Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian1985

Rzepak , opryski

Polecane posty

Adrian1985    0

Witam. Mam pewnien problem. Kilka dni temu zmarl mi ojciec i caly swoj majatek pozostawil mi. mial ok 51 Ha.Problem tkwi w tym ze posial 20 Ha rzepaku lecz nie opryskal jego. Mam pytanie, czym pryskac rzepak ? Dodam ze jest teraz w fazie ze widac 2-4 listki. Kompletnie nie znam sie na specyfice uprawy rzepaku. Bylbym wdzieczny rowniez gdyby ktos mi opisal szczegolowo jakie zabiegi wykonywac jesienia i wiosna. Kolejne pytanie to czy da sie teraz jakos zastapic nawozenie pod korzen w rzepaku? z tego co wiem to nie byl on nawozony, czy np.gnojowica polana powschodowa da jakis rezultat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

możesz go spryskać jak rzepak osiągnie 4 liście właściwe herbicydem Fuego + Fox w dawkach 1L+1L.Nawóz możesz posiać polifoske albo poczekać do wiosny i sypnąć yara mila 16,16,16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

butisan star od 2 do 2,5 l

mozna eksperymentowac i dac 1,8l butisanu i na dobitkę 0,12 lontrelu lub galery

jak wyzej kolega podał ostatnio pisało w top agrar


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

Adrian1985    0

Dzieki za szybką odpowiedz. Nadmienie ze w polach na ktorych jest rzepak jest sporo samosiewów oraz widac ,rzadko, ale widac perz,jest rowniez miotla,przytulia,rumian. Jaki najkorzystniejszy bylby oprysk na te chwasty? Czy musze pryskac jesienia 2 razy rzepak od chwastow?? Da sie mieszac opryski? Moglibyscie naspisac na jakie chwasy dzialaja te opryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

na jednoliscienne czyli samosiewy zbóz,i perz to masz czas jeszcze lub na wiosne ale jesli durzo tego to lepiej dac oprysk na jesien(dawki i srodki poleca ci w sklepie) co do rumianu to lontrel natomiast galera to mieszanka lontrelu ze starane wiec bierze i rumian i przytulie (dawki i terminy masz w necie) natomiast butisan star np najlepiej dac ok 4-7 dnia po siewie no max do 10 poźnej skutecznos maleje i trzba wali wieksze dawki a to bardzo drogi sport.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1985    0

Dzwonilem do handlarza i polecil mi Galerra+Metazanex jako jeden oprysk na przytulie,rumian i inne. Oraz jakis srodek na Perz,samosiewy,miotle. Nazwy nie pameitam.

Czy moge zmieszac te opryski i wszsytko opryskac za jednym razem? czy lepiej w odstepach? jak tak to ile dni msuze odczekac aby dac 2 oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Też muszę pryskać po wschodach z powodu dużego przesuszenia ziemi .Wczoraj dość mocno popadało więc powinien się za 2-3 dni pojawić.

Też mi polecili Metazanex + Galera i takie kupiłem .Metazanex działa doglebowo i nalistnie a Galera tylko nalistnie .Trzeba będzie dobrze

trafić w fazy rozwojowe chwastów tak aby oba preparaty zadziałały najskuteczniej.

 

Tak się zastanawiam .Jeśli Metazanex jest środkiem doglebowym i nalistnym to czy nie lepiej zastosować go powiedzmy w fazie gdy rzepak ma powiedzmy dwa liścienie a Galerą opryskać troszkę później kiedy chwasty wyjdą i zmieszać ją z kimś środkiem na samosiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

kwasonierz odradzam, nie jest to dokładne urżądzenie i szybko przestaje działać. Kupiłem taki na wiosne ale dla sprawdzenia oddałem prubki do analizy i wyniki były bardzo rozbierzne, zmierzyłem też ph gleby pod iglaki i też wynik był rozbierzny o 0,8ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym fuego+fox po siewie to uważajcie ,ja wczoraj tym popryskałem a dzisiaj musiałem lecieć po asahi bo mi sie liście zaczęły zwijać.Niby 4 liście są ale chyba jeszcze za wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

można mieszać butisan 400 + metazanex + ekosol PK + siarczan magnezu (1+2+5+10kg/l) na 200l/ha teraz na jesień 3-5listków, prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj