Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Można, nie ma zadnych przeciwwskazań.

nie jest jakimś chochlikiem fakt z T3 i starane? on na pewno ma rejestrację w tak zaawansowanej fazie? Chyba, że T3 dajesz jakoś bardzo szybko. Coś mi się tu nie podoba, kiedyś popryskaliśmy mocno rozwinięta pszenicę środkiem na chwasty i efekt był taki ze kłos czarny a w kłosie 8 ziarniaków, tam gdzie były mijaki było ok - kłos złoty, a w kłosie 40-50 ziarniaków. Co ciekawe taki efekt był tylko na jednej odmianie.

Starane w T3 to już ryzyko. W tak późnej fazie na przytulie tylko grodyl. Co do zwalczenia jesienią przytuli to jest kilka substancji skutecznych jesienią np: prosulfokarb (boxer), diflufenikan (legato, mac-diflufenikan) czy pendimetalina (stomp, panida). Ich mieszanie razem powinno zapewnić zwalczenie przytulii na wysokim poziomie, ale chyba żadna mieszanina nie zapewni zwalczenia przytulii w 100%. 90% to jest dużo, ale w warunkach wysokiego zachwaszczenia przytulia może być to za mało i konieczna będzie poprawka wiosną nalistnie. Do dobrego zwalczenia przytulii jesienią trzeba idealnie trafić z terminem zabiegu czyli do początku wschodów przytulii. Poza tym nie jest problemem dla przytulii że może wschodzić późna jesienią czy wiosna i dlatego może być konieczna poprawka wiosną mustangiem czy grodylem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

Opryskalem w sobote pszenice mieszanina boxer 2 litry+ pendigan 2litry .Pierwszy raz zastosowalem ta mieszanine jak zaczynalem rano to ziemia byla mokra ale od rana swiecilo slonce i jak konczylem ostatnie pola to ziemia byla juz zdecydowanie sucha .Pszenica w fazie 1-ego liscia chociaz niektóra zaczynala dopiero wschodzic .

Jak myslicie podziala ta mieszanina szczegolnie chodzi mi o miotle i przytulie nadal sucho i nie nadaja deszczu ?

I drugie pytanie czy ta pszenice ktora dopiero puszczala kielka nie byla za mala do pryskania?

A na przytulie na wiosne poleca AURORE bardzo dobrze ja bierze i tanio wychodzi.

Edytowano przez reno9034

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Myślę że powinno być dobrze, na przytulie to bardzo dobra mieszanina i może nie będzie nawet konieczna poprawka. Pendimetalina ma wysokie wymagania względem wilgotności gleby, ale jak rano gleba była wilgotna to nie możliwe ze przez cały dzień straciła nie wiadomo ile wilgoci. Faza szpilkowania to dobry termin na boxera i pendigan. Miotłę weźmie, przytulię też powinno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

Dzieki za odpowiedz , jestem z lubelskiego okolice Krasnegostawu i musze powiedz ze susza u nas spora po burakach ciezko orac plug wychodzi z ziemi i na nastepne dwa tygodnie nie nadaja opadow wiec zobaczymy jak bedzie .

A co z przytulia ktora byla juz w fazie 2 lisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A co powiecei na misznkę Alister grande 0,3 i Expert med 0,2 dotedo glin 10 gram, nie trzeba będzie żadnej poprawki na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie za mało tego alistera? Mieszanka ładna, choć pewności nie mam przy chabrze i miotły. Ale to już by musiało wiele czynników niekorzystnych podziałać.

Dzieki za odpowiedz , jestem z lubelskiego okolice Krasnegostawu i musze powiedz ze susza u nas spora po burakach ciezko orac plug wychodzi z ziemi i na nastepne dwa tygodnie nie nadaja opadow wiec zobaczymy jak bedzie .

A co z przytulia ktora byla juz w fazie 2 lisci?

A jak taka susza i nie padało to ze skutecznością może być gorzej, ale boxer i pendimetalina częściowo również nalistnie. A przytulia w fazie 2 liści może być słabiej zwalczana przez środki doglebowe, wtedy powierzchnia liści przytuli już pozwalają na wchłonięcie substancji aktywnej czyli na środki nalistne. Ale jak zwalczy to miłe zaskoczenie. Napisz za jakiś czas czy zwalczyły czy nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomi tak pryskają, ale na wiosnę jadą granstarem, ja bym chciał bez poprawek,

Zastanawiam się nad 0,4 moze 0,5 alisteru i expertu 0,25.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

co powiecie o takiej mieszance lentipur 1.4l isoguard 1.4l legato 150ml. Dzisiaj opryskałem tym pszenżyto. Koszt niecałe 100zł/ha.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Znajomi tak pryskają, ale na wiosnę jadą granstarem, ja bym chciał bez poprawek,

Zastanawiam się nad 0,4 moze 0,5 alisteru i expertu 0,25.

No bym trochę zwiększył, 30% zalecanej dawki to trochę mało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

6 lat temu pryskałem 0,2 alisteru 160 i 20 gram glenu i chyba bez poprawek było, ale glenu była prawie pałna dawka.

Myślę że jak dam 0,5 alisteru 0,25 expert i z 10 gram glenu to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie proszę o pomoc. Czy nie zaszkodzi oprysk Lentipur flo 500sc pszeniecy zimowej jeśli ona niema jeszcze 3 liści? Chodzi o to że sąsiad pryskał wczoraj opryskiem lenitpur a pszenica niema jeszcze 3liści. A ja też chcę opryskać na miotłę przed zimą a niema innego środka w sklepie w którym się zaopatruje. Liczę na wasze odpowiedzi pilnie bo mam zamiar jutro kupić i pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

ja chcę tylko teraz opryskać na miotłę a na chwasty to dopiero na wiosnę. Nie zaszkodzi to zbożu jeżeli wezmę i opryskam go tym opryskiem jeżeli niema 3 liści? Licze na wasze wypowiedzi PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

co miślicie o dawce 0,25 Expert i 8 gran Glinu ?? co do tego dołożyc żeby na wiosne nie poprawica w szczególności chodzi mi o chaber ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

co miślicie o dawce 0,25 Expert i 8 gran Glinu ?? co do tego dołożyc żeby na wiosne nie poprawica w szczególności chodzi mi o chaber ????

W tej mieszaninie trochę więcej experta bym dorzucił. A na chabra nie ma pewnej substancji, nalistnie skutecznie można zwalczyć triberunonem metylu lub innymi nalistnymi jak wyżej proponowany granstar. Doglebowo pochodne mocznika zwalczają ale nie dają pewności, czasem załatwi, czasem przepuści czyli chlorotoluron i izoproturon.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

W tej mieszaninie trochę więcej experta bym dorzucił. A na chabra nie ma pewnej substancji, nalistnie skutecznie można zwalczyć triberunonem metylu lub innymi nalistnymi jak wyżej proponowany granstar. Doglebowo pochodne mocznika zwalczają ale nie dają pewności, czasem załatwi, czasem przepuści czyli chlorotoluron i izoproturon.

tzn ile tego experta ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie słyszałem o takim herbicydzie. Jaka to substancja aktywna i w jakiej ilości?

tzn ile tego experta ???

Mówiłeś chyba o 200 czy 250g. Dla pewności wolałbym 300g. Bo gdybyś dodał diflufenikan czy pendimetaline to mógłbyś zejść z expertem, bo gleanowi bardzo nie ufam w zwalczaniu chwastów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sens stosowania gleanu jest wtedy kiedy przedplonem był rzepak i jest sporo samosiewów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dziś spryskałem Tolurex-em 500 sc dawka 2L /ha koszt 68 zł nastawiony byłem bardziej na zwalczenie samej miotły zbożowej ponieważ na tym polu co pryskałem (pszenżyto ) jest małe zachwaszczenie i na dodatek susza troszki jest więc po oględzinach małe na dzień dzisiejszy jest zachwaszczenie za niedługo zima więc wymarznie dobrze więc moim zdaniem dużej a raczej bardzo dużej konkurencji chwast - zboże to w tym roku nie występuje . Dodam także że to pierwszy raz stosuje herbicyd jesienią . Chciałem zrobić mieszankę ale doradzono mi w sklepie z śor aby zastosować jeden a nawet nie było tego co ja chciałem i dali mi ten no cóż bedzie widać na wiosnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

kiedys pryskalem tolurexem na jesieni i tez bylo tak sucho jak w tym roku to na wiosne w marcu bylo ladnie ale jak zrobilo sie cieplo to w kwietniu miotly bylo duzo i poprawka od nowa moim zdaniem mogles jeszcze poczekac z tym opryskiem jak zrobiłoby sie troche mokrzej i zimniej gdyz tolurex nie lubi duzych temperatur w zeszlym roku pryskalem 26 11 2012 izoprpturon 2litry diflufenikan 0.2 glen 5g i bylo super a na zime narazie sie nie zanosi wiec nie ma sie co spieszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj