Zaloguj się, aby obserwować  
zetor7441

Jaki ciągnik do 160 KM na 90 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor7441    0

Drodzy Koledzy mam problem chce kupić dobry mocny ciągnik niestety używany na razie na nowy mnie nie stać a ha przy było. Mam aktualnie prawie 90 ha i spore maszyny jak na zetora 12145. Jest za slaby. Chce żeby każdy z Was się wypowiedział i doradził, co kupić, bo mam małe fundusze, bo tylko 40 tys. Najlepiej żeby sami użytkownicy wypowiedzieli się jak te maszyny pracują, jakie mają spalanie i dostęp części wraz z awaryjnością???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci poradził wziąść coś zachodniego,chodzonego np. jakiegoś new hollanda czy jaśka.Poszukaj na allegro czy otomoto może coś w tej cenie sobie znajdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

coś z "zachodniego" to będą starsze za taką cenę, sam jakbym miał szukać takiego ciągnika to rozejrzałbym się może za MF 3650 bądź jakąś renówką, widziałem tez na allegro jakiegoś sama ok 150kM, bo jaśki czy fendty będą drogie a jak new holland to nie kupi tej mocy raczej jak już to forda http://allegro.pl/item730438937_ciagnik_ro..._ford_8730.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A nie jestes zainteresowany Fendt 615 LSA Turbomatic?? mozemy sprzedac w rozsadnej cenie lub Same Titan 190? Ciagniki sprawne i ciagle pracuja w polu wiec nie ma obawy ze jakies trefne. Wymieniamy poprostu na nowe tzn te 2 chcemy na 1 nowy wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromar1991    0

a masz jakieś kryteria , cena itp ?

 

A ja bym radził może jakiegoś włoskiego np: Landini Landpower 165 TDI

 

- Silnik Perkins 1106-E60TA

- 163,2 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

Ja bym proponował albo ursusa 1614 albo 1634.Sam też słyszałem że 1634 potrfią nawalić,ale też słyszałem od jednego gościa że uniego na 90 hektarach chodzi bez zarzutu i spokojnie zdąży wszytsko obrobić bez żadnej awari,ponoć 1634 mają słabsze niektóre podzespoły niż 1614 ale to wcale nie znaczy że bedziesz ciągle grzebał się wnim,tak czy siak jak bym wybierał z pośród tych dwóch modeli,jesli i ty zdecydował byś się na któryś to polecam popytać na nawet na AF ich użtykowników,to tesz może ci wiele pomóc :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Panowie troche mi sie zmienily plany teraz szukam jak najtanszego ciagnika z przednim napedem 6 cylindrowego najlepiej ursus lub zetor jak byscie cos wiedzieli dajcie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

No to się trochę spóźniłeś 3 dni temu sprzedaliśmy Ursusa 1614 6 garów w stanie bardzo dobrym za bardzo niską cenę jak na jego rocznik ponieważ zależało nam żeby go szybko sprzedać , bo są inne wydatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Może Zetor 16045 lub coś z ZTS-ów, dobra maszynka Mieliśmy u siebie i sobie ją chwalimy, masz już zetora więc nie będziesz miał problemów z przestawieniem się na niego.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

a za ile poszedl jesli mozna spytac?

ten z allegro to 4 turbo jak chce 6

a pozatym chce jak naj taniej to znaczy moze byc do remontu moze miec przypalona kabine nawet jak cos

czekam na dlasze podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

jak brać do remontu to tylko do malowania teściu kupił 4 lata temu 1634 która jeżdziła w mieście i dwa lata u gospodarza zmienił z tyłu opony i pomalował 10 000 po roku poszła skrzynia i most 13 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Za 40tyś to kupisz z 20letni ciągnik z przebiegiem przynajmniej 10tyś motogodzin. Na 90ha to na bank cos wyjdzie w pierwszym albo drugim roku i dołożysz 10-20tyś zł.

Niewiem jak gospodażysz ale jak masz 90ha to z samych dopłat bez ONW powinieneś mieć co roku ponad 70tyś zł, nieliczac zysku z plonów. Ja bym radził zmienić prace. Bo jak kasy z 90ha starcza na aby sztukę za 40tyś to coś jest ne tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

tak na prawde to my jeszcze nie mamy tych 90 ha mamy tak okolo 75 a tak pozatym chcemy kupic cos do remontu i poswojemu zlozyc wtedy bedzie wiadomo co jest w tej maszynie kup cos teraz za te 40 tys i nie wiadomo czy pochodzie chociasz pol roku.Chcemy isc po kosztach bo mamy zamiar kupi nawiosne troche maszyn nowych takie jak prasa czy jakies przyczepy moze cos do uprawy.Poza tym jestesmy na vat-cie i mozemy se odliczyc wszystkie koszty nowych czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak dla mnie to rzeźbisz w gównie. Po co kupować ciagnik do remontu za 40tys i dodatkowe 20-30 w remont, a przyczepy kupujesz nowe? Przyczepa to koszt 40-50tyś zł. Lepiej ta kasę dołożyć do ciągnika i kupić coś nowszego nie do remontu. A przyczepę kupisz po remoncie za 15tyś.

Miałbyś przyczepę jak nową za 15tyś i zostało by ci z tego ok 30tyś + 40tyś na ciagnik i 20tys na remont to wychodzi ze byś kupił za te same pieniądze ciagnik za 90tyś zł. Za to można kupić przyzwoity traktor który trochę pochodzi.

Albo wziąć coś na PROW i za te same peniądze kupisz nowy trektor i będziesz miał pewnośc że jest sprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Poszedł za 41,5 tyś. był z 1998 roku B) Z tego roku to sobie cenią 55tyś.+ B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati5421    0
http://www.allegro.pl/item869593219_massey_ferguson_3690.html Zobacz tego. To jest nasz massey. Jest on w dobrym stanie. Zrobiliśmy nim 300 mtg w tym z 200 mtg w pługu i nie narzekamy. Super ciągnik pełno sprawny. Ma oszczędny silnik Valmeta. Moim zdaniem jak na ciągnik to conajmniej z 50 tys musisz wydać aby chodził dobrze. Bo jak kupisz ciągnik do remontu to nie wiadomo ile Cie naprawa wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Drodzy Koledzy mam problem chce kupić dobry mocny ciągnik niestety używany na razie na nowy mnie nie stać a ha przy było. Mam aktualnie prawie 90 ha i spore maszyny jak na zetora 12145. Jest za slaby. Chce żeby każdy z Was się wypowiedział i doradził, co kupić, bo mam małe fundusze, bo tylko 40 tys. Najlepiej żeby sami użytkownicy wypowiedzieli się jak te maszyny pracują, jakie mają spalanie i dostęp części wraz z awaryjnością???

 

 

jak chcesz moge ci dac numer znajomego ma za 42 tysiące zetor 16145 chba 95 rocznik super stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Znajomy ma Fendta 615 za 48 tys... www.allegro.pl/item875288948_sprzedam_fendt_615.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile faktycznie ma mth? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Przebieg orginał. Kupił za granica nawet nie wiedział co kupuje B) bo zielony jest w maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj