Zaloguj się, aby obserwować  
waldek315

opinie df DX 90

Polecane posty

Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Na praktykach pracowałem DX 110, tak jak wspomniał kolega @klocek to 6 garowy brat DX 90 który ma 5 cylindrowy silnik.

Jak na swoje lata(rok 84 lub 85) jest dość komfortowy i mocny, silnik chłodzony powietrzem nie miał problemów z temperaturą nawet podczas całodniowej orki. Ja ze swej strony polecił bym ten ciągnik, prosta mechaniczna konstrukcja do naprawy we własnym zakresie. Spalanie podczas orki wahało się od 11 do 14 litrów na godzinę z pługiem obracalnym 4*40, DX 90 teoretycznie spali mniej, oczywiście z mniejszym pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

Ja mam DX 9O już 2 lata i jestem bardzo zadowoloy mimo że ma już swoje lata bo to 85rok i prawie 10tyś mth.Teraz musze wymienic uszczelniacze przedniego napendu.Na moim terenie pracuje kilkanaście D-Fów,to prosty oszczędny iwytrzymały ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ja posiadam dx110, jestem w 100% zadowolony. Przebieg licznikowy wynosi 2950mth ;) , czyli + 10000 to daje jakieś 13000mth (rocznik 1980) sprowadzony z przebiegiem 12000mth, kilka lat temu przywieźiony z niemiec. Mimo takiego przebiegu nie mam mu nic do zarzucenia. W polce silnik jeszcze nie był robiony ;) A czy w niemczech coś było to nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Odskoczę od wątku ale nie wiedziałem czy zakładać nowy temat. Jak sądzicie czy można spokojnie holować dx110-dx90 w razie awarii.

Słyszałem, że dx-y mają synchronizowaną skrzynie biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mógłby ktoś podać jakąś przykładową usterkę i koszt naprawy? Drogie są części? Jeśli niema pneumatyki to ciężka sprawa z założeniem?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

Dx90 można spokojnie holować,w marcu padły szczotki w rozruszniku :) i było trzeba zholować z pola do domu.Najpierw były obawy,ale po zasięgnieciu tel.informacji w serwisie,okazało sie żeniema żadnych przeszkód. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek112    0

hejka, poszukuje drzwi do df dx 90 z zawiasami, wie ktos gdzie mozna takie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supelek10    0

Witam. Jestem od 2-lat posiadaczem Deutz DX90 sprowadzonego z Francji. Brakuje mi oleju hydraulicznego w zbiorniku i nie wiem jaki olej zastosować i czy jest to ten sam olej co w skrzyni biegów. Nie wiem jak go wymienić i jaki olej zastosować.Myślałem że olej hydrauliczny jest tylko w zbiorniku i w nadbudówce nad tylnym mostem ale jak odkręciłem fotel i przyjrzałem się przewodom to ze zbiornika cienki przewód jest połączony z tylnym mostem i przez pierwszy filtr oleju po lewej stronie ze skrzynią biegów, a gruby ze zbiornika z nadbudówką i zwątpiłem czy czasami hydraulika nie jest połączona przez to ze skrzynią.Do czego jest ten pierwszy filtr oleju. Może ktoś ma do niego instrukcję obsługi po polsku w zamian moge podzelić się katalogiem części na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

kamil20 ma racje ja posiadam dx85 i pracuje z unia 5x40 gleba 1,2,3 klasa .A spalanie w głębokiej orce 14 15 l h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj