Benek70

Pryskanie zboża na chwasty w jesieni

Polecane posty

FINN    1478

@lebek, a czytałeś etykietę na oakowaniu przed zastosowaniem środka??


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

milanreal1 - dzięki za odpowiedź. Myślałem, że stosowałeś sam taką mieszaninę, więc zadałem to pytanie. A więc zastosuję albo samo Legato Plus 600 SC, albo Stomp 330 EC. Będę siał w piątek, albo sobotę. Od razu po siewie pryskam. Prognozy na najbliższe dwa tygodnie są pesymistyczne, jeśli chodzi o opady deszczu u mnie.

A jeszcze o jedną rzecz zapytam: Boxer zwalcza skutecznie przytulię po jej wzejściu?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

lebek, a czytałeś etykietę na oakowaniu przed zastosowaniem środka??

czytałem i według mnie mnie bobik można siac,a gorczyce juz nie bo po 9 misiacach tylko zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1 - dzięki za odpowiedź. Myślałem, że stosowałeś sam taką mieszaninę, więc zadałem to pytanie. A więc zastosuję albo samo Legato Plus 600 SC, albo Stomp 330 EC. Będę siał w piątek, albo sobotę. Od razu po siewie pryskam. Prognozy na najbliższe dwa tygodnie są pesymistyczne, jeśli chodzi o opady deszczu u mnie.

A jeszcze o jedną rzecz zapytam: Boxer zwalcza skutecznie przytulię po jej wzejściu?

Jeszcze może napisze szerzej bo poprzednio trochę skróciłem i nie wiadomo do końca o co chodzi. Boxer jest nalistny ale to nie znaczy że działa dopiero kiedy zostanie wchłonięty przez liście chwastów. Musi przeniknąć do młodych korzeni chwastów, wtedy zwalcza je najlepiej co oznacza że najlepiej go dawać tuz przed lub w momencie wschodów chwastów. Dlatego zaleca się go stosować już w fazie szpilkowania zbóż, bardziej wyrośnięte chwasty maja znacznie lepiej rozwinięty system korzeniowy co może wpłynąć na gorsza skuteczność. Boxer jesienią nie powinien mieć problemu z przytulią, wiosną monitorować czy nie wschodzi przytulia. W zwalczaniu przytulii bardzo dobrze wychodzi mieszanina boxera z pendimetaliną czyli np z wyżej wymienionym stompem (w przypadku jakby tej przytulii było bardzo dużo).

 

A z tą pogoda to nigdy nie wiadomo, i ja już sam nie wiem którą prognoza się kierować. U mnie miał być dziś ciepły i słoneczny dzień, a w południe padało. Żadna prognoza się nie sprawdza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Zrobiło się ciepło, dziś skończyłem siew pszenicy po kukurydzy. Na polach gdzie pszenice posiałem wcześniej pszenica ładne wzeszła ale też sporo samosiewów rzepaku wzeszło. Juz teraz dać herbicyd? Zamierzałem dać boxer z gleanem. Czy może coś innego, albo co jeszcze dodać. Oczywiście zwalczyć chcę przede wszystkim miotłę, te samosiewy oraz przytulię. Chabra wiosną pewnie i tak będzie trzeba poprawiać bo z jego zwalczaniem to loteria, raz trzeba pryskać wiosna raz nie. A i ostatnie pytanie, czy ta mieszanina będzie dobra też na te pola po kukurydzy czyli zabieg przed wschodami pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wschody pszenicy to dobry termin do odchwaszczania, tym bardziej jeżeli presja chwastów już jest spora. Jeżeli chwasty nadmiernie wyrosną to zabieg może być mniej skuteczny. Kombinacja boxera z gleanem będzie dobra, w jakich proporcjach zamierzasz mieszać? Boxer zwalcza miotłę, przytulie i samosiewy, ale na samosiewy ze względu na dużą ilość zawsze warto dodać glean. Na przytulię warto dodać 0,1l legato(diflufenikan).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Moja pszenica była pryskana na drugi dzień po sianiu Legato Plus 600 SC. Ziemia jeszcze była wilgotna, ale do tej pory nie padał deszcz. To już 13 dni. Mimo to już rozpoczęły się jej wschody. Dziś widziałem na polu jakiś chwast; z tego co do tej pory szukałem na internecie, to chyba są tobołki polne. Zgodnie z etykietą zastosowanego przeze mnie herbicydu, chwast ten powinien być zwalczany. Będę i tak kontrolował stan plantacji.

A czy mimo zastosowania wtedy Legato Plus 600 SC mogę jeszcze powschodowo poprawić Boxerem 800 EC (gdyby okazało się, że jest więcej chwastów)? Nic się zbożu nie stanie? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję!

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pszenicy nic się nie stanie, bo czytałem publikacje że zastosowanie prosulfokarbu nawet w dawkach kilkukrotnie większych od zalecanych nie spowodowało skutków ubocznych. Boxer tobołki bardzo dobrze zwalcza. Ale na razie czekaj, po 1 może legato jeszcze zadziała i nie będzie potrzebna poprawka. Druga sprawa to boxer również wymaga wilgotnej gleby, na suchej glebie skuteczność środków doglebowych jest słaba.

 

I jeszcze odpowiem @RAPSCASE bo poprzednio udzieliłem niepełnej odpowiedzi. Bezpośrednio po siewie raczej nie, zaczekałbym przynajmniej do początku wschodów pszenicy lub chwastów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zawiera izoproturon, substancje działająca identycznie jak chlorotoluron czyli czasami może hamować. Najważniejsze w takim wypadku jest niepłytki siew, odleżała gleba aby węzły krzewienia nie zostały odsłonięte.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Opruskałem teraz na jesień pszenice Gleanem ale z tego co wiem nie zwalcza on owsa głuchego,

chciałbym a wiosne poprawić czymś na owies głuchy, co polecacie ?

Edytowano przez beja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Witam

 

Panowie mam kilka pytań odnośnie jesiennego odchwaszczania..Wiem 17 stron tematu to już wiele pytań znalazło odpowiedź ale może jeszcze raz wspomożecie laika :D

 

Więc tak posiałem pszenicę w tym roku w większości na ugorach.Pola przygotowywane były od wiosny i są dobrze uprawione ale nie pryskane żadnym środkiem chwastobójczym. W tamtym roku też tak miałem posianą pszenicę i jednak było trochę w niej chwastów (królowała przytulia) mimo wiosennego oprysku...tyle że pryskałem chwastoxem a to znowu inna bajka.. ;)

 

Więc do rzeczy..pszeniczka zaczyna wychodzić z ziemi ale jak na razie chwastów nie widać.. Kiedy najlepiej pryskać? Teraz jak pszenica dopiero wychodzi czy poczekać trochę i na nią i na chwasty? Jak na razie ciepło i wilgotno więc chwasty zaczną pewnie szaleć :D Pryskać na wilgotną ziemię?

 

Jakie opryski polecacie? Te tańsze są coś warte czy kierować się zasadą że jak ma działać to musi kosztować?

 

Pierwszy raz chcę spróbować jesiennych oprysków bo boję się że sobie potem na wiosnę mogę z tymi chwastami "na raz" nie poradzić...

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możesz już teraz pryskać, byle tylko gleba była wilgotna. Te tańsze środki też są dobre ale nie można ich często stosować bo łatwo chwasty się na nie uodparniają, jak ich nigdy nie stosowałeś to będą skuteczne.

Opruskałem teraz na jesień pszenice Gleanem ale z tego co wiem nie zwalcza on owsa głuchego,

chciałbym a wiosne poprawić czymś na owies głuchy, co polecacie ?

Na jesieni nie zwalczysz owsa głuchego. Na niego najlepiej tak jak wyżej puma bądź axial. Axial kilka zł tańszy a tez skuteczny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dziś przyjechał kurier i wręczył mi. Protugan (sub. akt. izoproturon), Diflanil (sub. akt. diflufenikan) i glean 75wg (sub. akt. chlorosulfuron).

Mam jeszcze Tolurex (sub. akt. chlorotoluron). To wszystko idzie na pszenice i pszenżyto w dawce:

Protugan/Tolurex - 2l/ha

Diflanil - 0.12l/ha

Glean - 6g/ha

Co sądziecie o tej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja w tym roku pierwszy raz prysnę na jesieni i mam już Glean 0,2+ Legato 0,3.l/ha.

Efekty zobacze na wiosnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Możesz już teraz pryskać, byle tylko gleba była wilgotna. Te tańsze środki też są dobre ale nie można ich często stosować bo łatwo chwasty się na nie uodparniają, jak ich nigdy nie stosowałeś to będą skuteczne.

 

Na jesieni nie zwalczysz owsa głuchego. Na niego najlepiej tak jak wyżej puma bądź axial. Axial kilka zł tańszy a tez skuteczny.

Puma robi robote ale cena zwala z nóg.

Axialu nigdy nie stosowałem ani o nim nie słyszałem.

Zastanawiam się nad Apyrosem, zwalcza owies głuchy, przepusci miotłe i przytulie i takie fioletowe kwiatki,ale to powinien mi załatwić Glean teraz na jesień.

No i cena Apyrosa 220 zł na 3 ha czyli połowa tego co Puma.

Chyba że macie ciekawsze propozycje ?

Edytowano przez beja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Mam wszystkie pola pod pszenice pociagniete glifosatem, czym teraz optymalnie popryskac kawalki gdzie jest duza presja przytulii. Mam 3 takie pola gdzie ta franca jest zawsze

 

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalk now Free

 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Puma robi robote ale cena zwala z nóg.

Axialu nigdy nie stosowałem ani o nim nie słyszałem.

Zastanawiam się nad Apyrosem, zwalcza owies głuchy, przepusci miotłe i przytulie i takie fioletowe kwiatki,ale to powinien mi załatwić Glean teraz na jesień.

No i cena Apyrosa 220 zł na 3 ha czyli połowa tego co Puma.

Chyba że macie ciekawsze propozycje ?

Jak Ci tyle glean załatwi to się ciesz. Liczyć na skuteczność chlorosulfuronu to już nie jeden się przejechał na tym.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Mam wszystkie pola pod pszenice pociagniete glifosatem, czym teraz optymalnie popryskac kawalki gdzie jest duza presja przytulii. Mam 3 takie pola gdzie ta franca jest zawsze

 

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalk now Free

 

ja pryskam na jesień, diflufenikan, izoproturon, chlorotoluron, chlorosulfuron i przy zabiegu T3 dorzucam starane i helm-tribi w żniwa czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie dawaj chlorotoluronu z izoproturonem. Ta sama grupa chemiczna, ten sam mechanizm działania. Ten sam efekt dałaby wyższa dawka chlorotoluronu bądź izoproturonu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

 

ja pryskam na jesień, diflufenikan, izoproturon, chlorotoluron, chlorosulfuron i przy zabiegu T3 dorzucam starane i helm-tribi w żniwa czyściutko

nie jest jakimś chochlikiem fakt z T3 i starane? on na pewno ma rejestrację w tak zaawansowanej fazie? Chyba, że T3 dajesz jakoś bardzo szybko. Coś mi się tu nie podoba, kiedyś popryskaliśmy mocno rozwinięta pszenicę środkiem na chwasty i efekt był taki ze kłos czarny a w kłosie 8 ziarniaków, tam gdzie były mijaki było ok - kłos złoty, a w kłosie 40-50 ziarniaków. Co ciekawe taki efekt był tylko na jednej odmianie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Starane ma rejestrację do liścia flagowego zbóż, jednak jakieś mieszaniny, to różnie może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

To grodyl zamiast starane, bierze w każdej fazie. U mnie było po wykłoszeniu, żadnych skutków ubocznych nie widziałem. Mam też problem z przytulią gdzie po dff ją wywala na wiosne. W tym roku zrezygnowaliśmy z dff, poszedł sam expert, a na wiosne poprawka na przytulie sekator bądz mustang i wychodzi ta same cena co expert+dff na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Panowie mogę zastosować oprysk na jeczmien ozimy oraz żyto hybrydowe mieszaniny : expert met 250-300g + legato 0,1l /ha ??

Edytowano przez misiu21692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem z chwastami w życie ozimym . Wydaje mi się , że to tomka oścista lub wiechlina roczna a znowu sporo osób twierdzi , że to moze być miotła . Miałem chęć prysnąć to Axial Komplett Pak , nawet doradcy mi to doradzali a z tego co tak czytam to samym Axialem żyto można ale już z tym dodatkiem Winnetou (Axial Komplett Pak ) to można pszenice ozimą i pszenżyto a o życie czy można nic nie pisze  Czy  może ktoś stosował Axial Komplett Pak w życie ozimym na wiosnę ? Bo no samym Axialem mi się trochę nie uśmiecha bo są i niestety inne chwasty .....  Może polecicie coś innego ?

    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
    • Przez kingway
      Witam , jaki oprysk wybrać na oziminy na wiosnę ? Mam na myśli Rexade , Axial ? Oprócz tego mam do pryskania jare i teraz tak się zastanawiam czy nie  opryskać ich nowym chwastoxem trio zamiast jak dotychczas turbo ? Trio wychodzi chyba ciut drożej , ale nie dużo , ale może skuteczniejszy ?? Podzielcie się czym pryskacie  swoje  uprawy i jakie opryski możecie polecić ?  
    • Przez endrju00711
      Koledzy , mam do was wielką proźbe , poniewarz , dziś zadzwonili z agencji , że jutro przyjadą nas kontrolować , a nie znam osoby w powiecie , która prowadzi taki rejestr oprysków ,pomużcie , jak takie coś zrobić ?? Prosze o skan , lub fotke stronek z takiego rejestru . I mam takie jedno pytanie , jak u was patrzeli na to jak by ktoś tego nie miał , bo niby mogą cofnąć dopłaty . Prosze was bardzo o pomoc , zamieszcze poniżej adres email : endrju00711@wp.pl . A mam jeszcze jedną wontpliwość , poniewarz niedaleko domu mam ułożone bele , tak , że zajmują one pół pola , bo z 40 arów zrobiło się około 25 arów , a te pole jest koło mojego sadu , w którym jak układaliśmy , je w żniwa również nie było się jak obrucić ciągnikie , czy doczepią się za to , że 40% pola jest nie zasiae poplonem . To jest nic , ale jeszcze do tego dochcodzi hektar pola po kuku na ziarno , i nie zdążyliśmy tam jeszcze zasiać poplonu , bo jak nie deszcz , to czasu nie ma . I czy za takie przewinienia mogą cofnąć dopłate , bo nie dość , że biore standardowe , i takie tam dodatki do krów itp. , to jeszcze mam troche kasy za poplony . Ale najwarzniejsze jest to , że nie posiadam tej książki do oprysków , i na tym prosze się skupić , bo mam czas do wieczora , bo potem , to już rano inspekcja do domu za puka
    • Przez semenenek
      Witam mam pytanie odnośnie środka ochrony roślin który zwalczyłby w owsie wyczyńca polnego? W tamtym roku miałem z nim duży problem i w tym roku chciałem się zabezpieczyć w razie jego wystąpienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj