Skocz do zawartości
zenas

PODNOŚNIK NIE OPUSZCZA W 3130

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zenas    6

:) Co może byc przyczyną że podnośnik nie chce za cholere opaść na dół raz mi się to już zdarzyło ale odkręciłem jakąś śrubkę w podnośniku i opadł ale to było dawno teraz nie wiem która to była może ktoś z użytkowników JD orientuje się co jest grane,bo trudno orać z pługiem podniesionym w górę.Dodam że wspomaganie działa b.d.

:)

zenas    6
próbowałeś odkręcać dławik od szybkości opadania? może po prostu jest zbyt mocno zakręcony. Jest on na pokrywie tylnego mostu zaznaczony na załączonym obrazku

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf27166c2eb8cbb9.html

:) Witam

To zdarzyło mi się już drugi raz dowiedziałem się gdzieś że trzeba odkręcić jakąś śrubkę no i dzisiaj zabrałem sie do roboty w końcu trafiłem na tą odpowiednią i agregat opadł podejrzewam zapowietrzenie układu.

Wiadomość z agroFakt.pl

sleny    1

Witam. Mógłby mi ktoś pomóc gdyż dzisiaj to samo mi się stało i nie chce mi opaść podnośnik.

sleny    1

Dzisiaj to wielkich trudach opadł podnośnik, jednak że jest taki problem iż nie reaguje na dźwignię do podnoszenia. Za każdym razem gdy odpale traktor pompa idzie do góry nie zależnie od położenia dźwigni do podnoszenia i się blokuje. Czego może być wina?

zenas    6
:( na sam pierw sprawdź poziom oleju w skrzyni ale na pracującym silniku jezeli jest poniżej minimum to układ się zapowietrza a jeżeli nie to zrób tak jak ci napisałem w komunikatorze. :( schemat budowy masz na stronie producenta J.D. w katalogu technical manual.

zenas    6

dzisiaj znów to się stało podczas włókowania ramiona podnośnika samoczynnie się podnoszą przecież nie mogę stale go odpowietrzać co jest grane piszcie :)

sleny    1

Być może masz to co było u mnie, tzn. spadła dźwigienka przy podnośniku w środku. A czy pompa opada jak zgasisz traktor?

zenas    6

i właśnie to mnie dziwi przez całą noc może stać z podniesionym agregatem i nie opadnie na przysłowiowy centymetr,dzisiaj rano pół godziny roboty i na środku pola podnośnik idzie do góry,odpowietrzyłem oraz przestawiłem dzwignie rodzaju pracy w górne położenie nie wiem czy to siłowe czy pozycyjne w każdym razie do wieczora miałem spokój,ale tak nie może być,powiedz kolego czy wystarczy zdjąć korpus górny podnośnika żeby naprawić to o czym piszesz ,bo ta usterka zaczyna mnie denerwować,może coś z rozdzielaczem ;)

Jasiek63    0

Witam, mam podobny problem z podnośnikiem w JD2140, kupiłem go niedawno i stan oleju był na minimum, pompa opuszczała dopiero przy dużym obciążeniu i po regulacji dźwigniami siłową i normalną.Po dolaniu oleju(agrol U) nadal nic się nie zmieniło, po uruchomieniu dźwigni w pozycji podnoszenie, podnośnik nie chce opaść.Okazało się, że był zerwany klin na dźwigni zewnętrznej, a pompa była w położeniu do podnoszenia.Przypuszczam że jest zapowietrzony cylinder, ponieważ gdy ręcznie podciągam dźwignię również nie reaguje, ale nie wiem jak go odpowietrzyć.Potrzebuję rady,gdyż nie wiem jak można go odpowietrzyć bez podnoszenia plecaka i zdejmowania kabiny, a nie wiem czy to jest zapowietrzenie, czy coś innego. Dodam,że wspomaganie pracuje b.d.Jeżeli ktoś miał podobny problem i wie dlaczego tak się dzieje,proszę o radę, bo sam już nie wiem co robić.

zenas    6

kolego "sleny" dzięki za zdjęcia wiem na czym stoje ,jeżeli mi się jeszcze raz raz podniesie na polu i nie opadnie to zdejmuje korpus górny zobaczę co jest grane,tylko dlaczego po odpowietrzeniu ta cholerka opadnie,a wiadomo takie odpowietrzanie wiąże się ze stratą oleju który zawsze pod ciśnieniem wypłynie.Jeszcze raz dzięki za zdjęcia.Jeszcze jedne pytanko czy pod korpusem jest uszczelka to gdzie kolega kupił,czy silikon,pozdro.

sleny    1

silikon i tam jeszcze jest oring na uszczelnienie oleju widać na zdjęciu

slawek110    0

Mam John Deere 2140 i nie wiem jak się opuszcza wywrotkę ? Na zdjęciu zaznaczyłem którą wajchą podnosi do góry post-48113-0-03089700-1344557235_thumb.jpg Do przodu podnosi ale w żadnym położeniu nie chce opuścić w dół . Może jakiś rozdzielacz jest zepsuty , dodam że próbowałem na różnych złączkach ,nawet zmieniałem do różnych wejść i nic post-48113-0-26803200-1344557242_thumb.jpg. Możecie mi powiedzieć do czego są poszczególne wyjścia ? Bo mam trzy , zaznaczyłem je na zdjęciu, potrzebuję kontakt z osobą która ma taki ciągnik .

Nie piszemy z Caps Lockiem

Edytowano przez danielhaker

BUSTED    57

te na drugim zdjęciu na dole to jest wyjście na hamulce hydrauliczne do przyczep bo mam takie same w ursusie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maciek0903
      Witam,
      Zakładam nowy temat ponieważ nie znalazłem odpowiedzi w innych postach które czytałem na forum. Jestem po generalnym remoncie mojego ciągnika (wymiana połowy skrzyni, obie nowe  pompy olejowe itp.). Mam teraz taki problem przy podniesionym TUZ-ie jak stoję na wolnych obrotach ciągnik dostaje jakby " padaczki". Dosłownie zaczyna telepać się cały i wtedy nie mogę nawet kierownicą ruszyć. Gdy przygazuje to pomaga lecz jak puszcze gaz to po chwili wraca. Jak opuszę podnośnik to tego problemu nie ma. Dodam iż gdy zostawię  wyłączony ciągnik z podniesionym pługiem to nawet na centymetr nie opadnie, nawet po dwóch dniach. Dodatkowo zaobserwowałem, że gdy gazuje to podniesiony już na maxa podnośnik unosi się na około 10 cm, a gdy przestaje gazować to opada o te 10 cm. Posiadam tur. oleju mam na full.
    • Przez kierowca12
      Witam 
      Chciałbym się dowiedzieć jak jest zasłożony przedni wom w jd 3050 mógłby ktoś mi wyłać zdjecie albo chociaż napisać jak to jest zamontowane 
    • Przez Rafal_john3140
      Witam.
      Mam nastepujący problem z jd 3140: kiedy mam załaczony przedni naped na zakretach słychac zgrzyty w obu kołach przypominające kamienie młyńskie trące o siebie.Kiedy jade prosto z włączonym przodem jest ok. Przy wyłączonym przydnim napedzie problemu nie ma nawet na zakretach.
      Dodam ze zalałem nowy olej w kołach i przednim moscie,nie ma poprawy.

Co to moze byc? Proszę o pomoc.
    • Przez Spojler
      Moge kupic traktor ale waham się pomiedzy case'em 5140 a jd 3050.Nie mam pojęcia jak porównać te dwa ciągniki.W końcu w case jest wiecej elektroniki a jd prostota.

prosze o plusy i minusy tych dwu ciągników

PS. zna ktos stronke z uzywanymi/uszkodzonymi maszynami z polski/holandii?
    • Przez damian19321
      Cześć jakie macie opinie o tych modelach jd 1640/2140, jak z spalaniem w porównaniu do c360 dostępnośćią częśći i kosztem, na co zwracać uwagę przy kupnie poza ceną (stan techniczny)? jakie usterki występują najczęściej? Czy nie lepszy był by np zetor np 7245 
      Pracował by na około 15ha na lekkich ziemiach