaje rosnąć}  dawka Jesienią 2 litry, a wiosną 3 litry.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Jak się nie umie czytać ulotki to nie ma :D
"III ZASTOSOWANIE ŚRODKA
Pszenica ozima, pszenżyto ozime, żyto, jęczmień ozimy
A. Jesienią od fazy 3 liści zbóż do wystąpienia przymrozków (faza 3 liści ma miejsce
wówczas, gdy liść trzeci jest dłuższy od drugiego i przestaje rosnąć)." oraz
"B. Wiosną, bezpośrednio po rozpoczęciu wegetacji zbóż, do pełni fazy krzewienia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na miotłę tak, na wiosnę trzeba jechać na dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Witam, jaki środek jest teraz taki najbardziej polecany, chodzi o pszenice. A na polu przeważnie perz, osty i miotła i co na to najlepiej zastosować i nie wiem czy na wiosnę czy jeszcze teraz jesienią siane tydzień temu, kiedy uzyskuje się najlepsze rezultaty ?

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

Panowie mam takie pytanie będe pryskać pszenice i pszenżyto we wtorek Expertem+Glean i tu jest pytanie bo wiem że trzeba pryskać na wilgotną glebę ale nie wiem czy lepiej z rana kiedy rosa jest czy wieczorm kiedy dopiero tworzy się rosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jak masz warunki to daj Snajpera


Witam, jaki środek jest teraz taki najbardziej polecany, chodzi o pszenice. A na polu przeważnie perz, osty i miotła i co na to najlepiej zastosować i nie wiem czy na wiosnę czy jeszcze teraz jesienią siane tydzień temu, kiedy uzyskuje się najlepsze rezultaty ?

Na wiosnę daj Apyros w górnej dawce, a na poprawkę daj Chwastox na ostrożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam.

Nie znalazłem podobnego tematu więc pozwoliłem sobie założyć nowy, jeśli istnieje już podobny temat to przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

Jakich herbicydów jesiennych używacie w uprawie żyta ozimego, czy stosujecie mieszanki herbicydów, jeśli tak to jakie? Mam problem z bodziszkiem drobnym, przetacznikami i fiołkiem polnym, chciałbym razem z  miotłą zbożową i tomką ościstą zwalczyć te chwasty jesienią ale większość herbicydów zalecana jest na wiosnę, w związku z tym prośba o pomoc. 

Czy ktoś z forumowiczów eliminuje wspomniane chwasty jesienią, jeśli tak to jakimi środkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

jak się sprawdza?? ja myślę nad połączeniem Tolurexu 2 l/ha + Granstar  Ultra SX 50 SG 240 w ilości 50g/ha. Co sądzicie o takim rozwiązaniu, stosował ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borbongo80    0

 Od kilku lat mam problem z fiołkiem, do tej pory był zwalczany zawsze na wiosne (Mustangiem), ale w tym roku postanowiłem rozprawić się z nim już jesienią. Pszenica siana 2-3 pażdziernika, ma obecnie po 2 listki i ponownie jest bardzo duża inwazja fiołka (ma obecnie po 2 listki) i zaczyna powolutku miotła kiełkować. Zamierzam zastosować Glean 75 WG 15 g/ha + Legato Plus 600 SC 0,75 l/ha. Kiedy pryskać? Jakie są minimalne temperatury przy których można stosować tą mieszankę? Czy Waszym zdaniem ta mieszanka da radę czy trzeba będzie na wiosnę poprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

juz powinieneś pryskać bo zalecają na 1-2liść (1 liść mamy kiedy 2 zaczyna wychodzić itd.) pszenicy temp 0-25st, jak gleba wilgotna i chwasty nie przerośnięte to jest duża szansa, że obejdzie się bez poprawki o ile nie ma chabra bo go jesienią trudniej zwalczyć, z fiołkiem sobie bez problemu poradzi z miotłą też bo 2 substancje będą je zwalczać. U mnie na wilgotnej glebie w takiej fazie jak u ciebie nie miałem żadnej poprawki, a z przytulią zawsze był problem u mnie. Wcześniej próbowałem Maratona ale lubił przepuścić przytulie jak nie było idealnych warunków czyli wilgotna gleba. Poza tym kosztowo sporo droższy bo te 8g gleanu trzeba było jeszcxze dodać jak po rzepaku było i sie robiło prawie 130zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Dzisiaj byłem kupić środki i wspólnie z sprzedawcą doszliśmy do wniosku że na jesień polecę 2l/ha Lentipuru a na wiosnę poprawię na przytulię i dwuliścienne.Koszt Stakato (DFF na przytulię) wyniósł by dodatkowo 50 zł więc wole jechać drugi raz na wiosnę Mustangiem za 50zł a mieć pewność że będę miał wszystko zwalczone.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Witam.Panowie legato plus 600sc mam zakupione i miałem pryskac zboze po siewie ale niestety pustynia była na polu prawie az do teraz i zastanawiam sie czy moge z legato przejechac w dawce 1,5l/ha na 300l wody w tym tygodniu gdzie zboze ma po jednym rozkrzewieniu a chwasty nie sa za małe tez niestety...stosowac legato teraz czy wiosna lepiej czyms innym odchwaszczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj