zenas

PODNOŚNIK NIE OPUSZCZA W 3130

Polecane posty

zenas    11

:) Co może byc przyczyną że podnośnik nie chce za cholere opaść na dół raz mi się to już zdarzyło ale odkręciłem jakąś śrubkę w podnośniku i opadł ale to było dawno teraz nie wiem która to była może ktoś z użytkowników JD orientuje się co jest grane,bo trudno orać z pługiem podniesionym w górę.Dodam że wspomaganie działa b.d.

:)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
próbowałeś odkręcać dławik od szybkości opadania? może po prostu jest zbyt mocno zakręcony. Jest on na pokrywie tylnego mostu zaznaczony na załączonym obrazku

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf27166c2eb8cbb9.html

:) Witam

To zdarzyło mi się już drugi raz dowiedziałem się gdzieś że trzeba odkręcić jakąś śrubkę no i dzisiaj zabrałem sie do roboty w końcu trafiłem na tą odpowiednią i agregat opadł podejrzewam zapowietrzenie układu.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Witam. Mógłby mi ktoś pomóc gdyż dzisiaj to samo mi się stało i nie chce mi opaść podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Dzisiaj to wielkich trudach opadł podnośnik, jednak że jest taki problem iż nie reaguje na dźwignię do podnoszenia. Za każdym razem gdy odpale traktor pompa idzie do góry nie zależnie od położenia dźwigni do podnoszenia i się blokuje. Czego może być wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:( na sam pierw sprawdź poziom oleju w skrzyni ale na pracującym silniku jezeli jest poniżej minimum to układ się zapowietrza a jeżeli nie to zrób tak jak ci napisałem w komunikatorze. :( schemat budowy masz na stronie producenta J.D. w katalogu technical manual.

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

dzisiaj znów to się stało podczas włókowania ramiona podnośnika samoczynnie się podnoszą przecież nie mogę stale go odpowietrzać co jest grane piszcie :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

Być może masz to co było u mnie, tzn. spadła dźwigienka przy podnośniku w środku. A czy pompa opada jak zgasisz traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

i właśnie to mnie dziwi przez całą noc może stać z podniesionym agregatem i nie opadnie na przysłowiowy centymetr,dzisiaj rano pół godziny roboty i na środku pola podnośnik idzie do góry,odpowietrzyłem oraz przestawiłem dzwignie rodzaju pracy w górne położenie nie wiem czy to siłowe czy pozycyjne w każdym razie do wieczora miałem spokój,ale tak nie może być,powiedz kolego czy wystarczy zdjąć korpus górny podnośnika żeby naprawić to o czym piszesz ,bo ta usterka zaczyna mnie denerwować,może coś z rozdzielaczem ;)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

będę wdzięczny ;) zenas45@wp.pl


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek63    0

Witam, mam podobny problem z podnośnikiem w JD2140, kupiłem go niedawno i stan oleju był na minimum, pompa opuszczała dopiero przy dużym obciążeniu i po regulacji dźwigniami siłową i normalną.Po dolaniu oleju(agrol U) nadal nic się nie zmieniło, po uruchomieniu dźwigni w pozycji podnoszenie, podnośnik nie chce opaść.Okazało się, że był zerwany klin na dźwigni zewnętrznej, a pompa była w położeniu do podnoszenia.Przypuszczam że jest zapowietrzony cylinder, ponieważ gdy ręcznie podciągam dźwignię również nie reaguje, ale nie wiem jak go odpowietrzyć.Potrzebuję rady,gdyż nie wiem jak można go odpowietrzyć bez podnoszenia plecaka i zdejmowania kabiny, a nie wiem czy to jest zapowietrzenie, czy coś innego. Dodam,że wspomaganie pracuje b.d.Jeżeli ktoś miał podobny problem i wie dlaczego tak się dzieje,proszę o radę, bo sam już nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

kolego "sleny" dzięki za zdjęcia wiem na czym stoje ,jeżeli mi się jeszcze raz raz podniesie na polu i nie opadnie to zdejmuje korpus górny zobaczę co jest grane,tylko dlaczego po odpowietrzeniu ta cholerka opadnie,a wiadomo takie odpowietrzanie wiąże się ze stratą oleju który zawsze pod ciśnieniem wypłynie.Jeszcze raz dzięki za zdjęcia.Jeszcze jedne pytanko czy pod korpusem jest uszczelka to gdzie kolega kupił,czy silikon,pozdro.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleny    1

silikon i tam jeszcze jest oring na uszczelnienie oleju widać na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek110    0

Mam John Deere 2140 i nie wiem jak się opuszcza wywrotkę ? Na zdjęciu zaznaczyłem którą wajchą podnosi do góry post-48113-0-03089700-1344557235_thumb.jpg Do przodu podnosi ale w żadnym położeniu nie chce opuścić w dół . Może jakiś rozdzielacz jest zepsuty , dodam że próbowałem na różnych złączkach ,nawet zmieniałem do różnych wejść i nic post-48113-0-26803200-1344557242_thumb.jpg. Możecie mi powiedzieć do czego są poszczególne wyjścia ? Bo mam trzy , zaznaczyłem je na zdjęciu, potrzebuję kontakt z osobą która ma taki ciągnik .

Nie piszemy z Caps Lockiem

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

te na drugim zdjęciu na dole to jest wyjście na hamulce hydrauliczne do przyczep bo mam takie same w ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

a nie jest to tak ze musisz miec podlaczone dwa weze, ten do podnoszenia a drugi powrotny?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

no ja tak mam ze musze podlaczyc 2 weze ale to tylko w duzej przyczepie a w malych mam 1.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonki    0

Podnośnik podnosi do samej góry John Deere 3130 ls może ktoś pomóc hodzi mi o te wsrodku cięgna wodziki sprężyny jak powinny być zamontowane bo u mnie coś tam nie działa jakiś schemat podaje.    biter.1974@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj