Zaloguj się, aby obserwować  
meknam

Agregat BIERNY Z CROSSKILLEM OPINIE UŻYTOWNIKÓW

Polecane posty

meknam    0

Witam

 

Właśnie jestem w trakcie budowy agregatu uprawowo siewnego. Pomysł jest taki z przodu wał rurowy o średnicy 40cm w środku 2 rzędy pazurów sprężynowych i na końcu mam zamiar dać albo typowego crosskilla albo wał kołęczkowy czyli inna odmiana crosskilla. Proszę o zalety wady tych wałów ale nie takie co ktoś tam usłyszał czy wyczytał na forum bo też przejrzałem wszystkie fora rolnicze i nic konkretnego nie znalazłem tylko tyle że wał crosskill sie oblepia ale który croosskill czy kołeczkowy. Ziemie mam raczej lekkie 4 i 3 klasa trochę piachu gdzieniegdzie.

Czy ktoś uprawia ziemie takim agregatem z crosskilem jaki jest efekt??

 

 

http://www.yrma.net/images/Crosskill.jpg >>>>>> typowy crosskill

 

 

http://www.farmet.cz/pl/maszyny-rolnicze/g...paktomaty09.jpg >>>> wał kołeczkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

za tydzień albo dwa bedę mógł co nieco powiedzieć bo w tym roku przerobiłem agregat kombi z unii zastępując dwa tylne wałki strunowe jednym crosskill a na koniec siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meknam    0

Czekam na twoją opinie jak sie będzie sprawował. A ty zrobiłem z tyłu crosskila czy kołeczkowy??? Sam kupowałeś pierścienie czy cały wał kupiłeś gotowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

może nie w temacie ale wał packera też dobrze się sprawdza z tego co mi wiadomo to pole nie może być kamieniste bo pierścienie są żeliwne i lubią pękać ale za to dobrze kruszą glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

mam wał ten drugi w twoim poście (kołeczkowy) a kupiłem praktycznie nowe trzy wały za 1400zł. o szerokości roboczej 4,5m i dorobiłem nową ramkę na jedną wspólną oś o szerokości roboczej 4,2m i podparłem na czterech łożyskach pierścienie mają średnicę około 55cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meknam    0

A jak wygląda ich umieszczenie na osi dałeś rure na oś czy wałek ?? one mają lekko wchodzić na oś i obracać sie same czy z ośką co oznacza że mają być ciasno dopasowane do ośki??

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Nie cytuj poprzednich postów bo tego tu nie lubią :D na oś dałem wałek ciągniony dlatego żeby nie było problemu założyć łożysk a pierścienie na osi to powinny mieć wyczuwalny luz żeby wrazie zakleszczenia kamienia nie stanoł cały wał tylko pijedyńcze koło no i do ewentułalnej naprawy lżej będzie go zdemontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

meknam i już po testach wał zdał egzamin na piątkę pięknie zagęszcza i nie oblepia się ziemią a pole równe jak lotnisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Posiadam agregatu uprawno siewny z takim walem i uwazam ze swoja prace wykonuje na 5+ ale co zauwazylem na ziemiach klasy 2-3 to wysmienicie sprawdza sie jak jedziesz prosto w swieza orke wtedy pole wyglada jak nalezy... do tego mam wolke z przodu i 2 rzedy graczek i bardzo dobrze uprawia ... a robie jeszcze taki zabieg ze jak zaoram pole z kolczatka i torche postoi to jade bronami 5 raz przejade i jade siac wtedy ziemia jest ruszona i efekt jest bardzo dobry... a co za tymi idzie podczas prsyskania czy mucenia wygodnie bo nie trzepie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

odświeżam temat, KOSES powiedz jak agregat sprawdza się przy uprawie cięższych ziem. Jest w sanie robić gliny i uprawić dobrze stanowisko pod siew? Mógłbyś zamieścić fotki tego agregatu ( w szczególności tylnego wała ), bądź przesłać mi na maila boruch18@o2.pl. pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj